anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Właśnie ktoś zakupił mój telefon i mam go wysłać przesyłką kurierską a nie mam etykiety wysyłkowej?

Client:79888000
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Etykietę allegro generuje tylko dla paczkomatow i allegro one box. Przesyłkę kurierską musisz zamówić samodzielnie, skorzystaj np. z serwisu furgonetka.pl

oznacz moderatorów

Client:79888000
#8 Zapaleniec#

A jak Allegro ma się dowiedzieć że przesyłka kurierska została już nadana?

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Allegro się nie dowie, ale nie muszą o wszystkim wiedzieć:) Ważne, że kupujący dostanie towar i będzie zadowolony 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

wysyłasz wiadomość do kupującego z nr paczki i masz w systemie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zanim wyślesz telefon zrob zdjecia i filmik z dzialania i pakowania telefonu plus kolejny z przekazania do wysylki i udokumentuj kod imei telefonu 

oznacz moderatorów

Client:79888000
#8 Zapaleniec#

Ale przecież Allegro zanim wypłaci mi pieniążki za zakupiony przedmiot musi wiedzieć że przedmiot został wysłany i dostarczony?Czy to odbiorca ich o tym wszystkim informuje?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:79888000 Zazwyczaj towar wysyła się po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie chyba że ktoś lubi ryzyko i wystawia z opcją za pobraniem. Jesteś w ogóle pewien że ten telefon został sprzedany? Sprawdź dokładnie w swoim allegro czy masz odnotowaną sprzedaż ,bo może tylko ktoś podesłał Ci taką informację na meila aby dokonać wyłudzenia.

oznacz moderatorów

Client:79888000
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego dnia😀

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Lepiej poczytaj na temat sprzedaży bo możesz mieć więcej problemów, wysyłka zwrot (brak zwrotu) reklamacja aktywacja konta do wyplat itd.https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:79888000   Nie,  Allegro nie wymaga wysłania przedmiotu żeby odebrać pieniądze. Allegro wymaga natomiast weryfikacji konta.   Jeśli  otworzysz  swoje konto, zakładkę Sprzedaż >> Finanse >> środki i historia,    to tam znajdziesz swoje pieniądze i możesz je wypłacić  w dniu roboczym ale pod warunkiem że masz  aktywne, zweryfikowane wypłaty.

A z tą weryfikacją to osobna historia, osobny problem.

oznacz moderatorów