anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Natalia202303
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedałam towar na allegro lokalnie, wysylka paczkomatem inpost. Dzisiaj kurierem inpost dostałam zwrot towaru- powód przeterminowane. Brak kontaktu z kupującym. Co robic w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
mwmonety
#21 Demiurg#

Nic mu nie zrobisz ,regulamin pozwala na bezkarne nieodbieranie przesyłek .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Natalia202303 W takiej sytuacji oddaj kupującemu pieniądze. Aby to zrobić, kupujący musi Ci podać nr konta bankowego. Możesz też wysłać towar ponownie, jeśli kupujący zapłaci za kolejną wysyłkę. Jeśli nie masz z nim kontaktu, poczekaj. Prędzej czy później się odezwie.

oznacz moderatorów
Natalia202303
#7 Wielbiciel#

A co z prowizja pobrana przez allegro? Oddam mu kasę a ja będę stratna na tym.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Natalia202303 O zwrot prowizji możesz poprosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz jakiś dowód na to, że transakcja nie została sfinalizowana. Na przykład potwierdzenie powrotu przesyłki.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Natalia202303  spokojnie

Napisz lub zadzwoń do kupujacego . Byc moze nie mógł odebrać albo cos sie wydarzyło

Być może zechce powtórnej wysyłki - wówczas ustalicie kwote jaką ma Ci dopłacic do drugiej wysyłki

A byc może już nie chce tego towaru . Wówczas poproś aby mailowo złożył rezygnacje z zakupu (odstąpienie od umowy). Jełsi bedziesz to miała na piśmie i do tego potwierdzenie zwrotu wpłaty wówczas allegro zwróci Ci naliczone opłaty.

Najpierw jednak skontaktowałbym sie z kupującym. W przypadku braku kontaktu ze strony kupujacego napisałbym maila i czekał.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Natalia202303 Co było przeterminowane?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Natalia202303
#7 Wielbiciel#

@pinsplash  tzn ze nie odebrał paczki z paczkomatu.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Natalia202303 skontaktuj się z kupującym, i czekaj na odpowiedź bo to jego towar nie możesz sam decydować 🙂

Jak sprzedałaś jako osoba prywatna ?  napisz żeby dopłacił za ponowną wysyłkę, jak nie będzie chciał ponownej wysyłki to oddaj kasę pomniejszoną o wysyłkę do niego ( zwrot paczki paczkomatem jest bezpłatny ) Prowizja jest bezzwrotna zgodnie z regulaminem ale można próbować napisać czasem zwracają 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@kostas11 

Jak sprzedałaś jako osoba prywatna ?

Jak to jak? Na lokalnie, napisane przecież jest : )


Prowizja jest bezzwrotna zgodnie z regulaminem

Na lokalnie to w ogóle nie ma prowizji 😛

 

elo ziom.

 

oznacz moderatorów
Natalia202303
#7 Wielbiciel#

@exoryna jest prowizja chyba od niedawna, bo kiedyś sprzedawałam i nic nie pobrali a teraz tak.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@exoryna 

Na lokalnie może sprzedawać firma 🙂

Tak nie ma prowizji, jest opłata transakcyjna, bezzwrotna 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów