anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Kerim1987
#8 Zapaleniec#

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć co w przypadku gdy ktoś kupi przedmiot którego już nie mam, a nie zdążyłem usunąć ogłoszenia? Sprawa wygląda tak że już mam dwie osoby które coś zakupiły przez "kup teraz" w czasie gdy sprzedałem to na innej stronie ( łatwo się domyślić), pisałem do nich aby  podali mi numer konta, a oddam środki lecz zero odzewu. Tak samo z jedną osobą której zrobiłem rabat, a w tym czasie kupiła za starą kwotę. Nie chcę mieć jakieś problemu typu blokady konta czy opinii na profilu nieuczciwego sprzedawcy. Póki co już ok.150zł muszę zwrócić, a nie mam jak. Co w takiej sytuacji można zrobić?
Z góry dzięki za odpowiedź!

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
LEW433
#21 Demiurg#

@Kerim1987 Według zasady wystawiasz, ludzie kupują i masz obowiązek wysłania towaru, mogą iść do sądu. Natomiast możesz zwrócić środki ale jak kupujący nie chce podać nr konta a ty wyrażasz chęć zwrotu środków to Allegro nie blokuje konta.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kerim1987 W takim przypadku masz problem ponieważ nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie szybki i co zrobi. Jesli zwrócisz środki ze strony allegro praktycznie konsekwencji nie poniesiesz  /Lokalnie / NATOMIAST ZE STRONY KUPUJĄCEGO !  przytoczę Ci 2 graniczne opcje :

1. Dogadasz się , klient ugodowy zwrócisz kasę / na Lokalnie zwykły przelew / i możesz zapomnieć .

2. trafisz na ,, ........,, / tu możesz wstawić swoje słowo 😁 /  - problemy , problemy , a w skrajnym przypadku nawet postępowanie sądowe .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Porozmawiaj z klientem i przeproś go za zaistniałą sytuację ,spróbuj wypracować kompromis ,tylko dobry dialog i skrucha z twojej strony to może rozwiązać .

oznacz moderatorów