anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłudzanie danych

annara1
#7 Wielbiciel#

Otrzymałam wiadomość o chęci zakupu towaru

12-2.jpg

 i potem z informacją o potrzebie podania e-mail

Screenshot_20230911-015249.png

 mam tylko nadzieję, że mój telefon zablokował możliwość wyłudzania danych. Po co ten adres jest potrzebny oszustom?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

az1rael
#21 Demiurg#

do wyslania linku gdzie potwierdzisz lipna transakcje i ci wyczyszcza konto

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annara1 to próba wyłudzenia i fałszywa strona, dlatego nie podawaj proszę żadnych adresów. Czy możesz podać mi loginy użytkowników, od których otrzymałaś te wiadomości? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czy serwis nie potrafi tak skonfigurować bota / systemu by wyłapywał w wiadomościach między kupującym sprzedawcą słowa email/ mail / zakup / nr telefonu /i linki by od razu blokować i dawać do weryfikacji przez człowieka wyeliminowałoby to od razu wszelkie próby oszustwa

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael działamy, aby skutecznie wyeliminować tego typu próby wyłudzeń, ale nie jesteśmy w stanie zapobiec wszystkich, bo te ciągle się zmieniają i pojawiają nowe. Tutaj np. sytuacja jest nieco inna niż typowe wiadomości, ponieważ tutaj sprzedająca otrzymała zdjęcie podrobionej strony. Niemniej jednak mocno działamy, aby takich sytuacji było jak najmniej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ja już dawno poinformowałem głównego moderatora że jeśli nie wprowadzicie kont po weryfikacji na rejestrowane karty sim to wam bezpieczeństwo leżeć będzie i kwiczeć. Sami sobie robicie pod górkę skoro założenie konta to kwestia 5min a można kupić z takiego bez pełnej weryfikacji 😕 ilość pijaczków pod sklepem na których dane można kartę sim rejestrować jest ograniczona, a rejestrowanie w punkcie może skutkowac jakimiś dowodami np nagraniem z monitoringu dla policji. Wysyp prób oszustwa w tym momencie macie nienormalny

oznacz moderatorów

annara1
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Taki uzytkownik: deathmetal666

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annara1 dziękuję, już działam w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów