anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zły opiś przedmiotu, stan przedmiotu sprawny.

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem że sprzedawcy wystawiają przedmioty uszkodzone, niesprawne i nie kompletne w kategorii stan sprawny lecz tak nie jest. Czy nikt tego nie sprawdza?

Podaję przykłady a jest tego wiele więcej.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/subwoofer-solton-aacraft-18-cali-kosz-aluminiowy

https://allegrolokalnie.pl/oferta/koncowka-mocy-the-tamp-tsa-41300-bcm-fav

To są przykłady a jest tego dużo więcej

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Specjalistką do lokalnego nie jestem. Chociaż staram się jak mogę więc zapytam. Gdzie Ty tam widzisz coś takiego jak kategoria "sprawny" czy "niesprawny". Ja wystawiając widzę 3 opcje do wyboru - stan przedmiotu: używany, bardzo dobry i nowy. Więc daje się przy wszelkich starych przedmiotach stan używany i opisuje wszelkie wady w opisie. Chyba ze czegoś nie wiem???

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Przepraszam chodzi o stan przedmiotu. Przecież jest  Nowy , używany, po zwrocie i uszkodzony. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kubazz22  

Więcej informacji

  • Stan: Używany
________
Κώστας
oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Tak chodzi mi o stan

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kubazz22 we wskazanych przez Ciebie ofertach sprzedający zaznaczyli stan jako "używany" (wystawiając oferty poza kategorią Motoryzacja można jako stan produktu zaznaczyć "używany", "bardzo dobry" lub "nowy"), a  w opisie umieścili informację o brakach czy tym, że produkt jest uszkodzony.
Jeśli jakaś oferta budzi Twoje zastrzeżenia, skorzystaj proszę z przycisku ""zgłoś naruszenie zasad" jest dostępny w każdej ofercie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Pod pierwszym linkiem jest głośnik na sprzedać. Gołym okiem widać że jest nie sprawny i uszkodzony a jest wystawiony w STAN urządzenia używany a powinien być w STAN uszkodzony.

Pod drugim linkiem jest końcówka mocy i tak samo Stan urządzenia używany a powinien być w Stan uszkodzenia. I nawet w opisie jest

Stan techniczny nieznany, sprzedaję jako uszkodzona.
Darmowa wysyłka! Licytacja bez ceny minimalnej!

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@kubazz22 Na allegro lokalnie nie ma możliwości zaznaczenia stanu "uszkodzony", tak jak na zwykłym Allegro. Do wyboru są tylko opcje: nowy, bardzo dobry, używany.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kubazz22 Opis 1 : aluminiowy kosz glosnika niskotonowego z magnesem 22cm. Stan bardzo dobry, trzeba sobie rdzeń wkleic we wlasnym zakresie.  Co jest nie tak w tym opisie. Jest to sam kosz, co tu jest uszkodzone ?

Opis 2 : Stan techniczny nieznany, sprzedaję jako uszkodzona. Też nie rozumiem zastrzeżenia > przedmiot używany, bez sprawdzenia > czyli stan nieznany

To jest chyba szukanie "dziury w całym" Trzeba oprócz tytułu i parametrów czytać opis aukcji, wtedy wszystko jest jasne. Nie ma się o co czepiać.

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Nie zgadzam się z tobą. W takim razie po co robić kategorię ,,STAN,, skoro można wystawiać towar obojętnie gdzie? To ja sobie teraz wystawię coś na sprzedaż towar który używam w STAN Nowy. i też nic się nie stanie? Na zwykłym allegro też coś takiego zauważyłem a po za tym w allegro lokalnym podczas wystawiania towaru na sprzedaż należy wybrać STAN urządzenia.

Może szukam dziury w całym ale ostatnio zauważyłem ,, bałagan ,, na allegro i allegro lokalnym. Towar w niewłaściwych kategoriach np.

kategoria sprzęt studyjny i estradowy. Telewizory??

https://allegrolokalnie.pl/oferta/paleta-8-telewizorow

ta sama kategoria. Płyta CD?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sylwia-lipka-szklany-sen-plyta-cd-pgt

I taka perełka. Lusterka doi audi. No super.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/komplet-lusterek-audi-rs6-c6-a6

Czy nikt tego nie sprawdza lub nie chce się sprawdzać?

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kubazz22 A jednak szukasz "dziury w całym" 1. To nie głośnik tylko kosz > co w nim jest uszkodzone ? 2. Nie ma opcji "stan nieznany", więc co powinno być wpisane (być może końcówka jest sprawna, ale nie musi) 3. Telewizor jak najbardziej może podchodzić pod kategorię "sprzęt studyjny"

Zawsze, jak nie masz lepszego zajęcia to kliknij "zgłoś naruszenie" i tam opisz co Ci się nie podoba i dlaczego. A może masz REALNY pomysł jak zweryfikować kilkaset tysięcy wystawionych aukcji. 

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

A gdzie napisałem STAN NIEZNANY? Nie szukam dziury w całym jak napisałeś. Jeszcze raz napiszę. Po co robić w takim razie podział na STAN urządzenia??? Skoro jest regulamin allegro to proszę się tego trzymać. Nie mam pomysły jak to sprawdzić i jak wy to robicie bo nie pracuję w allegro. Ale myślę że dało by radę to zrobić. Wystarczy przed opublikowaniem żeby sprawdziła to osoba z allegro. Co prawda ogłoszenie pojawiało by się dopiero po jakimś czasie. O ile się nie mylę kiedyś tak było parę lat temu. Ogłoszenie pojawiało się w ciągu 24h bo musiał być sprawdzone przez moderatora.Nawet mi zdarzyło się ze ogłoszenie zostało usunięte bo że opisałem towar i był zaznaczony zły STAN urządzenia.

Za coś chyba pobieracie pieniądze.

Widzę że nie lubicie jak ktoś was poprawia i wytyka błędy. Co???

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Jeżeli jeszcze nie domyśleliście się dlaczego nie które przedmioty są wystawiane w złej kategorii. To już wam tłumaczę bo to sprawdziłem na przykładzie 

komplet lusterek Audi RS6 https://allegrolokalnie.pl/oferta/komplet-lusterek-audi-rs6-c6-a6

Wystawione w kategorii Sprzęt estradowy, studyjny i DJ-sk. Prowizja od sprzedaży wynosi 4.9%

Te same lusterka wystawione w prawidłowej kategorii Motoryzacja Części samochodowe Oświetlenie Kierunkowskazy wynosi 7.9%

Czyli wychodzi że nie którzy sprzedawcy omijają tzw. wasz regulamin i robią was w kulki. heheheh

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Jeżeli jeszcze nie domyśleliście się dlaczego nie które przedmioty są wystawiane w złej kategorii. To już wam tłumaczę bo to sprawdziłem na przykładzie 

komplet lusterek Audi RS6 https://allegrolokalnie.pl/oferta/komplet-lusterek-audi-rs6-c6-a6

Wystawione w kategorii Sprzęt estradowy, studyjny i DJ-sk. Prowizja od sprzedaży wynosi 4.9%

Te same lusterka wystawione w prawidłowej kategorii Motoryzacja Części samochodowe Oświetlenie Kierunkowskazy wynosi 7.9%

Czyli wychodzi że nie którzy sprzedawcy omijają tzw. wasz regulamin i robią was w kulki. ha ha ha

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

stan.png @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   poproszę o dopuszczenie zdjęcia. 

kubazz22 zadam jeszcze raz to samo pytanie. Jak będzie zdjęcie widoczne to pokaż mi proszę gdzie Ty tu widzisz możliwość wybrania innego stanu niż używany?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x Trzeba mu odpuścić. On żyje i będzie żył w przekonaniu, że ma rację. Ja przynajmniej wyszedłem z założenia " on ma rację, ja mam spokój" i przestaję odpisywać na jego posty. 

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi o to żeby zrobić trochę porządku na allegro i allegro Lokalny. Bo tak jak pisałem jest za duży bałagan. Niewłaściwe zachowanie z waszej strony, obrażacie się na mnie że ja opisuję błędy i moje propozycje na poprawienie tego.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Heh ale od swoich propozycji jest dział propozycje. Ty nie złożyłeś propozycji do poprawy tylko insynuowałeś, że każdy kto na allegro lokalnym wystawia coś uszkodzonego wprowadza klienta w błąd z premedytacją. A jak widać to nie prawda, bo allegro tak to sobie wymyśliło i innej opcji zwyczajnie nie ma. O czym, Ci dawno wspominałam i uzyskałam taką odpowiedź " Przepraszam chodzi o stan przedmiotu. Przecież jest  Nowy , używany, po zwrocie i uszkodzony. ". No właśnie widzisz że nie ma. Dlatego pisałam żebyś mi to pokazał bo liczyłam ze sprawdzisz zamiast iść w zaparte...Chcesz to zmienić to pisz w propozycjach, a nie obrażaj sprzedających tam. Bo oni robią to zgodnie z regulaminem...

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Ok dzięki na odpowiedź ja nie chcę nikogo obrażać. A co z wystawianiem ofert w niewłaściwym dziale? Co pokazałem w poprzednich wiadomościach.?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kubazz22 Oferta z lusterkami została usunięta. Jeśli trafisz na ofertę, którą Sprzedający wystawił w niewłaściwej kategorii, możesz to zgłosić przez przycisk "Zgłoś naruszenie zasad":

ko_alka_0-1650955346416.png

Pracownik Allegro po zgłoszeniu zapozna się z ofertą i podejmie odpowiednie działania 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów