anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowanie konta.Regulamin 2.12

MAMY ROZWIĄZANIE!
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry wszystkim.Mam problem z allegro.Zablokowali mi konto,poproszono mnie o zrobienie zdjęć wystawionego towaru w raz z dowodem osobistym.Tak zrobiłam i przesłałam wszystko o co prosili do weryfikacji.

Na allegro jestem ponad 13 lat i nigdy nie miałam takich sytuacji.Jestem osobą fizyczną i po prostu sprzedawałam to co mi nie było już potrzebne.Sprzedawałam ps4pro. Została ona sprzedana na allegro lokalnie.Kupujący wpłacił już za konsole przez pay you.Pieniądze są już na koncie allegro,ale nie mogę zlecić wypłaty przez tą blokadę.

Bardzo proszę o pomoc w przyśpieszeniu odblokowania konta.

No bo nie chce wysyłać konsoli,jeżeli nie mam fizycznie kasy w banku.A nie chcę zostać bez pieniędzy i sprzętu.

Tym bardziej że nie wiem ile czasu zajmie odblokowanie tego konta.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
mdrogeria
#21 Demiurg#

magdaperelka pieniędzy z AF nikt Ci nie zabierze , wypłacisz po odblokowaniu konta . Kupującemu lepiej wyślij bo następstwa niezrealizowania transakcji mogą być poważne .

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

A jeżeli allegro nie odblokuje mi konta to co wtedy?

Gdzie te pieniądze będą?

A jeśli odblokuje za rok to co wtedy.?

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

magdaperelka co wtedy.? , co wtedy.? , będą tam gdzie są obecnie , nie zrealizujesz transakcji to Ci nie odblokują NA PEWNO.

oznacz moderatorów
AgnieszkaXIX
#8 Zapaleniec#

a zrealizujesz i nie masz ani kasy ani towaru. To allegro nie wywiązało się z umowy. Uzgodnione było przelewanie pieniędzy co jeden dzień, wsytrzymują wypłaty, to nie realizują umowy. Żadnych więcej nigdy płatności przez allegro. 

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Bo według stanu faktycznego ja tych pieniędzy nie mam.Ma je pośrednik (allegro).

Jeżeli allegro zdecyduje żeby jednak nie odblokowywać konta bo ma takie prawo.

To co wtedy mogę zrobić jeżeli towar wyśle a pieniędzy nie mam,do sądu nie pójdę.

Jeżeli jest tu jakaś osoba co może przyśpieszyć weryfikację tej sprawy to bardzo proszę o pomoc.

 

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

magdaperelka masz !, na indywidualnym koncie AF. Konto należy tylko i wyłącznie do Ciebie .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@magdaperelka Sprawa jest prosta. Nie masz pieniędzy, są na koncie bankowym pośrednika, nie Twoim, nie wysyłaj towaru. Przy sprzedaży wysyłkowej obowiązuje zasada - najpierw pieniądze, potem wysyłka. Ty pieniędzy nie masz.

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

No właśnie nie mam.A że są na jakimś koncie pośrednika?,co mi z tego że allegro je ma.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

magdaperelka weryfikację może przyśpieszyć jedynie moderator.

Apelujmy do   i innych.

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

No właśnie, po odblokowaniu konta.Tylko kiedy?

 

oznacz moderatorów
mastwo
#7 Wielbiciel#

Jeżeli nie wyślesz towaru to po prostu uznają że mieli rację i blokada była słuszna bo skoro towar nie dotarł do kupującego to go nie miałeś i tyle. Wyślij towar a wtedy nikt nie będzie miał podstaw by Ci nie odblokowywać konta.

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Wysłałam dowody na to że towar jest mój i wystawiam towar który fizycznie posiadam.

Nie dostałam blokady za to że nie wysłałam towaru,tylko za to ze mogę nie mieć towaru który sprzedaję i tylko o te 2 aukcje chodzi.Udowodniłam że towar mam i jestem jego właścicielką.

Proszę tylko o informację;

Co się stanie z pieniędzmi które są na koncie allegro a konto będzie dalej zablokowane?

W raz z zapłatą za konsole została opłacona przesyłka,Niestety nie mogę wypłacić pieniędzy na przesyłkę a nie stać mnie na opłatę z własnej kieszeni.

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Odblokują jak wyślesz i klient potwierdzi że otrzymał przesyłkę .

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Dobrze wyśle towar,jak dostane pieniądze na wysyłkę.A niestety allegro też je zablokowało

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@magdaperelka Takim działaniem Allegro odwraca zasadę, czyli "otrzymasz pieniądze dopiero wtedy, gdy wyślesz towar", mimo że na aukcji była zaznaczona wysyłka po przedpłacie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

 proszę wytłumacz jako przedstawiciel serwisu .

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry Pani:

To nie jest tak że ja nie chcę wysłać tej konsoli.Chcę wysłać bo jestem uczciwa.Zawsze co sprzedawałam wysyłałam.

Tylko jestem pierwszy raz w takiej sytuacji.

Nigdy nie miałam żadnych blokad(no może tylko że przeoczyłam opłatę za usługi allegro:)

Paczka jest spakowana i czeka na wysyłkę.

Proszę mi powiedzieć czy ja dobrze rozumuję.

Ktoś kupił u mnie towar opłacił przesyłkę,ale allegro blokuje te pieniądze to ja to traktuje jako nie opłacono?.Bo za co mam wysłać ten towar,skoro pieniędzy nie mam

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

magdaperelka Przekazałem Ci moje zdanie , takie jest zadanie tego forum . Zrobisz tak jak będziesz uważała .

oznacz moderatorów
magdaperelka
#9 Pomysłodawca#

Dobrze.Powiedzmy że wyśle towar.I co wtedy mam zrobić jeżeli allegro nie odblokuje mi konta?

oznacz moderatorów