anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zły gabaryt

klimaxpl
#7 Wielbiciel#

Witam, przez przypadek wybrałem zły gabaryt przesyłki InPost (ponieważ wybierałem go jeszcze przed zapakowaniem przesyłki). Czy jest jeszcze szansa na zmianę z paczkomatu na kuriera Inpost aukcja Hughes & Kettner ATS 65 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Klocek77
#9 Pomysłodawca#

A w jaki to sposób? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klimaxpl nie, nie ma możliwości zmiany metody dostawy przez system, jeśli przesyłka nie mieści się nawet do największej skrytki w Paczkomacie (gdyby się mieściła, mogę usunąć etykietę, a Ty wybierzesz większy gabaryt). Jeśli musi to być dostawa kurierem to przesyłkę nadasz tylko poza Allegro Lokalnie. Będzie droższa, niż przesyłka paczkomatem, więc ustal proszę z kupującym kto pokryje ten koszt. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Klocek77
#9 Pomysłodawca#

A co się dzieje z pieniążkami, które allegro naliczyło za przesyłkę (np. za paczkomat) a ktoś wysłał przedmiot na własną rękę? Jak się upomnieć o zwrot? Nie widzę opcji w szczegółach sprzedaży aby taką opłatę cofnąć.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Klocek77 dopóki nie nadasz przesyłki to opłata za nadanie nie zostanie pobrana. Czyli jeżeli kupujący płacił za przesyłkę, to Ty otrzymałeś od niego kwotę za przedmiot i za wysyłkę, np. w zamówieniu dla oferty nr 11319abb-51a0-4a9f-8f15-899ce9166b4b produkt kosztował 15,00 zł, od kupującego otrzymałeś 25,95 zł ponieważ doszedł koszt dostawy - 10,95 zł.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

klimaxpl
#7 Wielbiciel#

Mam jeszcze jedno pytanie, jak zmienić status jak mam potwierdzenie od kuriera że przesyłka już została odebrana?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klimaxpl na Lokalnie nie zmienisz statusu, natomiast warto, abyś przesłał kupującemu numer do śledzenia tej przesyłki. Jeśli to kupujący już ją odebrał, to super, ale w systemie nie mamy technicznie możliwości potwierdzenia otrzymania przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

klimaxpl
#7 Wielbiciel#

oczywiście kupujący odebrał to przesyłkę, wcześniej dostał zdjęcia jak wygląda i nr do śledzenia przesyłki, oraz SMS z DPD. wszystkie informacje wysłane przez Allegro. Chciałem tylko pozmieniać te statusy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klimaxpl najważniejsze, że kupujący otrzymał zamówienie, tak jak pisałam statusu nie będziemy w stanie zmienić. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@klimaxpl A po co chcesz zmieniać status, masz odebranie przesyłki przez kupującego, a zresztą na AL i prywatny sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

I witajcie wszystkie skrytki C pozajmowane xD. To najprostszy sposób na zmuszenie ludzi do wybierania samych C. Obojętnie od tego czy zmieści się w B czy nie. Kolejna bezsensowna zmiana, na dłuższą metę utrudniająca wysyłki wszystkim. Bo potem małe paczki będą zajmować duże skrytki, których dla prawdziwych dużych paczek będzie brakować. Będzie jak na O.L.X wyszło B to odwracamy paczkę bokiem do góry i mamy C...

oznacz moderatorów