anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
775 ODPOWIEDZI 775
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, KON TU, KON TAM! 😄

Ale do lasa nie choć, bo tam mechy siedzą na dżewach 😮

oznacz moderatorów
Mimika_2007
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Od kilku lat mam problem z końcówkami. Już kilka razy miałam sięgnąć po gramatykę. Chyba w końcu to zrobię. smile

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Powiem tak: nie ma nic złego w sprzedaży za granicę, jak i tez korzystaniu z systemu PayPal. Jedno i drugie robię od lat, a próby wyłudzeń czy oszustwa są znacznie rzadsze, niż się powszechnie uważa.

Trzeba się jednak trzymać podstawowych zasad:
1. Nie ma kasy = nie ma wysyłki (dotyczy również transakcji krajowych obojętnie jak płaconych).
2. Wysyłać tylko tej osobie i na ten adres, który się dostało z PayPal
3. Wysyłać tylko przesyłką z numerem nadania, którą można śledzić

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

jest tylko ten problem że nie we wszystkich krajach czy nie we wszystkich stanach USA śledzenie przesyłki funkjonuje i jak trafisz na oszusta to choć przesyłkę dostanie poskarży sie paypalowi że nie dotarła i musisz zwracać kasę - oszust ma i towar i kase z powrotem - na szczęscie żadko się taki trafia ale się trafia psubrat

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 Chyba dlatego właśnie yebay nie zdobył w Polsce popularności.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Mimika_2007
#7 Wielbiciel#

Znowu mam na tym samym przedmiocie coś takiego. 

Hello, do you still have your items available for sell? if yes get back to me on my personal email (johnsmithkay7811@gmail.com ) best regards

Client:89113577

 

oznacz moderatorów
michalpiotr_k
#7 Wielbiciel#

Z dzisiejszego poranka:

Client:89477327 Witaj, czy nadal masz swoje przedmioty dostępne do sprzedaży? jeśli tak, wróć do mnie na mój osobisty adres e-mail (johnsmithkay7811@gmail.com ) Z poważaniem

Client:89586265 Did you still have your items available for sale? If yes reply my personal email: annavillanova1993@gmail.com

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@michalpiotr_k, czy masz nadal swoje przedmioty dostępne do sprzedaży? napisz do mnie na oszustwonapaypala@dajsienabrac.com, z niedowierzaniem, ja

oznacz moderatorów
michalpiotr_k
#7 Wielbiciel#

Padłem ze śmiechu XD

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Podejrzane wiadomości dostałem:

Client:89537362

cześć Cześć. Jeśli ta oferta podlega negocjacji, napisz do mnie (Marknoble0019@gmail.com) Dziękuję Ci &

29 Sie. 2020, 22:01

 

Druga podejrzana wiadomość:

 

Client:89547848

Hi, Its Marc. i viewed your Ad and i got interested! Do you still have this your item available for sell? Is the price negotiable? I'm waiting for your answer directly to my email address at ( benadormarc310@gmail.com ). Best regards.

31 Sie. 2020, 13:18

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

 

3-cia podejrzana wiadomość:

Client:89534919

Czy ten przedmiot jest nadal dostępny, odpowiedz na mój e-mail (mosesmrpaul@gmail.com), aby porozmawiać o tym lepiej, dziękuję.

31 Sie. 2020, 17:16

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Czwarta podejrzana wiadomość:

Client:89641724

czy nadal masz go na sprzedaż, uprzejmie odpowiada na moją pocztę w celu dalszej rozmowy (lenajakub0101@gmail.com)

1 Wrz. 2020, 05:50

 

 

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Piąta wiadomość od oszusta:

Client:89711486

Witam, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail .... (abbeylincon27@gmail.com)

2 Wrz. 2020, 13:03

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Szósta wiadomość od oszusta:

Client:89746658

Hello Am really interested in buying this Eqiupment from you ,if you still have it for sale kindly get back to me at (reuben.dexter01@gmail.com) for more conversation about the buying of the Eqiupment Best Regard Reuben

3 Wrz. 2020, 00:24

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@X-8 Ale dlaczego piszesz po kilka postów rzędem z tym samym?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Pisałem w różnych tematach aby ostrzec innych i ratować pieniądze Polaków a Allegro z kilku tematów zrobiło dopiero wczoraj jeden temat - dlatego wiadomości się teraz powtarzają bo połączyli kilka tematów - w jeden.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@X-8 Aha, OK:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Siódma wiadomość od oszusta:

Client:89747776

Do you still have your items for sale? If yes reply me on my personal email: annavillanova1993@gmail.com

3 Wrz. 2020, 06:39

oznacz moderatorów
X-8
#10 Popularyzator#

Na te poniższe dane oszust chce teraz wyłudzić ode mnie pieniądze za rzekomy koszt przesyłki (298 Euro)który według niego powinienem opłacić jako sprzedający:) :

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
Client:56260315
#8 Zapaleniec#

u mnie takie


Cześć,        czy nadal masz go na sprzedaż i ile chcesz go sprzedać jako ostatni? Proszę o odpowiedź bezpośrednio na mój adres e-mail (laurimaeterje12@gmail.com), aby uzyskać szybką odpowiedź. Dzięki

oznacz moderatorów