anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Żenujące zachowanie Działu Bezpieczeństwa Transakcji

Fundee
#8 Zapaleniec#

Witam,

czy ma ktoś może kontakt to osoby która jest kompetentna i ma jakiś wpływ na osoby z Działu Bezpieczeństwa Transakcji? Otóż licytowałem pewne rzeczy z kategorii monety, wygrałem aukcje, jednak dopatrzyłem się, że monety to podróby chińskie, fakt mój błąd bo były wystawione na allegro lokalnie w kategorii kopie i reprodukcji. Osoba ta żądała ode mnie zwrotu środków za reklamę swoich ogłoszeń, nękała, zgłosiłem sprawę do Allegro, alegro zamknęło temat - transakcja nie odbyta. Osoba groziła, że ma nadzieję że zablokują mi konto - otóż, mając moje dane założyła konto pocztowe z moim imieniem i nazwiskiem, założyła konto na allegro z jedną literką więcej i zgłosiła mnie, że mam dwa konta. Dział Bezpieczeństwa Transakcji powiązał, że konto jest moje i żądają wyjaśnień z ów konta, moje konto zablokowali... Dowiedziałem się już na jakim portalu jest konto pocztowe, oraz że zostało założone tydzień temu, niewypełniono żadnych danych kontaktowych, jednak Allegro twierdzi, że to ja 😄  Pomijam, że swoje konto mam od 13 lat... Jak w beton jakiekolwiek próby rozmów, infolinia chciała pomóc zmieniając adres e-mail na mój, jednak potrzebuje zgody w/w działu który olewa całą sytuację. Powiązali moje konto bo ktoś założył korzystając z mojego imienia i nazwiska... Bareja by tego nie wymyślił. Proszę o pomoc w temacie doświadczonych użytkowników. 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Wymyśl, znam ten temat tu na forum, może moderacja to wyprostuje.☹️

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Dziwna sprawa… Nie wydaje mi się aby sam fakt posiadania kilku kont był przyczyną nałożenia blokady bo nie jest to w żadnym stopniu niezgodne z regulaminem. 
Musiało się zadziać coś więcej. 

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

allegro.jpg

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

al1.jpg

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

al2.jpg

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Obrazki są dla nas niewidoczne. 

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

Właśnie wczytałem się w regulamin jeszcze raz i wystosowałem kolejnego maila... choć po piątkowej batalii mam wrażenie, że to boty bądź ludzie, którzy w ogólnie nie potrafią łączyć kropek 😞 

 

"

Witam ponownie, 

napisał Pan:
 
"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Zawiesiliśmy Pana konto, ponieważ według naszej analizy jest ono powiązane z innymi kontami w Allegro, na których zostały nałożone sankcje: XXXX. Podstawą naszych działań był art. 2.12 oraz 8.7 Regulaminu Allegro."
 
 
-- zgodnie z powyższymi zapisami regulaminów nie było podstaw do jakiegokolwiek działania, więc konto XXXX zostało zablokowane bezpodstawnie bowiem 
 
"Użytkownik, którego Konto zostało zawieszone lub na które zostały nałożone ograniczenia funkcjonalności, o których mowa w art. 2.12 i 8.4, nie może zarówno zarejestrować nowego, jak i korzystać z innego Konta bez uprzedniej zgody Spółki." --> przypomnę, że konto XXXXE nie jest moim kontem i prosze nie powielać kłamstw, że to ja z niego korzystałem, bowiem jak pisałem wcześniej, nie ja je założyłem, więc nie obchodzi mnie czy na to konto zostały nałożone jakiekolwiek blokady bądź wymaga wyjaśnienia, to tak jakby moje konto z którego korzystam na co dzień XXX zostało zablokowane bo powiązaliście je z kontem AdamRóżalski, bezsens.
 
Odnośnie regulaminu:

2.12.

W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.1. lub 2.3, lub w przypadku powzięcia przez Spółkę uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę, lub w przypadku naruszenia Regulaminu przez Użytkownika, Spółka może:

a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości,

b. czasowo ograniczyć dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,

c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika,

d. zastosować mechanizmy lub narzędzia blokujące działanie botów lub innych narzędzi informatycznych lub programistycznych, o których mowa w art. 10.11.

Po ustaniu wyżej wskazanych okoliczności, Spółka zniesie przedmiotowe ograniczenia zastosowane wobec Użytkownika.

 

--> tutaj się powtórzę, co mnie może obchodzić konto które nie było założone przeze mnie skoro nie ma jakiegokolwiek związku z moim kontem, moją osobą? Ktoś sobie założył? Niech ktoś je zweryfikuje. Ponawiam - nie ma podstaw do blokady mojego konta XXXX. Zweryfikowałem się przeysłajac swój dowód osobisty na maila po rozmowie z infolinia, pisze z adresu e-mail na które jest zarejestrowane moje konto XXXX. Nie zakładałem innego konta, nie korzystałem z innego konta, nie wiem kto powiązał i kiedy jakie konta, ale jak pisałem wczesniej, z informacji znalezionych w sieci widnieje, że zostało ono utworzone w tym miesiącu, nie wiem dlaczego zostały tam nałożone blokady, to nie byłem ja, stąd niezwłocznie wnoszę o usunięcie blokady, temat od 25 stycznia, jutro będzie 4 dzień roboczy gdzie bezpodstawnie (ponieważ ze swojej strony od razu wyjaśniłem temat) zostało ono zablokowane, moja aktualne aukcje zostały zakończone bez jakichkolwiek informacji. 

Wnoszę o natychmiastową reakcję i zaprzestanie bezprawnych działań. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak BOTy ale idzie założyć konto podszywające się pod innych prawda: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

Dla mnie jest to chora sytuacja, średnio 1 raz w tygodniu zamawiam coś przez Allegro, od chemii po karmę dla psa, czasami narzędzia warsztatowe, kosmetyki, smart wykupywany co chwilę, czasami sam wrzucam na allegro lokalnie jakieś przedmioty na licytację których już nie potrzebuję... Jak wyżej, od 13 lat konto, aktywność prawie codzienna, a tu ktoś zakłada konto znając imię i nazwisko, dwa tygodnie temu i masz nagle konto zablokowane i ktoś Ci wmawia że to Twoje konto i z niego musisz złożyć wyjaśnienia... Mało w życiu jak widać widziałem 😞 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Fundee dział bezpieczeństwa powiązuje konta na zasadzie adresu ip urządzenia z którego sie logują lub routera. Niekoniecznie to musi być konto tego sprzedawcy dział bezpieczeństwa udostępnił ci login / dane tego powiązanego konta?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Po IP nie da się ustalić czy to ta sama osoba. Adres IP może być przypisany zarówno do routera klienta, jak i operatora (i używany przez x jego klientów). W przypadku sieci komórkowych adres IP przypisany jest do BTS-a lub całej grupy BTS-ów (wszystko zależy od ilości użytkowników na danym obszarze).

A co do powiązania po imieniu i nazwisku, to one mogą się powtarzać. Jak chodziłem do szkoły, był w klasie chłopak o identycznym imieniu i nazwisku jak moje i nie był ze mną spokrewniony (zbieżność imienia i nazwiska, tylko rok urodzenia inny). W skali kraju taka zbieżność, to częsty przypadek.

Geolokalizacja po adresie IP, to też nie najlepszy pomysł. Dokładność jest zbyt niska (jest to promień kilkudziesięciu lub nawet kilkuset km), aby uznać to za dowód. Owszem operator wie gdzie znajduje się dany IP ale allegro musiałoby mieć zgodę prokuratura na udzielenie im takiej informacji (a to jest niemożliwe). Samemu robię w ISP i zdarzało się odmawiać udzielenia informacji policji, a co dopiero prywatnej firmie. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela tylko wszyscy na forum wiemy ze allegro ma to w zadzie... pamietasz przypadek firmy jednoosobowej ze dostala bana za to ze laska wlasciciela miala jakas sprawe na koncie niewyjasniona po 5 latach od rozstania z nim bo dzial bezpieczenstwa powiazal ich konta ze uzywali kiedys 1 routera, albo ze firma dostala bana na allegro za pracownika ktory nie pracowal w niej od 1.5roku na tej samej zasadzie jw. Odwolywac sie mozna do dzialu bezpieczenstwa a jak oni uznaja temat za wyczerpany to przestaja odpisywac i olewaja odwolujacego sie

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Mi kiedyś zablokowali konto, tylko dlatego, że ktoś korzystał z tego samego ISP co ja. Dla allegro to wystarczyło aby powiązać ze sobą konta.

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

Po urządzeniu bądź routerze nie ma szans powiązać, jest to niemożliwe aby tak ktoś założył konto. Dostałem informację - moje konto to Fundee a ktoś założył konto Fundeee i DBT stwierdził, że to moje. Tyle że Fundeee założony w tym miesiącu. Mam tez adres email na które jest założone konto podrobione, próbowałem tam odzyskać hasło - gmail poprosił o potwierdzenie konta z Galaxy A50 - nigdy nie miałem takiego telefonu 🙂 Pozostaje nadzieja, że faktycznie wyjaśnią ta sprawę rzetelnie. A jeśli po IP moga powiązac konta, to może znajdą osobę która to zrobiła? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Fundee Muszę Cię poprosić o cierpliwość i oczekiwanie na dalsze informacje w zgłoszeniu numer 39726392. Zapewniam Cię, że sprawa jest dogłębnie weryfikowana. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

W porządku, dziękuję za informację, pozostaje czekać i mieć nadzieję, że rzetelnie DBT podejdzie do tematu...

oznacz moderatorów

Fundee
#8 Zapaleniec#

Niestety... 

został Uokik, rzecznik konsumentów i Policja, ale będę walczyć bo to jest naprawdę parodia...

Odpowiedź jaką dostałem:

"Dzień dobry,

na początku chciałabym przeprosić za długi czas oczekiwania na wiadomość w tej sprawie. Właśnie przeanalizowałam Pana zgłoszenie reklamacyjne dotyczące nałożonych na konto sankcji z dnia 25.01.2024 roku. Jeszcze raz podkreślę, że podstawą podjętych przez nas działań był art. 2.12 i 8.7 Regulaminu. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w jakiej się Pan znalazł nie jest łatwa, jednak nasza weryfikacja, której szczegółów z uwagi na wewnętrzne procedury bezpieczeństwa nie mogę ujawnić, jednoznacznie wskazuje na to, że dostęp do Pana konta oraz konta Fundeee miała ta sama osoba. Biorąc pod uwagę powyższe zmuszona jestem podtrzymać wcześniejsze stanowisko Serwisu i tym samym odrzucić niniejszą reklamację jako bezzasadną. Zaznaczę również, że jeżeli uważa Pan, że Pana dane zostały wykorzystane przez inną osobę, to najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zgłoszenie sprawy Policji. Do czasu wyjaśnienia tej kwestii niestety konto pozostanie zawieszone. Prosiłabym o ponowny kontakt jak tylko sytuacja na powiązanym koncie ulegnie zmianie."

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Geolokalizacja po adresie IP, to też nie najlepszy pomysł.  nie dla allegro.

oznacz moderatorów