anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
Knowhere
#21 Demiurg#

@0skar Nie tyle złodziej, co najprawdopodobniej przejęte przez kogoś czyjeś konto.
Tak to już bywa, gdy z wygody (i lenistwa) używa się fejsbunia do logowania na różne strony, a później to konto na fejsbuniu straci się na rzecz jakiegoś włamywacza, który w gratisie dostaje dostęp do wszystkich innych podpiętych pod nie kont.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Taka sama wiadomość otrzymałam , tylko inna osoba Marta Wiśniewska 

24
inka2799_0-1626797671143.jpeg

 

Uważajcie, odpowiedziałam jej, ze po wpłacie pieniędzy , wysle jej zakupiona rzecz. Nie odezwała sie juz wiecej

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#
, 00:13
Hej, mam zapytanie czy dasz rade wysłać moją paczkę jak najszybciej na podane przeze mnie poniżej dane ze względu na to że w tygodniu wyjeżdzam na wakacje i nie będę miała jak odebrać paczkę? Z góry pozdrawiam. Martyna
24
inka2799_0-1626797992752.jpeg

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@inka2799, to konto jest już zablokowane, dzięki za sygnał. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Miałam taka sama sytuacje, taki sam mail , ale inna osoba Martyna Wiśniewska,nr  tel 723 265 129, mail martynawisniewska69@wp.pl. Uważajcie tez na CLIENT 103749135, dzisiaj prosił o kontakt przez maila 

oznacz moderatorów
taipan1975
#7 Wielbiciel#

Witam, i kolejny do zablokowania. Proszę o interwencję.

Oszustwo.jpg

 

oznacz moderatorów
Client:93814649
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry podaje login podejrzanego klienta który prosi mnie o podanie emaila.  


Client:49752875

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93814649 Czy możesz pokazać mi zdjęcie lub zrzut tej wiadomości? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:93814649
#8 Zapaleniec#

5858C237-7385-4553-81BC-B8F034E51F73.png

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93814649 Dziękuję, już działamy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
welniak44
#7 Wielbiciel#

Uważajcie na Client:86404070. Napisał po angielsku, ze chce kupić ode mnie przedmiot przez paypal jako prezent dla kogoś ze Stanów. Chciałam sprawdzić tą osobe i wpisałam w google tylko " Client:86404070" od razu wyświetliła mi sie strona z oszustami na allegro lokalnie , ktorzy przez paypal blokuja pieniedze i nie wplywaja finalnie na konto sprzedawcy. W komentarzach na tej stronie ludzie wpisuja numer tego klienta allegro, ze to oszust https://www.zadluzenia.com/oszustwo-na-paypala-powraca-do-allegro-i-**piiip**/

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@welniak44 Czasem opłaca się nie mieć paypala😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
welniak44
#7 Wielbiciel#

Ja nie mam właśnie paypala dlatego sprawdzałam jak się to "obsługuje" i z  tego pieniadze uzyskuje. Okazuje się, ze nie jest to takie proste dopóki nie zatwierdzi przelewu kupujacy. Nie można ich przelać a może on je cofnąć wmomencie jeśli ktoś się nabierze i wyśle przesyłkę 😛

oznacz moderatorów
conchaII
#7 Wielbiciel#

Do mnie już drugi raz pisze ten klient 86245066. Najpierw po angielsku teraz przeszedł na łamany polski:) Oczywiście żeby napisać na judiththompson051@gmail.com jeśli chce sprzedać aparat heh

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@conchaII To konto również jest już u nas zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
conchaII
#7 Wielbiciel#

Koleś widzę jest uparty i nadal wysyła wiadomości do tej samej aukcji tym razem nr

87886803 i 87845676

oznacz moderatorów
peterok
#7 Wielbiciel#

Właśnie 87886803 do mnie pisze 🙂 Czy takich ludzi da się gdzieś zablokować/zgłosić ? Niedawno jakiś marynarz pisał... co odrazu mi się wydało podejrzane.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mariaterlecka @peterok Dziękuję Wam za czujność, to konto również jest już u nas zablokowane. W przypadku, gdy Kupujący proponuje płatność poza Allegro, pisze po angielsku lub łamaną polszczyzną, najlepiej zgłosić to do nas i nie odpowiadać na takie wiadomości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mariaterlecka
#2 Obserwator#

mam podobny przypadek - podobny ale nie identyczny, a mianowicie podmiot odezwal się z UK i gdy podalam kwote nie proponuje PayPall ale mowi ze platnosc nie przejdzie poki nie dostanie przesyłki. Klient numer: Client:87886803. Ze wzgledu na wontek prowadzony tu wole byc ostrozna i poinformowalam podmiot ze nie sprzedam mu przedmiotow ze wzgledu na informacje o dzialajacych w taki sposob oszustach "I want you to know that the payment will be sent out to you but the money will be on hold for now not until you get back to me with the bills of lading and shipment receipt. i hope you understand me." Czy można w jakis sposob sprawdzić czy podmiot do nas piszący, z zagranicy, nie robi przekretu? tj. czy nie jest to chwilowo zalozone konto do takich "zakupow"?

 

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mariaterlecka A po co to sprawdzać? Przecież na pierwszy rzut oka widać o co chodzi.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów