anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na oszustów z Nigerii

Mari_4
#2 Obserwator#
Wczoraj otrzymałam maila z taką treścią:
"Otrzymaliśmy zapłatę za twój przedmiot. Statek przedmiot do kupującego za pośrednictwem DHL lub FEDEX lub EMS lub poczta
i podaj numer śledzenia, aby uwolnić pieniądze na swoje konto.
 
Możesz teraz usunąć swój przedmiot na naszej stronie.
 
Wyślij nam swój numer konta, jeśli nie podałeś go nam
 
wyślij swój numer śledzenia 
 
Ilość:1
Numer zamówienia:4833949493932
 
Cena przedmiotu:(PLN 1,100.00)
Opłata za wysyłkę i obsługę:(PLN 500.00)
Allegro opłata:(PLN 109.05)
Całkowite saldo na koncie:(PLN 1,490.95)
 
Gdyby brak wysyłki w ciągu trzech dni roboczych Twoje konto zostanie dezaktywowane i zawieszone
 
SMARTPHONE HUAWEI P20 PRO 6 / 128GB BLACK + FREE
 
Nazwa i adres wysyłki
 
Nazwa: KAZZIM BADMUS
Adres: 4 baruwa agboju kuje
Stan: Lagos
Kod pocztowy: 23401
kraj: Nigeria
 
 
allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.
pozdrowienia
sarah traver"
 
Wysyłają maila przez allegro po czym chcą prywatnych danych. Sprawę już zgłosiłam do Allegro.
oznacz moderatorów
153 ODPOWIEDZI 153

Norbiszu
#7 Wielbiciel#

Uwaga na oszusta

Client:88882673

jestem zainteresowany tą ofertą, jeśli jest nadal dostępna, skontaktuj się ze mną na (glorysmith54@gmail.com), abyśmy mogli o niej porozmawiać. dzięki

Standardowa gadka, że kupi ale trzeba najpierw wysłać przelew do Nigerii była mowa o 500 zł bo tam jest siedziba firmy transportowej i jak prześle się pieniądze to firma transportowa zwolni pieniądze i zostaną przelane na konto paypal .

oznacz moderatorów

marek1335
#2 Obserwator#

Potwierdzam, miałem do czynienia z tymi naciągaczami w sierpniu trzy razy, ostatnio wczoraj. Każda wiadomość zaczyna się "Hi, I'm interested in your instrumenty. ". Jako przestrogę podaję ich adresy: 

patriciaortega409@gmail.com, belrosealan@gmail.com, katherinemontes031@gmail.com.

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

lepiej instrumenty niż narządy 😄

oznacz moderatorów

gordis82
#4 Eksplorator#

To jeszcze prosze sobie do tej listy dopisać adres skov88@yahoo.com, koleś się przedstawia jako Eric Skov i historia ta sama, właśnie prowadzę z nim rozmowę, zaczyna mnie irytować, historia ta sama, koleś mi wysłał powiadomienie z Royal Banku (który wypłaci mi całośc zaraz po tym jak ja wpłacę za koszty obsługi) a strona banku wygląda nieprofesjonalnie, znam się na grafice i te strony od razu wydały mi się podejrzane, raz nie ma na nich logo (to ważne) a dwa, banery nie linkują się do żadnych realnych stron, i adres do zapłaty przesyłki to adres z Nigerii na niejakiego: Yakubu Wasiu z No 30 obokun Ibadan w NIgerii. A strona "firmy przewozowej" została wysłana z adresu gmail, nie mając własnej domeny poza tym to po prostu wygląda fatalnie projektowo, pokaże screeny dla przestrogi. Sprawdzajcie linki oraz to czy te banery gdzieś przekierowują.

 

Zrzut ekranu 2021-12-20 o 19.10.20.pngZrzut ekranu 2021-12-20 o 19.10.50.png

oznacz moderatorów

Papettebeach
#1 Nowicjusz#

Hej 

Tak samo miałam dziś, taką sytuację. 

Wysyłka do Niemiec obuwia Timberland. Napisał do mnie koleś z tego adresu gregorymullane47@gmail.com 

Śmieszne to jest. 

Oszuści 

oznacz moderatorów

crazychildhood
#7 Wielbiciel#

Właśnie toczę bój z Anita Jamroz, adres e mail anitajamroz0@gmail.com . Dokładnie taka sama sytuacja. Ostrzegam przed oszustem!!

oznacz moderatorów

ania_k87
#2 Obserwator#

To samo hannahadedara2020@gmail.com

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ania_k87 Ale wszystko na @gmail.com, szukają aż znajdą "frajera".

oznacz moderatorów

kris_02_2009
#7 Wielbiciel#

 u mnie  ten  email    też   przyszedł    po  oszustwo    już 3 raz tylko nie  odpisuję   na wiadomości prywatne skoro może  ktoś pisać i jest podany inny kontakt . Chodziło  o sprzedaż     unikatowego  skutera .

//czy nadal masz go na sprzedaż, uprzejmie skontaktuj się ze mną na mój e-mail w celu szybszej rozmowy (bartomezmicah@gmail.com). Czekam na twoją odpowiedź Dzięki//

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dobrze że jesteś bystry i nie dałeś się przewieźć na tym skuterze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kris_02_2009 Codziennie ktoś tu o takich rzeczach wspomina.

oznacz moderatorów

sekus9390sek
#1 Nowicjusz#

Do mnie też pisał, w sprawie motocykla 😛 

oznacz moderatorów

krzysztof10351
#8 Zapaleniec#

Sprzedaje motor i dostałem prośbę o kontakt, to ściema i to nie pierwsza.

 

oznacz moderatorów

Client:36984434
#2 Obserwator#

Witam,

wczoraj ta sama historia, czyli chce kupic przedmiot paypalem- daje dane do przelewu, nic nie wplywa a jak prosze o potwierdzenie wplaty kontakt sie urywa. Mail wyszedl od  hannahadedara2020@gmail.com a przesylka ma isc ta sama firma spedycyjna 

parcel2goshipping@gmail.com.

 

oznacz moderatorów

Jinks_52
#8 Zapaleniec#

WItam 

Dostałem też z tego maila ofertę na  zakup poza Allegro Lokalnie i płatność paypal:  

Hi, Do you still have it for sale? Kindly get back to me at my personal email (hannahadedara2020@gmail.com) for further conversation. Thanks.

Firma spedycyjna wysyła żądanie, żeby wysłać opłatę za przesyłkę - wymyślili 350 zł.

Spedycja Parcel2Go istnieje - ale jej adresy mailowe nie są z g-maila.

 

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Czyli widac ze przekret nigeryjski ewoluluje😉 kiedys wyludzali oplaty za transfer kasy z Nigerii...teraz za transport🤣🤣🤣 ciekawe co jeszcze wymysla🤔

oznacz moderatorów

gordis82
#4 Eksplorator#

No właśnie, a strona pod względem graficznym nie wyglądała tak?Zrzut ekranu 2021-12-20 o 19.10.20.png

oznacz moderatorów

markus-04
#7 Wielbiciel#

Witam,

Również dostałem takie wiadomości. Od: josnfaith99321@gmail.com i następna gdy stwierdziłem że to oszustwo od: smithkelvin00921@gmail.com

Identyczny przypadek - klient chce sam sobie zorganizować transport/przesyłkę. Wyliczył przesyłkę na 1500zł - 2 biurka komputerowe miały by być wysłane do Wielkiej Brytanii.

Przelew niby wykonał na PayPal ale przez rzekomą firmę spedycyjną gdzie środki zostaną wypłacone mi wtedy kiedy zapłacę 1500zł za przesyłkę.

Dane do przelewu odrazu wzbudziły moje podejrzenia:

Name: Maduka Chibuzo
Account Number: 2065667206
Bank Name: United Bank for Africa {UBA}
City: Ibadan
Phone Number:+2347061091185
Country: Nigeria.

Jego rzekome dane:

Jonson Faith
44 Beechwood Avenue,
Thornton Heath Surrey
CR7 7DZ
United Kingdom

Dodatkowo jako że od 8 lat zajmuję się pracą zdalną adresy email które mi przyszły rzekomo od PayPal czy firmy spedycyjnej wydały mi się podejrzane, gdyż paypal to paypal.com a nie jakieś inlpaytransfer.com

Jak to się mówi wygooglowałem no i wiadome co wyskoczyło: https://www.scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=6&p=419834

Odpisałem rzekomemu klientowi, że przesyłka będzie realizowana po zaksięgowaniu środków oraz jako że sam chciał organizować przesyłkę to niech za nią płaci. Może również skorzystać z opcji "kup teraz" w allegro lub poprzez moją stronę gdzie jest możliwość płatności PayPal.

Odpisał oburzony że on przecież już zapłacił firmie spedycyjnej itd.

Wysłałem mu wtedy powyższy link "SCAM" kontakt się urwał i otrzymałem kolejną wiadomość z innego adresu email.

Uważajcie na tych oszustów i zawsze sprawdzajcie z jakich adresów przychodzą wiadomości. Przykładowo PayPal nigdy by nie wysłał wiadomości z innej domeny niż paypal.com

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

oznacz moderatorów

gordis82
#4 Eksplorator#

Trzeba uważać na grafikę bez logotypów logotyp to najistotniejsza część marki a znam się na projektowaniu, też miałem podobną historię i się skapowałem po nieudolnej grafice i domenach, wysyłam swoje dla przestrogi:

Warto też kliknąć w taki baner czy gdzies się odnosi do jakich stron ale grafika już tu od razu pokazuje że to scam.

 

 

Zrzut ekranu 2021-12-20 o 19.10.20.pngZrzut ekranu 2021-12-20 o 19.10.50.png

oznacz moderatorów

DariaKozlowska
#7 Wielbiciel#

Tak ja miałam taką samą sytuację ! Napisałam naet do paypal z pytaniem czy tak wyglądają wasze potwierdzenia i czy mogę ufac tej osobie, ponadto jak napisałam tej dziewczynie ze nie zabardzo mi sie to podoba to juz do mnie nie napisała więcej. Podaje dane : 

hannahadedara2020@gmail.com

parcel2goshipping@gmail.com

Name: Gloria Victor
Account Number: 3096060149
Bank Name: First Bank of Nigeria
City: Lagos
Country: Nigeria.

oznacz moderatorów