anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyróżnienie ogłoszenia w promocji, a potem naliczenie pelnej kwoty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:93211591
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, mieliście może tak, że zakupiliście wyróżnienie w promocji za np. 1,99 zł,  by w ostatnim dniu wyróżnienie zobaczyć koszt wyróżnienie 13.90 zamiast 1,99???

Do tej pory nie sprawdzałam ile faktycznie obciąży mnie Allegro, przykre czuć że firma tak duża oszukuje takiego małego kruczka jak ja.

 

 

 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
godar456
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  podbijam , bo później okaże się,  że kupa ludzi będzie w plecy. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93211591 podaj mi proszę przykład takiego naliczenia  oraz informację w ramach jakiej promocji naliczenie miało wynieść 1,99 zł. Na Twoim koncie widzę jedno naliczenie za wyróżnienie w cenie 13,90 z 21 grudnia 2022 roku i jest to pierwsze włączone w tej ofercie wyróżnienie. Czy jesteś pewna, że obowiązywała wtedy promocja?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:93211591
#8 Zapaleniec#

20231122_183115.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93211591 przykro mi, ale nie do końca rozumiem, co chcesz przekazać, przesyłając ten zrzut. Pokazuje on, że naliczona opłata za wyróżnienie jest prawidłowa i wynosi 13,90 zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:93211591
#8 Zapaleniec#

Czyli to jest informacja o:

a. POTENCJALNYM koszcie jakie zapłaciłabym gdybym teraz wyróżniła ogloszenie 

Czy

B. FAKTYCZNYM koszcie jaki poniosę za to (i 7 innych) ogłoszenie?

A ludzkim językiem a. - to menu; b. - to rachunek 

 

Proszę o odpowiedź 

 

 

oznacz moderatorów
Client:93211591
#8 Zapaleniec#

A zdjęcie to print screen z edycji ogłoszenia,  gdzie pojawią się i formacja o koście jaki ponoszę za wystawienie ogłoszenia na Allegro.

Nie zgadzałam się na prowizję 13,90 za wyróżnienie. Stąd moja reklamacja.

Wysyłam screena w bardziej pełnej wersji może będzie łatwiej. 

 

Screenshot_20231122_160419_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93211591 jeśli wybierzesz wyróżnienie ogłoszenia z opcją "kup teraz" na Allegro Lokalnie i na Allegro na 30 dni to zapłacisz za to 13,90 zł. Ta opłata zostanie naliczona od razu, bez względu na to czy dojdzie do sprzedaży, czy nie. 
Koszt 5,17 zł to prowizja, którą zapłacisz tylko jeśli dojdzie do sprzedaży w danej ofercie. Dotyczy to pojedynczego ogłoszenia, jeśli wyróżnisz 7 ogłoszeń wybierając tę samą opcję to zapłacisz 7 x 13,90 zł za wyróżnienie + jeśli dojdzie do sprzedaży odpowiednią prowizję.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:93211591
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wytłumaczenie mi oczywistych oczywistości. Wydaje mi się że osoby na forum rozumieją co mam na myśli szkoda że ty nie rozumiesz. Allegro dało mi ofertę promocyjną za około do 5 zł mogłam wyróżnić ogłoszenie. Nie pamiętam dokładnie za ile ale nie było to więcej niż 5 zł. Dzisiaj widzę że opłata wynosi 13,90. Nie decydowałam się na wyróżnienie za 13,90 więc nie wiem skąd nagle ta Wysoka opłata. Zmianę w prowizji widzę we wszystkich moich ośmiu ogłoszeniach. Proszę sprawdzić jaka była promocja gdy wyróżniałam ogłoszenie i dlaczego obciążacie mnie kosztem normalnej ceny a nie tej z promocji. Mam nadzieję że to pomyłka bo jak jest to celowe i na większą skalę to przyznam nie wiem jak się z tego wytłumaczycie. Sprawę zglaszam nie tylko na tym forum.Może inny kanał szybciej da mi odpowiedź niż pani i szybciej zrozumie O co mi chodzi I o co państwa Podejrzewam.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93211591 serdeczne dzięki, że w e-mailowym zgłoszeniu przekazałaś więcej informacji i dzięki temu jestem w stanie wyjaśnić Ci, co się wydarzyło.
Promowanie w ofercie nr 51b3e9d6-be64-4c7d-8db1-b9523f2c2759 włączyłaś 26 Paź 2023 17:42 obowiązywała wówczas ta promocja. W jej ramach przez 30 dni promowałaś na Allegro i Allegro Lokalnie ogłoszenia z opcją "kup teraz" za 1,99 zł. 
Czyli do 25 Lis 2023 16:42 (co widać na zrzucie, ale nie przesłanym w wątku) promujesz to ogłoszenie za 1,99 zł. Jeśli będziesz chciała promować ogłoszenia po tym czasie, to już zapłacisz za to 13,90 zł, ponieważ nie obowiązuje już promocja na wyróżnienia. 
Dodam, że wyróżnienie wyłączy się automatycznie po upływie 30 dni.
Mam nadzieję, że teraz wszystko jest dla Ciebie jasne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@la_nika watkotworcy chodzi pewnie o to, że jeśli wystawi się ogłoszenie w promocyjnej cenie i po zakończeniu promocji na wyroznienie bedzie sie chcialo to wyróżnione ogloszenie edytować, to zostanie naliczona standardowa (niepromocyjna) kwota za promowanie. W starym formularzu wystawiania tak nie było, w nowym niestety zostala zastawiona taka pułapka na nieuważnych użytkowników.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay dziękuję Ci bardzo! Czy chcesz powiedzieć, że w nowym formularzu nie ma możliwości wyłączenia opcji promowania podczas edycji ogłoszenia? Czy ta opcja jest domyślnie zaznaczona i trzeba ją odznaczyć?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@la_nika z tego, co właśnie sprawdziłem to nie ma możliwości wyłączenia, ale nie chciałbym wyłączać promowania, które wykupiłem na 10 dni w promocyjnej cenie 0,01 🙂 Chciałbym po prostu móc edytować wystawiona już wyróżniona ofertę, nie płacąc za to wyroznienie standardowej opłaty 13,90, bo taka chce naliczyć w przypadku edycji. W starym formularzu było wszystko tak jak powinno - wykupiłem wyroznienie w promocyjnej cenie 0,01 albo 1,99 zł. i mogłem taka ofertę edytować do woli, nie chciało naliczać standardowej opłaty za wyróżnienie po zakończeniu promocji.

oznacz moderatorów
amibis
#10 Popularyzator#

Tak zapewne to wygląda. Zawieram umowę na jakiś okres na określonych warunkach, ale druga strona uznaje że może sobie te warunki w trakcie obowiązywania umowy jednostronnie zmienić. Jęli al chce być w porządku, to przy oferowaniu takich promocji powinno wyraźnie o tym poinformować: "Uwaga! Cena obniżonej promocji obowiązuje do dnia ... . Po tej dacie cena w aukcjach nadal trwających, zostanie automatycznie podniesiona do ceny promocji stale obowiązującej". 

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@amibis nie no, automatycznie nic nie podnoszą, bo to by ich pewnie naraziło na problemy z UOKiK 😉 Tylko w przypadku edycji chcą naliczać standardowa opłatę.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay okej, wyjaśniam, dlaczego tak jest i dam znać gdy tylko otrzymam odpowiedź.
Dziękuję Ci bardzo! 🌞

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:93211591
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, czekam na odpowiedź, bo nie dam się naciągnąć na dodatkowe 100 zł kosztu przy sprzedaży rzeczy które wystawiłam 5 zł i z których dochodzi przeznaczam na fundacje psie. 

Dziękuję użytkownikom forum za wsparcie.

Jeśli faktycznie taka pułapkę zastawiło na klientów Allegro, to moje zaufanie do marki już będzie nie do odzyskania.

Szczególnie, że słyszę coraz więcej glosow o bezprawnych praktykach Allegro. Przykre, że każdy fajny pomysł ostatecznie jest zbrukany przez korporacyjna chęć zysku.

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Wystawiłem ogłoszenie z promocją (po obniżonej cenie 1,99 zł). Dziś chcę obniżyć cenę, a tu podsumowuje mnie na 13,90 zł. I nie mam możliwości wyłączenia tej promocji.  Czekam, kiedy do mnie zapukają trzej panowie typu redneck i zażądają dobrowolnego datku dla Allegro posługując się argumentami kijów do bejsbola.
A może ja nie wiem, jak to obejść i pieklę się niesłusznie?wyroznienie.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93211591 @vonNogay @amibis @godar456 @igolek przepraszam, że czekaliście na odpowiedź!
Na początku potwierdzam, że promocyjne wyróżnienia wyłączą się same, nie zostaną automatycznie wznowione w regularnej cenie.
Jeśli ogłoszenie zostało wystawione z wybranym wyróżnieniem od razu nalicza się opłata, którą sprzedający może w każdej chwili uiścić na koncie Allegro w rozliczeniach.
W trakcie trwania wyróżnienia nie można z niego zrezygnować.
Czyli gdy skorzystaliście z promocji wyróżnienie za 1,99 zł czy 0,99 zł, to ta opłata została dodana do Waszych Rozliczeń z Allegro i takiego trwającego wyróżnienia nie możecie wyłączyć. 

To, co widzicie w podsumowaniu kosztów podczas edycji ogłoszenia to błąd techniczny, pracujemy nad jego rozwiązaniem. W podsumowaniu podczas edycji ogłoszenia pokazujemy aktualną kwotę wyróżnienia, podczas gdy Wy skorzystaliście z promocyjnej ceny. Ten błąd jest widoczny tylko u Was, w rozliczeniu promowanie nalicza się poprawnie. Dam znać, gdy tylko otrzymam informację, że problem został rozwiązany.

Dodam, że formularz edycji ogłoszenia nie został zmieniony  przy wdrażaniu nowego formularza wystawiania ogłoszeń.  


   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów