anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłudzenie maila i płatność rozpoczęta

LadyBug06
#7 Wielbiciel#

Witam! 

Niestety dałam się nabrać na wiadomość z mailem. Po czym po chwili sądziłam, że jednak wszystko jest ok, ponieważ płatność przy danej aukcji została rozpoczęta i w takiej formie jest cały czas. Nie wiem czy jest to podyktowane tym, że ktoś celowo rozpoczął transakcję i nie ma zamiaru jej dokończyć, tylko po to by potem wysłać mi lewego maila ( niby od Allegro). Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Użytkownik, który poprosił mnie o maila to: [edycja] (KICUCH) - Client: 106991961

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LadyBug06 Pamiętaj że klientom adresy meilowe nie są potrzebne do opłacenia aukcji ,to tylko początek procesu wyłudzenia twoich danych i dostępu do twojego konta.

oznacz moderatorów

LadyBug06
#7 Wielbiciel#

Teraz już to wiem, ale jest już za późno. Co może się stać kiedy ktoś otrzymał mój mail? Wystarczy, że go usunę? Podejrzewam, że będą na niego wysyłane łudząco podobne do Allegro wiadomości mailowe, ale czy może czekać mnie coś jeszcze?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Sam adres meilowy to jeszcze nie problem ,najważniejsze abyś nie wchodził w podsyłane na niego linki bo wtedy może się zacząć problem.

oznacz moderatorów

LadyBug06
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Maila już usunęłam. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LadyBug06 Zablokowaliśmy już to konto w naszym systemie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

76543210
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ @Użytkownik właśnie kupił ode mnie coś na aukcji. Proszę o pomoc ponieważ mam identyczną sytuację

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie odpowiadaj, nie klikaj.

oznacz moderatorów

bbodek1
#8 Zapaleniec#

Cze. Raczej nie zblokowaliście... właśnie zakupił u mnie telefon i płatność wisi....czyli co ? 5 dni stracone przez oszusta...?

 

oznacz moderatorów

bbodek1
#8 Zapaleniec#

@LadyBug06 Zablokowaliśmy już to konto w naszym systemie. 

czemu okazuje się to kłamstwem?

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LadyBug06 samo podanie maila nic nie zaszkodzi 🙂 ale jak już klikniesz w linki z maila to będzie próba zainstalowania wirusa, bądź wykradzenia danych do kont bankowych allegro itp. wtedy trzeba przeskanować urządzenia i pozmieniać dane do logowania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LadyBug06
#7 Wielbiciel#

Dzięki wielkie. Do czasu usunięcia maila nic nie dostałam poza wiadomością od Allegro, że płatność jest rozpoczęta. Zastanawiam się po co ta cała fasada z rozpoczęciem płatności. Pewnie po to by potem napisać do mnie, że nie mogą dokończyć płatności jeśli czegoś nie potwierdzę/kliknę. Masakra. Człowiek uczy się na błędach. Nic już nie mam zamiaru wystawiać na tym portalu. Raz jeszcze dziękuję za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dobrze kumasz ,coś w tym stylu by uśpić twoją czujność.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LadyBug06  Nazwa portalu akurat nie ma znaczenia, oszuści są wszędzie.  Po prostu nie wolno wchodzić do linków podsyłanych przez oszustów.

Ostatnio jakaś nowa metoda, codziennie dostaję sms że mają dla mnie w prezencie darmowy zegarek,  nic tylko kliknąć i odebrać.  Oczywiście blokuję, ale następnego dnia ten sam sms  z innego numeru.  To będzie trwało kilka dni, potem się znudzą, ale  za kilka tygodni wymyślą inną  ofertę.

Po prostu nie wolno wierzyć w żadne okazje, prezenty, wygrane..itp.

oznacz moderatorów

luckybuster
#8 Zapaleniec#

Myslisz?

Oszust dzieki allegro posiada :nr tel,maila ,imie nazwisko..adres..

Niepokojace.Wiecej nic nie wystawiam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@luckybuster Na Allegro Lokalnie nie przekazujemy kupującemu danych i adresu sprzedającego, gdy ten kliknie w "kup teraz". Dane są przekazywane wyłącznie w celu realizacji przesyłki do paczkomatu, gdy transakcja jest już opłacona. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

76543210
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ ten użytkownik właśnie coś kupił ode mnie i mam identyczną sytuację. Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@76543210 co dokładnie się dzieje? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

76543210
#7 Wielbiciel#

Zakup i brak wpłaty. Po tym jak napisałem pokazując ten temat przestał odpisywać. Napisał jedynie że zapłaci po weekendzie przed tym co pokazałem link. Ale którym weekendzie ?? Tym co był czy będzie ? Nie wiem . Po podaniu linku do tego tematu kontakt się urwał i nie wiem co dale. Chyba wystawić przedmiot ponownie ? I zablokować ? Po co ktoś kupuje skoro nie ma pieniążków ?j 

oznacz moderatorów