anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wykupienie wszystkich produktów bez zapłaty

Client:50712566
#7 Wielbiciel#

Co zrobić kiedy ktoś celowo wykupuje wszystkie dostępne produkty i za nie nie płaci i przez to oferta znika i muszę znowu wystawić płacąc za promowanie znowu? Wiem że oferta po kilku dniach się znowu pojawi ale to dalej strata.

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:50712566, możesz zgłosić nam tę sprawę oraz Kupującego poprzez ten formularz. Zweryfikujemy to. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:50712566 Nie musisz płacić za żadne promowanie. Możesz, ale nie musisz. Kupujący na Allegro Lokalnie, zgodnie z regulaminem, nie ma obowiązku zapłaty. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Godzisz się na to akceptując regulamin, przy korzystaniu z Allegro. Jeżeli więc promujesz ogłoszenia, musisz wiedzieć, że robisz to na własny koszt i własne ryzyko. Allegro także w sytuacji braku zapłaty nie ma podstaw do nakładania sankcji na kupującego, ponieważ regulamin Lokalnie na nakłada obowiązku zapłaty. Oczywiście Allegro znajdzie jakiś punkt w całym regulaminie Allegro, aby takie sankcje nałożyć, ale będzie to kolidowało z regulaminem Lokalnie.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

ponieważ regulamin Lokalnie na nakłada obowiązku zapłaty. Oczywiście Allegro znajdzie jakiś punkt w całym regulaminie Allegro, aby takie sankcje nałożyć, ale będzie to kolidowało z regulaminem Lokalnie.

Regulamin allegro w ogóle nie nakłada obowiązku zapłaty, a w zasadzie nakłada, ale robi wyjątek, że po 7 dniach bez zapłaty (gdy nie jest wybrany odbiór osobisty lub pobranie) allegro i tak taką transakcję anuluje (pkt. 7.5), co dla wielu rodzi wątpliwości odnośnie kolidowania z ustawą. Ja to akceptuję, ale ...

Okay, może się komuś zdarzyć, że kliknął zakup zbyt mało roztropnie, ale takie działanie wielokrotne (albo "wykupienie" całego asortymentu), wskazujące na zaszkodzenie danemu użytkownikowi ewidentnie nie należy do postępowania w ramach dobrych obyczajów. To nie tylko uniemożliwienie wystawienia towaru przez kilka dni (sprzedający ma być gotowy do wysyłki), ale i wymierne straty finansowe (jak choćby w przypadku promowania).

Zatem takie stwierdzenie pt. klikaj i nie płać bezkarnie (bo allegro karze bez uzasadnienia) to nic innego jak namawianie do zabawy w zakupy, podczas gdy sam wielokrotnie podkreślałeś: allegro to nie zabawa.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Każdy powinien wszystkie decyzje transakcyjne podejmować poważnie i z rozwagą a nie bawić się w gierki na których któraś ze stron traci ,ale niektórzy patrzą tylko w jedną stronę a reszta dla nich się nie liczy.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@kolekcjoner608 

Bo reguła "allegro to nie zabawa" - zdaniem niektórych - obowiązuje tylko sprzedających ;]

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cookie000 Mylisz się zasadniczo. Na zwykłym Allegro klikasz Kupuję i płacę - to jest obowiązek zapłaty. Na Lokalnie tego nie ma. Poza tym nie wiesz, że automatyczne anulowanie zakupu przez Allegro na zwykłym Allegro nie jest odstąpieniem od umowy przez kupującego. Po takim anulowaniu umowa nadal obowiązuje i obie strony są zobowiązane do jej finalizacji. Na Lokalnie są inne zasady, tam zgodnie z regulaminem, umowy są warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Brak zapłaty oznacza uznanie transakcji za niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

I o tej kontrowersji punktu 7.5 właśnie pisałem. Allegro twierdzi, że transakcja jest anulowana. Dobrze wiesz o co chodzi, bo ten temat rozbieżności był już poruszany wielokrotnie, a sam też powoływałeś się na ten punkt regulaminu (w zależności od tego jak chciałeś udowodnić swoją rację). Rozumiem, że dzisiaj obowiązuje taka wersja i ja nawet mogę się z nią zgodzić - najrozsądniej jest również odstąpić od umowy, dla świętego spokoju, ale zmuś do tego kogoś, kto nawet słowem nie piśnie po zakupie. No ale prawa do wystawienia subiektywnego komentarza takiemu kupującemu nie odbierasz, nieprawdaż ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cookie000 Nie, ja nie kwestionuję obowiązku zapłaty na zwykłym Allegro i nie twierdzę, że taki obowiązek istnieje na Lokalnie. Tam jest napisane wyraźnie - umowa warunkowa. Kupujący i sprzedający to akceptują korzystając z Allegro. Mam natomiast pisemne stanowisko serwisu w temacie automatycznego anulowania transakcji na zwykłym Allegro - nie jest to odstąpienie od umowy przez kupującego.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

To daj to pismo, bom sam ciekaw czym anulowanie transakcji wg allegro jest. Rozróżnianie transakcji od umowy jest mocno mylące. Pewno transakcje są o zobowiązaniach w trójkącie allegro=kupujący-sprzedawca, a umowa sprzedawca-kupujący.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cookie000 Nie anulowanie transakcji, tylko anulowanie transakcji przez kupującego jest odstąpieniem od umowy. Automatyczne anulowanie transakcji przez Allegro nie jest odstąpieniem.

Dzień dobry,

wracam z informacją. 

Anulowanie transakcji wywołuje skutek wyłącznie wewnętrzny, tj. w ramach infrastruktury Serwisu. Między innymi wpływa na zwrot naliczonej prowizji. 

Wskazany mechanizm nie niweczy skutków cywilnoprawnych zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Państwem, nie zwalnia też z obowiązku wzajemnego świadczenia wynikającego z zaistniałego stosunku prawnego.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt. 

Pozdrawiam
// Wiktoria B
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Tak jak przewidywałem.

Jakoś nie widzę tego rozróżnienia w regulaminie. Każdy ma się tak pytać indywidualnie powołując się na wypowiedź pracownika allegro ?

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Jak się ma regulaminowa definicja słowa:

" TRANSAKCJE

procedury zawierania i wykonywania umów sprzedaży Towarów pomiędzy Użytkownikami w ramach Allegro "

do słów pracowniczki allegro, która twierdzi, że transakcja a umowa to dwie różne sprawy ?

7 dni na zapłatę to tak samo warunek konieczny tej umowy.

A inaczej:  mija siedem dni, transakcja (dla allegro) jest anulowana, ale kupujący płaci poza allegro. Allegro anulowało już zobowiązania sprzedającego z automatu, więc czy serwis ma prawo upomnieć się o prowizję, czy to już jest nie ich sprawa (tak by wynikało z cytowanej korespondencji) ?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@cookie000 allegro boi się uokik stąd takie dwuznaczne wypowiedzi i zapiski w regulaminie

 by móc zawsze twierdzić, że przestrzegają prawa

ale możesz się podpierać mailem, który pokazał @xyz96 

i każdemu kupującemu go pokazywać, który twierdzi, że allegro anulowanie to odstąpienie od umowy i żądać od niego jasnej i jednoznacznej deklaracji, że odstąpił od umowy

i to niezależnie od tego czy nie opłacił transakcji czy też coś sobie anulował na allegro

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@RED 

Ja wystawiam tylko na lokalnym i godzę się z pięciodniowym terminem, chociaż zazwyczaj zapytam wcześniej, czy coś robimy dalej.

Tamte pytania zadałem z ciekawości, bo taki dualizm w rozumieniu umowy to jest jakaś paranoja.

Ile % osób udało Ci się zmusić do takiej deklaracji gdy np. kupujący za nic nie zapłacił ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cookie000, zgodnie z punktem 7.5 Regulaminu Allegro:

W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz, w ciągu 14 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz dla której Kupujący wybrał wpłatę przelewem tradycyjnym lub w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji. Brak zapłaty za Towar przez Kupującego we wskazanych terminach spowoduje automatyczną anulację Transakcji przez Allegro.pl (za wyjątkiem kategorii Leki bez recepty), co nie ma wpływu na cywilnoprawne skutki zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Użytkownikami i nie zwalnia ich z obowiązku wzajemnego świadczenia wynikającego z zaistniałego stosunku prawnego.

Anulowanie transakcji przez Allegro z powodu braku wpłaty nie oznacza, że umowa została rozwiązana w rozumieniu prawnym.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mr_oma 

I to tam było zapisane wczoraj ?

Dobra, na pewno było ;] Dzięki.

Rozróżnianie umowy w ramach allegro (=transakcji) od umowy cywilnoprawnej to jest jakaś wyższa szkoła jazdy.

A co z drugą częścią mojej wypowiedzi ? Allegro upomni się o prowizję, skoro to już nie jest sprawa serwisu ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cookie000, niestety nie mam takiej władzy, aby w jeden dzień wpłynąć na treść regulaminu. 😉 Może kiedyś...

Anulowanie zamówienia pozwala nam w wielu sytuacjach przyznać rabat transakcyjny automatycznie (bez konieczności działań po stronie sprzedających). Dlatego wewnętrznie uznajemy to za odstąpienie. Dzięki temu sprzedający nie muszą tracić czasu na domaganie się od klientów przesłania pisemnej rezygnacji.

Odpowiadając na Twoje drugie pytanie - przy anulowanym zamówieniu kupujący nie opłaci go przez Allegro Finanse. Jeśli jednak sprzedający zwróci się do nas z informacją, że sfinalizował sprzedaż i prosi o naliczenie prowizji, robimy to. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mr_oma 

 

Jeśli jednak sprzedający zwróci się do nas z informacją, że sfinalizował sprzedaż i prosi o naliczenie prowizji, robimy to 🙂

You made my day ! 😊

oznacz moderatorów

Bogus1239
#9 Pomysłodawca#

tez tak mialem kilka razy ja biore i dodaje do czarnej listy

oznacz moderatorów