anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakańczanie aukcji - status nieopłacone

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Witam. Mam pewien problem. Już kolejny raz z rzędu konkurencja bądź troll klika KUP TERAZ na moich aukcjach na Allegro Lokalnie po czym nie opłaca ich i muszę ponownie je wystawiać i tak w kółko.

Czemu kupujący jest bezkarny i może zakańczać aukcje nieopłacając ich?

Opłacam promowanie i praktycznie idzie to do kosza?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Nie płać promowań, bo tylko na tym tracisz. Na Lokalnie takie są zasady, kupujący nie musi płacić, a ogłoszenie po pięciu dniach odnawia się automatycznie. Na czarną listę go nie wpiszesz, bo tam czarna nie działa. Możesz go zgłosić do Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=70d99e7b-80c7-411c-bb2f-1ea90a88d7e8

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 pozwij kupującego o pokrycie strat 🙂 albo wystawiaj na zwykłym tam mniej dzieciaków 😄

dddd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

@kostas11 Na to wychodzi, że jedyna opcja to się z tym pogodzić albo wystawiać na zwykłym allegro. Chociaż do tej pory byłem przekonany, że zwykłe allegro jest dostępne tylko dla przedsiębiorców a nie sprzedawców prywatnych? 🙂 Wystawiając przez dotychczasowy formularz ogłoszenie jest widoczne na normalnym allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Na normalnym. Wystawiając na Lokalnie jest widoczne tu i tu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 tak przez ten link wystawiasz tylko na allegro ( są tam większe prowizje ale mniej problemów i zwroty prowizji )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

@xyz96 @kostas11 Dzięki Panowie za alternatywę, myślałem, że zwykłe allegro jest niedostępne dla osób prywatnych, jednak się myliłem 🙂 Jak dalej to się będzie powtarzać trzeba będzie przenieść się na zwykłe allegro gdzie jest mniej bezkarnych dzieciaków.

A delikwenta zgłosiłem pod linkiem, który mi @xyz96 podałeś dołączając dowód w postaci ss nieopłaconych aukcji.

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

@xyz96 po godzinie dostałem taką odpowiedź od allegro 🙂 

Screenshot_20210203_230728.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Nie widać, musi zatwierdzić moderator, opisz. Wystawiaj na zwykłym, tak jak ci radziłem.

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

@LEW433 w skrócie i rzeczowo : Client:xxxxxx którego zgłosiłem za niepłacone aukcje został z automatu zablokowany 🙂 Tak czy siak będę w razie W wystawiał na zwykłym. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Ok. powodzenia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Takie są zasady na AL. Prowizję daje się odzyskać, kosztów promocji nie, wystawiaj na zwykłym:Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.png

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

@LEW433 Powielę powyższą odpowiedź: Na to wychodzi, że jedyna opcja to się z tym pogodzić albo wystawiać na zwykłym allegro. Chociaż do tej pory byłem przekonany, że zwykłe allegro jest dostępne tylko dla przedsiębiorców a nie sprzedawców prywatnych?

Wystawiając przez dotychczasowy formularz ogłoszenie jest widoczne na normalnym allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tylko na normalnym.

oznacz moderatorów