anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
sklep_violin
#9 Pomysłodawca#

Uwaga na tego klienta numer Allegro Client:86274541 e mail cortniluke@gmail.com oraz 

client:84545096 e mail lenajakub0101@gmail.com 

Zasada nr 1. Wysyłasz towar jak dostaniesz kase 

Zasada nr 2. Nie płacisz za transport innemu niż Twojemu przewoźnikowi a już na pewno nie 400$ 🙂 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
AleksandraBaa
#2 Obserwator#

Witam

 Miałam wczoraj 21.07.20 podobne oszowtwo, na email przyszło mi powiadomienie że mój przedmiot został kupiony i po wysłaniu paczki do Nigerii za 260zl i po podaniu nr przesyłki pieniądze będą na moim koncie, raz ze na allegro nie miałam żadnego potwierdzenia sprzedaży a dwa Pan co chwila pisał czy już jest Nr przesyłki. Łączna wartość tego zamówienia uczynial by 950zl z wysyłką. Uwaga email był ruski...

Nie dajcie się nabrać, ja właśnie dziś miałam wysyłać paczkę, ale mąż się zorientował. 

Uwaga uwaga :biały_wykrzyknik: 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AleksandraBaa dziękujemy, za informację. Mam nadzieję, że ustrzeże to innych.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

:biały_wykrzyknik: @cloudcloud, uważaj! 😮

oznacz moderatorów
usztek_mis
#2 Obserwator#

Kolejne adresy do czarnej listy. Próba oszustwa jak w opisach poniżej (anabeljason10@gmail.com) patriciaortega409@gmail.com

oznacz moderatorów
piotros_
#7 Wielbiciel#

Ale Urwał. W przeciągu tygodnia dostałem 5 ofert kupna mojego produktu.
Każdorazowo TA SAMA ŚPIEWKA --> Kapitan który kupuje towary dla swojej rodziny i madostę tylko do maila.
Później prosi o dane żeby jego przewoźnik wycenił przesyłkę,
Później podaj PayPal itp.
W gruncie rzeczy postanowiłem się z nimi pobawić, jak uda mi się sprawić że on zapłaci za przesyłkę , wyśle mu trochę Owocków z Muchami.
OCZYWIŚCIE każda konwersacja po angielsku z transatora.

oznacz moderatorów
absol
#7 Wielbiciel#

dzień dobry

 

Temat powraca jak bumerang - próby wyłudzenia sprzętu.

user:

Client:93989081 ale email wciąż ten sam: adamsjamie50007@yahoo.com, czy nie można blokować po adresie e-mail?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@absol To nie jest rozwiązanie, bo takie konta najczęściej rejestrowane są na inne adresy mailowe, ale dziękuję za zgłoszenie. Już działamy w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
absol
#7 Wielbiciel#

ale ten konkretny adres powtarza się w wielu zgłoszeniach, rozwiązaniem choć idącym trochę po bandzie, jest blokowanie po IP.

oznacz moderatorów
magda_p1984
#8 Zapaleniec#

To tak jak Ja jakas menda znowu do Mnie napisała 

oznacz moderatorów
sklep_violin
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe jak długo Allegro będzie to tolerować. Skala problemu jest jak widać jest duża a w moim przypadku jest tak że o każdy produkt mam takie zapytania. czyli 100%

 

oznacz moderatorów
papix3
#2 Obserwator#

Kolejny przypadek:

 

Client:89247940

Hi, I'm interested in your instrumenty-amx. Is this still available? If so, email me here katherinemontes031@gmail.com with your personal email? Cheers.

oznacz moderatorów
annseb
#8 Zapaleniec#

Ja miałem inny problem. W moim imieniu ktoś do dwóch osób rozesłał wiadomości z różnymi linkami. Zgłosiłem do allegro.

oznacz moderatorów
gdolebski
#7 Wielbiciel#

Client:90924388

czy nadal masz swoje przedmioty dostępne do sprzedaży? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail (mathewfedrick95@gmail.com) z pozdrowieniami

oznacz moderatorów
Adamke72
#8 Zapaleniec#

Uwaga na wiadomości od firmy Sanrong. Mail profesjonalnie zrobiony, ale pieniędzy się już nie zobaczy.

oznacz moderatorów
29domek
#7 Wielbiciel#

Też otrzymałem wiadomość: Witaj, czy nadal masz swoje przedmioty dostępne do sprzedaży? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail (mathewfedrick95@gmail.com) z pozdrowieniami

2 dni po wystawieniu audio

oznacz moderatorów
ola66631
#7 Wielbiciel#

Witam ja ciągle dostaje takie wiadomości

 

Sprzedawaj bezpiecznie!

Zachowaj czujność, gdy kupujący:

  • proponuje kontakt bezpośrednio na skrzynkę e-mail
  • proponuje wyższą cenę i płatność poza Allegro
  • prosi o wysyłkę do innego kraju
  • pisze łamaną polszczyzną lub w obcym języku
Dowiedz się więcej

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

23 Wrz. 2020, 22:15

 

Sprzedawaj bezpiecznie!

Zachowaj czujność, gdy kupujący:

  • proponuje kontakt bezpośrednio na skrzynkę e-mail
  • proponuje wyższą cenę i płatność poza Allegro
  • prosi o wysyłkę do innego kraju
  • pisze łamaną polszczyzną lub w obcym języku
Dowiedz się więcej

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

30 Wrz. 2020, 07:33

L

Client:91248164KUPUJĄCY
 
 
Sprzedawaj bezpiecznie!

Zachowaj czujność, gdy kupujący:

  • proponuje kontakt bezpośrednio na skrzynkę e-mail
  • proponuje wyższą cenę i płatność poza Allegro
  • prosi o wysyłkę do innego kraju
  • pisze łamaną polszczyzną lub w obcym języku
Dowiedz się więcej

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

dzisiaj, 03:38

oznacz moderatorów
nadiax11
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy to też próba oszustwa? Wygląda całkiem normalne?

Bonjour , je suis intéressé par votre SONY TC 570 . Je réside dans le sud de la FRANCE , pouvez - vous expédier , avec frais à ma charge ? Je peux effectuer le règlement total par virement bancaire . Vous m'indiquez votre IBNA / BIC , et le montant total à payer . Jean - François RASIGNI 11 Rue Bel Air B P 141 34200 SETE FRANCE jf.rasigni@wanadoo.fr Phone = + 33 0609073850

12 Paź. 2020, 06:10

Hello , des nouvelles , une réponse ???

wczoraj, 19:19

Je suis désolé pour le manque de réponse Désolé pour mon français. J'écris avec l'aide du traducteur google

wczoraj, 20:52

Veuillez considérer votre achat. Parce que l'expédition coûte très cher. coût en monnaie polonaise = 150 PLN

wczoraj, 20:58

1 euro est la conversion 4,50 PLN 150 pln /4,50= 33 euro

wczoraj, 21:11

Réfléchissez s'il vous plaît si c'est rentable pour vous. Je vous salue sincèrement, Tomasz / Pologne

wczoraj, 21:22

Bonsoir , vous me demandez de réfléchir ... Alors S V P , proposez moi un bon prix SONY TC 570 avec frais d'expédition compris , pour que nous puisssions trouver un accord pour achat . Merci par avance . Salutations . Jean - François RASIGNI

dzisiaj, 00:22

Podjąłem próbę dialogu ale nie jestem pewien
Client:75226991
 
 
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@nadiax11 A jak Ci się wydaje?😏 Bo mi od razu przypomniał się ten wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/kupno-auta-przez-obcokrajowca/td-p/96830 sprzed kilku dni.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
tswachta
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Także dostałem dwie podejrzenie wiadomości, jedna w języku polskim kilka dni temu, drugą dziś w języku angielski.

 

oszust 1.pngoszust 2.png

oznacz moderatorów