anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
sdabrow
#7 Wielbiciel#

uwaga - próba oszustwa na allegro lokalne przez Client: 87886803 KUPUJĄCY

"I want you to know that the payment will be sent out to you but the money will be on hold for now not until you get back to me with the bills of lading and shipment receipt. i hope you understand me."

dzisiaj, 03:24

oznacz moderatorów
Dentologic
#7 Wielbiciel#

Witam

 

wystawiłem stare auto w ogłoszeniu i dziś dostałe 2 pytania przez Allegro od kupującego o podejrzanej treści (z translatora?) z linkiem + prośba o sprawdzenie podanego linku. Śmierdzi to z daleka jakimś oszustwem lub wirusem (oczywiście nie wszedłem tam), ale zaskoczony jestem że Allegro to przepuściło. Czy były już podobne ataki, co mogę z tym zrobić? 

Treść maila:

 

 

Dzień dobry Dentologic,masz nowe pytanie o ogłoszenie Mazda Premacy 1,8 benzyna, klima, elektryka, hak
 

Szczegóły wiadomości od Client:88764492

E-mail nadawcy
campbelldominic581@gmail.com

Treść wiadomości
Witaj ,

Nazywam się Dominic i chcę kupić Twój samochód, ale znalazłem kopię Twojej oferty w Allgero, zdjęcia i opis są takie same, tylko cena jest znacznie niższa. Sprawdź link i daj mi znać, jeśli wpis jest Twój i legalny, ponieważ nie chcę być ponownie oszukiwany. Poniżej link do opieki wymienionej na Allegro:

https://www.allegrolokalnie.xyz/client_id/3Dtb5SFf3cRxEyspDN/26redirect_uri3D

Czy możesz sprawdzić link i dać mi znać, czy jesteś właścicielem samochodu, abym mógł przejść dalej? Wielkie dzięki i czekam na Twoją odpowiedź

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Oszustwo, nie klikaj w link

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ech spóźniłem się z edycją postu 😄

Dobrze, że są strony, gdzie można podejrzeć link bez odwiedzenia. Prowadzi do logowania, więc na bank wyłudzenie danych do konta.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Dentologic
#7 Wielbiciel#

@Knowhere dzięki za potwierdzenie. Pytanie czy to się często zdarza, czy to coś nowego?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Dentologic Chodzi Ci o ten konkretny scam, czy ogólnie o scam?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:28946513
#2 Obserwator#

Client:100937148

Czy nadal masz go na sprzedaż? Jeśli tak, odpowiedz na mój osobisty e-mail: sergiomarcos17@outlook.com
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

To ewidentna próba wyłudzenia ,nie odpowiadaj i zgłoś do allegro.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:28946513 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Mimika_2007
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry właśnie miałam taką sytuację. Dokładnie wczoraj. Ktoś spytał na allegro lokalnie o wystawiony przedmiot. poprosił o przejście na konto brittanytyler019 @ outlook.com, 

Client:88725236. Pytał o moją znajomość angielskiego.

Tam napisał / ła że przesyłka byłaby za granicę. Najpierw było kilka maili uspakajających i na wzbudzenie zaufania. Że zgadza się na cenę, że będzie musiała spytać firmę spedycyjną o wycenę przesyłki. Później dostałam już maila, że dała zlecenie do PayPal. Niby przelała mi kwotę za wystawiony przedmiot i przesyłkę. Dostałam też 2 maile z PayPal. Że została przelana mi taka a taka kwota za przedmiot i za przesyłkę. Nie wiem jak wyceniono przesyłkę skoro nie podałam żadnych parametrów. Cena przesyłki była nie wiele niższa od ceny samego przedmiotu. U naszego spedytora można by zapłacić 6 razy mniej albo i więcej. Oni zażądali 1350 zł. Żeby cała kwota była zwolniona i na moim koncie PayPal miałam najpierw kwotę za spedycję przelać na konto jakiejś Ukrainki. Żeby później dostać zwrot z PayPal za przedmiot i przesyłkę. Z PayPal dostałam maila że nie mam się czego obawiać bo łączna kwota jest zblokowana i czeka na mnie. Miałam tylko najpierw zapłacić za spedycję i przedstawić dokumenty na potwierdzenie. Napisałam, że na nic takiego się nie godziłam, że jestem w Polsce i na żadną Ukrainę nie będę przelewać środków i tutaj kontakt się urwał. Dodam, że niewiele trzeba byłoby dopłacić, aby kupić wystawiony przeze mnie przedmiot jako nowy w sklepie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

A w wiadomości oczywiście nie było słowa o przedmiocie 🙂
Najlepiej napisać że żadnych PayPali ani wysyłek poza PL.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ostrożność i rozsądek to w takich transakcjach priorytet ,nie można jednak wszystkich kupców z zagranicy pakować do jednego wora .PAY PALA nie dopuszczam w swoich aukcjach ale sporo moich klientów zagranicznych płaci normalnie przez pay-u i wszystko jest ok.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ah tak 😮

oznacz moderatorów
miliarderzy
#12 Orędownik#

Mimika_2007

Z pewnością po tym co piszesz, można śmiało wnioskować, że nie dostałaś żadnej wiadomości z PayPal a otrzymałaś zamiast tego wiadomości, podszywające się pod PayPal.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Mimika_2007 Wiesz dlaczego oszuści od razu próbują przejść na kontakt mejlowy? Bo liczą na to, że konto PayPal będzie zarejestrowane na mejla, z którego ktoś do nich napisze w odpowiedzi na ich "propozycję".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Patryk0701_0-1596048893389.gif

oznacz moderatorów
Mimika_2007
#7 Wielbiciel#

A coś mi w związku z tym grozi. Może nie mi ale mojemu kontowi na PayPal?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie, dopóki ci się na nie nie wbiją 🙂 Dlatego używamy 2 Factor Authorisation (2FA) 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Mimika_2007 Bo ja wiem🤔 Próba włamanka i - w przypadku powodzonka - czyszczonka ze zdeponowanych środeczków?😏

PS *kontu

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów