anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata z POK a zwrot towaru Pomocy!!!

MIZO_Dev
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich bardzo serdecznie, korzystam z allegro od lat bez żadnych problemów. Jednak to, co przytrafiło mi się w ostatnich dniach jest po prostu straszne. Proszę o pomoc osoby, które miały styczność z Programem Ochrony Kupujących. Nie jestem w stanie się w tym odnaleźć, czat allegro odmawia jakichklwiek informacji, POK na email nie odpowiada.

Około 2ch tygodni temu sprzedałem przez serwis Allegro Laptopa z akcesoriami. Kupujący opłacił zamówienie, spakowałem je i wysłałem. Zamówienie jest w 100% zgodne z zamówieniem kupującego. Mija 14dni i zaczynają się schody.

Kontaktuje się ze mną mówiąc, że jakiś program na laptopie nie działa jak powinien. Myślę ok, zaraz połącze się z laptopem zdalnie i to naprawię (najpewniej jakąś głupota, może kupujący zmienił datę w laptopie, może zmienił system i jest brak jakiegoś sterownika). Po czym po 5 minutach otrzymuje informację o złożonym wniosku o rekompensatę z POK. 

W związku z tym, przez 7dni czekałem na wiadomość od POK co dalej. Kontaktowałem się mailowo aby opisać swoją stronę, pokazać zdjęcia zestawu, podać numer paczki która została wysłana i kiedy była doręczona. Allegro od samego początku nie chciało mnie słuchać, dostałem informację "jeśli będą potrzebne wyjaśnienia, allegro się skontaktuje". A więc czekam, czekam, i dziś przychodzi email z wypłatą całej kwoty z POK kupującemu.

Kupujący zostaje z przedmiotem i nie planuje go odsyłać.

Allegro żąda odemnie zwrotu całej kwoty.

A moje konto pozostaje zablokowane.

Czytając forum znalazłem podobny wpis osoby, która straciła 5tyś w podobny sposób na hulajnogach? Czuję się w ten sam sposób, chociaż kwota jest niższa takie pieniądze nie leżą na ziemi i mam zamiar o nie walczyć.

Laptop który sprzedałem był w pełni sprawny, a moja pomoc w rozwiązaniu problemu z jakąś aplikacją była tylko i wyłączne moją dobrą wolą w stronę kupującego. Laptop był sprawny, a ja nie zajmuje się problemami z aplikacją komputerową.

Proszę osoby bardziej doświadczone o pomoc, co mam zrobić w tej sytuacji. 

Ja do teraz się zastanawiam, dlaczego zamiar zwrócić komputer i odstawić pieniądze otwierał wniosek o POK. Teraz już wiem jak ten system działa. I według mnie jest to okropne narzędzie 

 

 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Allegro igra z ogniem. 😞

oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

I co masz nauczkę że nie warto tam cokolwiek sprzedawać? Mi koleś inną kartę chciał wcisnąć niż miał wystawioną. Allegro jeszcze z japą na mnie wyjechało że mam paczkę odebrać i wtedy dopiero zareklamować! Sam jako kupujący nie zweryfikowany nie mogłem otworzyć dyskusji zrobił to sprzedający. Jak można co innego na foto zamieszczać co innego w opisie mieć i jeszcze kłamać na sprawnością sprzętu. Allegro natychmiast powinno go z banować a nie mnie sie czepiać i żądać odebrania paczki. To coś komuś sprzedam wyślę to a w między czasie napisze kupującemu że mu cegłę wysyłam. I co musi to odebrać? Wniosek jest jeden są równi i równiejsi.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bono246 jeżeli masz na myśli dyskusję, którą prowadziłeś w marcu br. to została założona przez Ciebie. Jako powód podałeś "mam problem ze zwrotem towaru/rezygnacją z zakupu". Problem z dostarczeniem przesyłki wynikał z opóźnienia przewoźnika, a nie wysyłki sprzedającego co zostało przez niego udokumentowane. 
Informacja zawarta przez nas w dyskusji jest zgodna z obowiązującym prawem - przy zakupie za pobraniem doszło do prawnie wiążącej umowy między kupującym a sprzedawcą, z której obie strony powinny się wywiązać. 
Nie odebrałeś przesyłki za pobraniem, narażając sprzedawcę na dodatkowe koszta związane z transakcją, dlatego sprzedający mógł domagać się ich uregulowania. W wypadku tego zakupu nie przysługiwało Ci prawo odstąpienia od umowy,ponieważ sprzedawca jest osobą prywatną. Przesyłka została dostarczona na podany przez Ciebie adres, więc sprzedający zrobił wszystko tak, jak powinien. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Inny opis karty inne foto jej. Facio pisał jeszcze że fabryczne plomby ona posiada a w wiadomości napisał ze zmienił pastę. Jakim cudem nie uszkadzając plomb? To zwykły [edycja] a wy jeszcze kazaliście mi to odebrać. Nigdy nic nie kupie i nie sprzedam na Allegro [edycja]. [edycja] z miejsca blokuję takich [edycja] a wy co? Dam opis że sprzedam ci poloneza  foto dam fiata 126p. W opisie napiszę że nic nie ruszane w silniku a w wiadomości na czat że uszczelka była wymieniana. To [edycja] zwykły wałek!

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@bono246 Nazywasz sprzedawcę oszustem, masz wyrok Sądowy?

Piszesz nieprawdę  ze to sprzedawca otworzył Dyskusje (co nie jest możliwe na allegro),  nie odbierasz przesyłki pobraniowej.

"Nigdy nic nie kupie ........... na Allegro".

Myślę ze sprzedawcy na Allegro tylko zyskają na tym.😎

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak na Ol....są sami uczciwi sprzedający, co Ty piszesz, naprawdę wierzysz w takie bzdury!!!

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Odpowiedź w dyskusjach 24h i w emailach - to czysty biznes -chodzi tylko o kasę (pewnie znów dostanę bloka na AG )

Jak zapłacisz odpowiednią kwotę do pewnych firm - wykupisz abonament na automatyczne odpowiedzi w dyskusjach i e-mailach, to unikniesz wielu problemów i dostaniesz więcej punktów w statystykach. A to pomoże w wyświetlaniu Twoich ofert - tak normalnie to nie łudź się, że wystawiając towar po najniższej cenie - kupujący otrzymają Twoją ofertę na "górze" listy wyszukiwań (sortowanie w/g ceny) - jesteś "małym sprzedawcą" - to i tak Twoja oferta będzie się znajdować na dalszych stronach.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

- Sorry - to co piszesz to po prostu "stek bzdur". Fakt - nie ma tutaj żadnej informacji odnośnie zainstalowanego legalnego oprogramowania.  Wszelkie inne po prostu nie "wchodzi w rachubę". Zakładam, że kupujący zgłosił wadliwie działający program z "licencją" - jeśli takowej nie było - to po prostu używał tego programu nielegalnie. Z tego tytułu nie można składać żadnej reklamacji - można się jedynie pogrążyć z tytułu używania nielegalnego oprogramowania przez kupującego. A to jest karalne.  Czy Allegro to sprawdziło? Nie ma tutaj żadnej takiej informacji.

Patrząc na sprzedającego -w cym zawinił? W jednym - należało skasować z laptopa wszelkie "dodatkowe" programy i sprzedawać go jako "czysty" , lub zostawić je jako "gratis" i też sprzedać jako "czysty".

Kupujący jest obecnie na Allegro "Panem, górą, stroną dominującą" . Wszystkie art. prawa są tworzone w założeni, że stroną dominującą w transakcji jest sprzedawca. Na Allegro jest inaczej. 

To sprzedawca musi udowadniać, że kupujący nie przeczytał opisu aukcji, że cena wysyłki jest najniższa w kraju itd.,  itp.

W tym przypadku kupujący miał cały szereg narzędzi - reklamacja, rękojmia, odstąpienie od umowy. We wszystkich tych przypadkach prawo nie przewiduje odpowiedzi w żadnych dyskusjach na Allegro. Natomiast regulamin Allegro nie może naruszać prawa - w takich przypadkach zapisy regulaminu Allegro są nieważne.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:86855412
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, mam taki sam problem, kupujący skorzystał z rekompensaty POK, ja musiałam zwrócić pieniądze do Allegro a w sprawie zwrotu towaru cisza, allegro ma to gdzies, kaze mi iść na policję, kupujący milczy bezczelnie. Ja zostałam bez pieniędzy i bez towaru. Jak Pan to rozwiązał?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:86855412 widzę, że odpisaliśmy Ci w sprawie nr. 18951505 podaj tam proszę informacje, o które prosi moja koleżanka, a będziemy mogli zweryfikować tą sprawę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy @Client:86855412 otrzyma rekompensatę ze towar który zatrzymał sobie kupujący?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@aragil Sprawa jest w toku. Weryfikujemy informacje. Jeśli @Client:86855412 będzie chciał, podzieli się tutaj szczegółami naszej decyzji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MIZO_Dev
#8 Zapaleniec#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, czy mogę prosić kogoś ponownie o sprawdzenie kolejnego wniosku POK który otrzymałem? Zakupiono sprzęt za 1000zł, został on przez kupującego zwrócony (dotarł do mnie w tą środę). W piątek wykonałem przelew że zwrotem całej kwoty(księgowanie najwcześniej w poniedziałek, mamy teraz weekend), a w sobotę rano(dziś) otrzymuje informację "nowy wniosek pok" a po kilku godzinach "zlecono wypłatę pok". Bardzo proszę sprawdzić te sprawę, do POK jak by nie docierały moje wiadomości. Teraz kupujący miał by otrzymać mój 1000zl zwrotu, +1000zł wypłaty z POK? Którą później ponownie będę musiał spłacić?

Bardzo proszę sprawdzić ten wniosek, to bardzo pilna sprawa. Do wypłaty zostało 18 godzin. Nie wiem na jakiej podstawie kupujący miał by otrzymać dwukrotność wpłaconej kwoty. 

POK na moje wiadomości odpisuje mi tylko, że kupujący spełnił warunki wypłaty z POK. Jak może spełnić warunki, skoro odesłał przedmiot a pieniądze zostały do niego wysłane... Problem jest rozwiązany...

oznacz moderatorów

MIZO_Dev
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jeśli allegro nie życzy sobie, aby zwrot dokonywać na konto kupującego, zaraz mogę wcisnąć "zwrot środków" przy okienku zakupu. Znalazłem taką opcję, na liście zamówień, przy wybranym zamówieniu jest opcja "akcje" a następnie "zwrot środków". Wtedy pieniądze wracają od razu przez allegro finanse, i kupujący dostanie je nawet w weekend.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wesołe miasteczko? - tak wgląda ten wątek.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów