anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona paczka a zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
komaszek
#8 Zapaleniec#

Witam. Wygląda na to ze inpost zgubil moja paczkę do kupującego (od kilku dni status odebrana od kuriera). Co prawda próbują wyjaśniać co się stało, ale robią to tak nieudolnie ze wątpię już w jej odnalezienie...  Pytanie brzmi -co ze zwrotem pieniędzy a towar (500zl). Generalnie znalazłem informację ze jeżeli sprzedaje osoba prywatna (czyli ja) to w chwili wysłania przesyłki cala sprawa przechodzi ba kupującego, ale jak to wygląda w praktyce ? Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

@komaszek Z tą odpowiedzialnością do momentu wydania przewoźnikowi moim zdaniem nie jest tak łatwo.

Art. 544. KC


Chwila wydania rzeczy w przypadku sprzedaży na odległość

§ 1.
Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.
 
§ 2.
Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.
 
Poza tym kupujący jest bez towaru i pieniędzy, może więc wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to zazwyczaj oznacza kłopoty dla sprzedającego.
 
Gdyby było tak, że sprzedawca prywatny wydaje towar poczcie i nic go dalej nie obchodzi, mógłby na przykład żadnej wagi nie przykładać do solidnego opakowania, a poczta podczas odbioru przesyłki tego nie bada.
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@komaszek Jeżeli to nie było pobranie, za towar do momentu odebrania odpowiadasz Ty.

oznacz moderatorów
komaszek
#8 Zapaleniec#

Czyli wniosek jest taki ze musze mu zwrócić pieniądze tak ? Ok, ale co w związku z tym - to ja zostaje bez towaru i pieniędzy w takim razie. Inpost raczej mi nie zwróci 500 zl xd. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@komaszek Masz dowód nadania, złóż reklamację na piśmie. Nie może być tak, aby InPost zgubił Ci paczkę i nie oddał pieniędzy.

oznacz moderatorów
komaszek
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię, ale czy to nie jest tak ze Oni zwracają jedynie hmm koszt wysyłki x10 ? Czy jakoś tak ? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@komaszek Skontaktuj się z nimi i zapytaj. Jeśli masz dokument potwierdzający wartość towaru, na przykład fakturę, powinni oddać wszystko. Takim dokumentem może też być wydruk aukcji i wpłata od kupującego - tam jest cena.

oznacz moderatorów