anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie ofert allegro w całej okazałości

RED
#21 Demiurg#

łączenie ofert allegro w całej okazałości

dla allegro

GIGABYTE GC-WBAX200

i

Gigabyte GC-WB1733D-I

to ten sam produkt

 

https://allegro.pl/oferta/k-rta-wifi-gigabyte-gc-wbax200-2400m-bluetooth-5-0-10013940119

 

1.jpg

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

RED
#21 Demiurg#

@msniezek tak mi się skojarzyło

Art. 287. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy takie zmienianie treści oferty przez serwis nie podpada pod wyżej wymieniony przepis?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED oni tu tyle paragrafów łamią że nie wiele zmieni opcja grzebania w opisach ofert 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Działam już w temacie Twojej oferty. jak tylko dostanę odpowiedź, wrócę do Ciebie z wiadomością. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ to może podeślę listę kilku set źle połączonych aukcji od klientów zamiast samemu to robić a Ty przekażesz naszej uprzejmej administracji? (oczywiście żartuję) ale sprzedając buty nie chce mieć w opcji najtańsza oferta chińskiego kabla do telefonu a przy pewnej marce zabawek dziecięcych podpisanych gadżetów erotycznych. Moja sugestia i prośba o przekazanie jej administracji: skoro allegro jest partnerem z GS1 to wyłączcie ten system wgrajcie ich bazę EAN+ produkty i będziecie mieli z głowy a nie ja wpisując prawidłowy ean produktu wystawiam aukcje a później dziecko zamiast gier planszowych ogląda wibratory !!!!! 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED W przypadku tej oferty nasz system połączył ją z tą kartą, ponieważ w formularzu wystawiania podałeś kod EAN, który jest przypisany do podłączonego produktu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Tak się składa, że miałem masę ofert, które automat allegro połączył z produktami sam, bez mojej wiedzy. Potem wychodziły takie kwiatki, farba do ścian połączona z olejem lnianym. Niestety kosztem sprzedawców allegro buduje sobie bazę produktową. Mamy wszystko sprawdzać, wprowadzać korekty, zgłaszać błędy, a potem jeszcze dostajemy ostrzeżenie, że coś jest nie tak lub oferty zostały odłączone i lepiej żebyśmy to sprawdzili choć to automat sam łączy i rozłącza. Część sprzedawców to olewa i wklepuje co popadnie i wychodzą cuda. Czeski film...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ ja podałem prawidłowy kod ean do tego produktu - do niego macie przypisane dwa różne produkty

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@RED to jest tylko wierzchołek góry lodowej. W motoryzacji zaczyna się po prostu paranoja, kody oryginałów dopisane do zamienników. Błędne kategorie, brak możliwości połaczenia z produktem, bo ktoś go wpisał tam gdzie chciał. do tego 90% towaru występuje bez żadnego kodu EAN i kodu producenta, więc każdy wpisuje cokolwiek. Jakbym chciał zgłaszać błedy to życia by nie starczyło. Znowu serwis uruchomił badziew, a nas zmusza się do zgłaszania błędów i korygowania wszystkiego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mikeza 

a uke i uokik jak zwykle chowają głowę w piasek

i udają, ze nic się nie dzieje

oznacz moderatorów

e-hami
#8 Zapaleniec#

Pani Moderator,

Może mi Pani jest w stanie pomóc, jak wyłączyć to automatyczne łączenie ofert, codziennie rano do porannej kawy siedzę i zamykam połączone przez Was aukcje. Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ A może to było tak, że to osoba, która jako pierwsza stworzyła produkt, podpięła do niego nieprawidłowy EAN?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Obecnie to wygląda tak. Wystawiam nowy produkt, sprawdzam przy tym powiązanie produktu i w 90% wpisane są jakieś bzdury. Jak chce dodać produkt prawidłowo z aukcji to krzyczy, że jest już w bazie i mam poprawić. Dobre żarty, sprzedawcy budują bazę produktową dla allegro za free, a nas kroją za każde **piiip**nięcie. Potem nagle powiązują moje produkty z tymi bzdurami z bazy automatycznie. Zdarzyło się już parę razy tak, że klient miał pretensję, bo automatycznie powiązany produkt wyświetlał nieprawidłowe specyfikacje. Kto wtedy jest winien? A na końcu, jak już baza produktowa będzie gotowa, to allegro podziękuje pozostałym sprzedawcom i będzie sobie sprzedawało samo. Super plan...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Produktyzacja to horror.

I według mnie - nigdy nie będzie działać prawidłowo.

Allegro chce stworzyć chyba największą bazę danych w kraju.

Proszę zauważyć, jakie są teraz z tym problemy - przy minimalnych wymaganiach połączeń oferowanego towaru z produktem z bazy danych. Wpisując kod EAN - sam nie wiem co mam wybrać. Sprzedający jako kod produktu wpisują własne dane, po wpisaniu tego kodu w wyszukiwarkę - jakie są wyniki? - adresy hurtowni i dużych sklepów internetowych, nie producenta, czy dystrybutora, gdyż wielu nie ma czegoś takiego jak od produktu. Czyli - kto pierwszy, ten lepszy (przy stworzeniu produktu).

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Powtórzę się

Więc w paru punktach (I TO NIE WSZYSTKO):

1.Ten sam EAN mają z punktu widzenia kupującego RÓŻNE przedmioty różniące się na przykład tylko kolorem

2. Ten sam EAN mają produkty np. z poprzedniej serii produktowej (FORMALNIE różne produkty bo coś tam naprawiono, dodano)

3. Ten sam EAN mają produkty z tej samej grupy produktowej różniące się właściwościami użytkowymi

4. Ten sam EAN mają produkty będące RÓŻNYMI zestawami produktów

5. Ten sam EAN mają RÓŻNE PRODUKTY wytwarzane np w jednej fabryce - z racji oszczędności

itp. itd.

 

Także EAN NIE IDENTYFIKUJE JEDNOZNACZNIE PRODUKTU JAK TO TWIERDZICIE

i  dlatego nie życzę sobie abyście odpowiadali AUTOMATYCZNIE na pytania klientów dotyczące moich produktów

nie życzę sobie żebyście sami przyporządkowywali moje produkty do produktyzacji - jak jestem pewny że jest tylko 1 produkt i to ten który macie już w produktyzacji to sam dodam

I pewnie chciałabyś przykłady takich produktów których kody EAN są identyczne a produkty są RÓŻNE  - 

ODPISZE CI TAK

WEŹ SIĘ DO ROBOTY I SOBIE POSZUKAJ BO NIE JESTEM TWOIM PAROBKIEM

JUŻ PRODUKTYZACJĘ ROBIĄ ZA WAS ZA DARMO UŻYTKOWNICY  ALLEGRO - TYLKO W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYMI PRZYKŁADAMI TO NIE BĘDZIE DZIAŁAC

Już nawet śnieżek radził że jak coś nie bangla to żeby nie korzystać z produktyzacji

 

oznacz moderatorów