anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
775 ODPOWIEDZI 775
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

od siebie dodam by uważać na: kapitana statku, komendanta karabinierów, konsula itp

Piszą tak by wzbudzić zaufanie

 

oznacz moderatorów
Bajkowo11114
#2 Obserwator#

Witam,

Dostałam właśnie taką wiadomość od kogoś poddającego się za kapitana statku. Czy ktoś otrzymał podobną wiadomość?

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Podejrzane wiadomości dostałem:

Client:89537362

cześć Cześć. Jeśli ta oferta podlega negocjacji, napisz do mnie (Marknoble0019@gmail.com) Dziękuję Ci &

29 Sie. 2020, 22:01

 

Druga podejrzana wiadomość:

 

Client:89547848

Hi, Its Marc. i viewed your Ad and i got interested! Do you still have this your item available for sell? Is the price negotiable? I'm waiting for your answer directly to my email address at ( benadormarc310@gmail.com ). Best regards.

dzisiaj, 13:18

 

oznacz moderatorów
barteck66
#8 Zapaleniec#

judiththompson051@gmail.com próba wyłudzenia na Allegro client nr 86180302 

Client:86180302KUPUJĄCY  wczoraj, 22:18 
 

Do you still have this item for sale? kindly get back to me at my personal email (judiththompson051@gmail.com) for further conversation.

 Nierzadko zdarza się, że oszust podszywa się pod obcokrajowca proponując zakup za pośrednictwem serwisu PayPal i dezorientując sprzedawcę prośbą o zmianę języka kontaktu na obcy. Następnie kupujący prosi sprzedawcę o adres e-mail, gdyż jest to dana niezbędna do finalizacji transakcji za pośrednictwem PayPal. Często oszust proponuje wykonanie zapłaty o około 3 proc. więcej.

Wartość ok. 3 proc. stanowi prowizję, którą pobiera PayPal za transakcję. Następnie oszust wysyła podrobione potwierdzenie wykonania przelewu, które dla sprzedającego ma być jednoznaczne z dokonaniem zapłaty za wystawiany produkt. Oprócz potwierdzenia przelewu sprzedający informację o czasowym zamrożeniu przelewu.Zamrożenie to jest uzasadniane jako oczekiwanie na przekaz finansowy za pośrednictwem Western Union na poczet opłacenia przesyłki kurierskiej. Jak oszuści wmawiają kupującym – środki wpłyną na konto PayPal po ich odmrożeniu spowodowanym uregulowaniem kwestii właśnie przesyłki kurierskiej.W efekcie sprzedawca nigdy nie otrzyma pieniędzy za wysłany do kupującego produkt. Oszuści potrafią coraz lepiej umotywować konieczność finalizacji transakcji za pośrednictwem PayPal. Często twierdzą, że przez wykonywany przez nich zawód – marynarz lub żołnierz, nie mają czasu otwierać konta w zwykłym banku.Nie należy zgadzać się na tę opcję szczególnie w przypadku, gdy potencjalny kontrahent mocno na to naciska. Bardzo ciężko będzie w takim przypadku wyegzekwować bowiem wysłany towar, a konta takich kupujących znikają natychmiast po otrzymaniu przez nich „zakupionych” towarów.Oszustwa tego typu opiewają na różne kwoty – od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych na przykład jeżeli przedmiotem transakcji był samochód. Warto zatem ostrzegać przed zagrożeniami transakcji internetowych nie tylko kupujących, których interes był przez portale szczególnie chroniony.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@barteck66 Dziękuję, że ostrzegasz innych użytkowników przed próbami wyłudzeń. Z naszej strony dodam, że wszystkie te konta są już zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
funky0
#7 Wielbiciel#

Hej,

Właśnie otrzymałam taką propozycję na allegro lokalnie od  client 86932160. Napisałam maila na podany adres. W odpowiedzi dostałam maila o dziwnej stylistyce językowej. Zapytałam wprost czy rozmawiam z obcokrajowcem, bo styl wygląda mi na translatora. Otrzymałam odp. już po ang. 

Postanowiłam sprawdzić kwestię, no i trafiłam tutaj. Dzięki.

 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro Lokalne -czarna strefa handel ryzyk-fizyk 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, bez przesady, nie można wszystkich do jednego worka wrzucać 😞

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

wszystkich nie ale jak popatrzyłem na aukcje w swojej kategorii to jest się czego bać. fachowcy się nie dadzą wkręcić ale dla tych świeżaków to niezły poligon doświadczalny a ochrony nie ma .do jednego nawet kiedyś napisałem jak wystawiał lewizny jako oryginały to mi się niezłe zj...y dostały. są i normalni co próbują sobie dorobić i tych nawet mi szkoda bo hejt leci na cały portal ale to już problem właścicieli.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@funky0 Dziękujemy za czujność, to konto jest już zablokowane. Miałaś do czynienia z próbą przekrętu nigeryjskiego, który w pierwotnej formie polegał na zachęceniu kupującego kwotą pieniędzy w zamian za pomoc - na przykład w załatwieniu formalności dotyczących fikcyjnego spadku lub wygranej w loterii. Aktualnie inną metodą przekrętu nigeryjskiego jest składanie atrakcyjnych ofert, na przykład dotyczących komputerów, czy telefonów. Takie wiadomości są najczęściej pisane w języku angielskim lub łamaną polszczyzną i wysyłane przez konta niedawno zarejestrowane. Dlatego jeśli otrzymasz taką ofertę, najlepiej na nią nie odpowiadać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
nsMiro
#7 Wielbiciel#

Witam, właśnie otrzymałem taką wiadomość na allegro lokalnie do przedmiotu który sprzedaję.

Do you still have this camera for sale? kindly get back to me at my personal email (judiththompson051@gmail.com) for further conversation.

Client:86245066

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@nsMiro, Nic nie odpisuj 🙂

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Kto zwraca na coś takiego jeszcze uwagę, zwykły codzienny spam.

Gdybym miał opisać wszystkie propozycje, które codziennie dostaje to czasu by nie starczyło 😂

oznacz moderatorów
funky0
#7 Wielbiciel#

Nie rozumiem Adekpol dlaczego namawiasz do bagatelizowania tematu. To nie jest zwykły spam , jak piszesz. Jeżeli nasze ostrzeżenia pomogą chociaż jednej osobie uniknąć oszusta to i tak warto. Pomyśl o innych a nie o sobie:P

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nsMiro Konto od kliku dni jest już zablokowane, bardzo dziękuję za czujność. 

@funky0 Masz rację, warto ostrzegać innych. Dzięki temu, że temat i próby wyłudzenia są już opisane i wyjaśnione tutaj na Allegro Gadne, z pewnością te informacje będą pomocne dla innych użytkowników. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
-Piro-
#7 Wielbiciel#

Hej,

Też właśnie dostałem tą wiadomość od Client:86245066. Nawet na nią nie odpisuję. Opłacało się sprawdzić w google tego maila 🙂

oznacz moderatorów
Client:46669057
#8 Zapaleniec#

Te próby wyłudzeń są uciążliwe i coraz bardziej natarczywe. Niedługo powstanie taka sytuacja jak na innym popularnym portalu ogłoszeniowym .

berndkesslerbernd@gmail.com, Konradkarski88@gmail.com , walton.bernanke7@hotmail.com , alicese40@gmail.com  znowu w akcji. Tym razem z kont 

Client:102100820,  102122046,  102045784 102040125 102034916 101977268.

Pewnie pojawią się nowe z tym samym komunikatem i zachecaniem do kontaktu na meila. Widoczne używanie translatora . Nie ma żadnych rozwiązań utrudniających takim przestępcom działalność?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:46669057, dziękuję Ci za zgłoszenie - te konta zostały zablokowane. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów