anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za nieodebraną przesyłkę

radek19713
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry, sprzedawałem na Allegro Lokalnie maszynkę do tatuażu którą kupila jedna osoba - metodą inpost kurier za pobraniem.

 

A więc wyslalem paczkę, kurier dwa razy probowal doręczyć paczkę, finalnie nie wiem dlaczego ale kupujacy nie odebrał paczki.

 

Próbowałem się z nim skontaktować telefonicznie jak i poprzez allegro jednak nie odbiera ani nie odpisuje.

 

I teraz mam pytanie do Państwa:

 

Co w zaistniałej sytuacji moge zrobić?

Musiałem ponieść koszty za wysyłkę pobraniową gdzie kupujacy zapewniał że chce towar.

 

I jesli transakcja nie doszła do skutku to czy mogę ubiegać się o zwrot 7.9% ceny sprzedaży przedmiotu?

 

Pierwszy raz spotkałem się z taka sytuacja i juz wiem, ze na przyszłość nie wysyłać przesyłek za pobraniem.

 

Moglby ktoś z Panstwa pomoc mi w zaistniałej sytuacji? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie niewiele da się zrobić, nawet trudno odzyskać prowizję, ale o zwrot piszesz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@radek19713 napisz do allegro podaj numer przesyłki, opisz sytuację, powinni Ci oddać kasę za opłatę transakcyjną a kupującemu wyślij rachunek za dwie wysyłki może się wystraszy i Ci odda a na przyszłość olej takie odstawy bo będziesz dokładał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

radek19713
#7 Wielbiciel#

Tylko jak wysłać mu ten rachunek jeśli on tego nie odbierze albo to oleje? 

I jeszcze czy ja zostanę obciążony drugi raz kwotą wysyłki przez to ze paczka wraca do mnie?

Typ przesyłki Kurier Inpost za pobraniem, z tym ze ja paczke nadałem w paczkomacie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiele przypadków jest tu takich opisanych, ale nie słyszałem żeby ktoś z tym coś zdziałał, ale próbuj. Nie udostępniaj pobrań.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

przez panel wiadomości w załączniku wezwanie przedsądowe do uregulowania należności od allegro na wniosek możesz odstać dane adresowe jajcarza musisz pisać z suportem i udowodnić że nadałeś

oznacz moderatorów