anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysokość prowizji za sprzedaż 33%

MAMY ROZWIĄZANIE!
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_Chciałabym się dowiedzieć jak Allegro doszło do prowizji wysokości 33%. Sprzedaję jako spółka i nie mogę sobie pozwolić na prowizję, która pochłania cały zysk. Jestem więc zmuszona anulować sprzedaż i wycofać się.

Screenshot 2024-04-08 at 16.17.51.png

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
LEW433
#21 Demiurg#

Oni sobie krzywdy nie zrobią, i niestety nie będą płakać jak zrezygnujesz. Tanio to już było.☹️

oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Rozumiem ale są jakieś zasady, które obowiązują. Jeśli nie to następnym razem policzą sobie 74%?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@prezentymarkowe Przykro mi, że jesteś niezadowolona, ale o wszystkich opłatach informujemy w naszym regulaminie: https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4 

Dla ułatwienia stworzyliśmy też narzędzie dla sprzedających, gdzie łatwo można sprawdzić opłaty za sprzedaż: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Proszę uprzejmie, przesyłam symulację. Wydaje mi się, że między 13 a 30% to jest spora różnica.

Screenshot 2024-04-08 at 16.36.12.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@prezentymarkowe Jeśli korzystasz z wyróżnień, promowań etc., to prowizja jest wyższa zgodnie z Załącznikiem nr 4 do regulaminu Allegro – Część IV. Opłaty za opcje dodatkowe: https://help.allegro.com/sell/pl/a/prowizja-od-sprzedazy-w-wyroznionych-ofertach-najczesciej-zadawan... 

Podaj numer oferty / numery ofert, w których opłaty według Ciebie się nie zgadzają, sprawdzę to 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Rozróżniam promocję o prowizji (...). Produkt 15322744676 był wyróżniony za 39,80 zł.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@prezentymarkowe Za tę sprzedaż została pobrana opłata 259,56 zł + 1 zł jednostkowej opłaty transakcyjnej. 

Klient kupił dwa komplety, ale zapłacił za jedną wysyłkę, czyli 130,49 zł + 129,08 zł = wysokość prowizji, która została pobrana z Twojego salda. 

ko_alka_0-1712588547931.png

ko_alka_1-1712588652056.png

 

 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Gdzie znajduje się ten panel?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@prezentymarkowe O jakim panelu mówisz? Masz na myśli tabelę widoczną na zrzucie w mojej poprzedniej wiadomości? Jeśli tak, to jest to zrzut z Kalkulatora opłat, o którym pisałam na samym początku: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Dorzucam jeszcze screen regulaminu, z którym się zapoznałam przed wystawieniem licytacji. Proszę mi wskazać, jak doszło do prowizji ponad 30% bo nie widzę tego w regulaminie.

Screenshot 2024-04-08 at 16.39.27.png

oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Widzę po konkurencji , szczególnie tej ,,młodej ,, że gro sprzedawców nie zdaje sobie sprawy z wysokości opłat pobieranych przez allegro , niewiadomą spotęgowało automatyczne pobieranie należnosci z wpływów , a o ukrytych zakładkach , gdzie można to zweryfikować wielu nie wie . Ciekawy jestem ilu do końca roku obudzi się z ręką w nocniku zamiast w kieszeni 🤔.

oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Nieznajomość prawa i umów nie zwalnia przed obowiązkiem ich przestrzegania.

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

mogę ci coś powiedzieć ? rozwiń w tej tabelce koszty bo to nie tylko prowizja się tam znajduje 🙂 

przykładowo 

Koszty
-3854,46 zł
18,24%

Rozliczenia podstawowe
-2883,97 zł
13,65%                       TU MASZ PROWIZJE ROZLICZENIA PODSTAWOWE
Abonamenty
-49,00 zł
0,23%
Dostawa
-921,49 zł
4,36%

oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Screenshot 2024-04-16 at 17.38.43.png

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

sam to zauważyłem, że konkurencja u mnie np. wali jakieś ceny z pupy

(czyli strasznie niskie) jeszcze na promowaniu niektóre to nie wiem na czym oni zarabiają 😄

oznacz moderatorów
agd-akcesoria
#9 Pomysłodawca#

Pytanie czy wszyscy są na tych samych zasadach czy może są wybrańcy, którzy zostają na starych warunkach ?

oznacz moderatorów
agd-akcesoria
#9 Pomysłodawca#

Pytanie raczej brzmiało

Chciałabym się dowiedzieć jak Allegro doszło do prowizji wysokości 33%

oznacz moderatorów
electromega_pl
#9 Pomysłodawca#

Wystaw produkt ~12%
Promowanie +X%
Promowanie na stronie działu +X%
Dostawa +X%

Bez większych problemów można osiągnąć prowizję poziomu 50%. 

oznacz moderatorów