anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

100% ISBN dla książek używanych

Antyk_MZD
#8 Zapaleniec#

Allegro! Nie wiem skąd bierzecie menedżerów sprzedaży, ale z pewnością na rynku książki się nie znają wcale.
Zastanówcie się: jeśli ktoś nie szuka konkretnej książki, zaś szuka książki po prostu np. historycznej, to będzie jej szukał w kategorii Książki i Komiksy -> Historia, a nie w kategorii Antykwariat, a tym bardziej nie będzie brodził od kategorii do kategorii. Odsiewając wszystkie książki sprzed 1989 r. automatycznie zmniejszacie sobie zyski prowizyjne. Książki nie powinny być dzielone na te z ISBN i te bez ISBN, bo to jest nieopłacalne dla nikogo. Wdrażanie książek w produkty mija się z celem, bo zrzuciliście to na sprzedających, z których część nie ma pojęcia jak uzupełnić wszystkie wymagane pola i wstawia "Dzieci z Bullerbyn" do kategorii Chemia, nie wpisuje wszystkich autorów, nie podaje prawidłowego roku wydania i popełnia mnóstwo innych błędów, zaniedbań i niedopatrzeń. Wśród swoich książek już znalazłem kilkanaście, które pomimo, że wpisuję prawidłowy ISBN przekierowują mnie do innej pozycji, czego nie mogę naprawić zgłaszając błąd, bo odrzucacie moje sugestie. Jeśli nie chcecie stracić możliwości sprzedaży mnóstwa książek starszych, naprawcie to, bo książki to nie są buty Nike rozmiar 43, tylko setki milionów pozycji, których garstka sprzedających z wiedzą nie będzie w stanie ogarnąć.
Dlatego postuluję następujące zmiany:
1) Zlikwidować kategorię Antykwariat 1950-1989 i włączyć ją ponownie do książek.
2) Zlikwidować obowiązek wstawiania ISBN dla książek wydanych do 1989 r.
3) Obniżyć obowiązek posiadania ISBN dla książek wydanych po 1989 r. do np. 50%, gdyż wciąż pojawiają się książki niewielkich wydawnictw, w niewielkich nakładach pozbawione ISBN.
4) Umożliwić stworzenie kilku produktów na jednym ISBN, ze względu na niepoprawność i błędy pojawiające się w produktach.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie tego wniosku, gdyż w innym wypadku doprowadzicie do poważnych kłopotów setki sprzedających, nie wykluczając ich upadku, a co za tym idzie poważnie uszczuplicie własne zyski.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Antyk_MZD Dziękuję za podzielenie się swoją opinią i pomysłami na usprawnienia. W najbliższym czasie nie planujemy rezygnować z wprowadzonych już zmian. Jednocześnie Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna i możliwe, że posłuży jako inspiracja to rozwoju tego obszaru.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Antyk_MZD
#8 Zapaleniec#

Rozwój tego obszaru powinien być konsultowany ze specjalistami, antykwariatami obecnymi na Allegro, które mają w swoich ofertach po kilka lub  kilkanaście tysięcy książek. Opinie osób, które amatorsko sprzedają pięć sztuk będą diametralnie inne, ale to my przynosimy Wam dochody, nie oni. A zmiany są katastrofalne dla całej naszej branży, co widać po komentarzach. Większość z nas jest klientami Allegro od wielu lat i co miesiąc zostawia Wam tysiące złotych z prowizji.
Dziś, żeby wyprostować trzy książki z nieprawdziwym ISBN spędziłem 35 min rozmawiając z Waszym pracownikiem (swoją drogą bardzo profesjonalny człowiek), który nie jest decyzyjny w tej kwestii. Chciałbym jednak porozmawiać z osobą odpowiedzialną za wprowadzone zmiany, by ułatwić wszystkim sprzedaż, zamiast utrudniać, jak ma to miejsce po wprowadzonych zmianach.
Przemyślcie moją propozycję, bo inaczej wszyscy na tym stracimy!

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Oni się chcą was pozbyć a nie ułatwić sprzedaż.

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

@pinkpink11  dokładnie te wszystkie zmiany są po to zeby zniechęcić  do wystawiania tu.

Tu mają zostać tylko oferty z towarami nowymi 

oznacz moderatorów

Antyk_MZD
#8 Zapaleniec#

To może już czas, aby w Polsce powstała platforma dedykowana wyłącznie książkom, jak ma to miejsce np. w Niemczech, gdzie jest choćby booklooker?

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Skoro widzisz niszę to działaj.

oznacz moderatorów

m-partner
#7 Wielbiciel#

Wymaganie aby wszystkie książki miały wpisany ISBN jes niezgodne z prawem. Nie jest to nr obligatoryjny. Zgadzam się z Tobą, że zmiany które są wprowadzane są nieprzemyślane i robione przez osoby z brakiem doświadczenia w tej dziedzinie. A co z kompletami, które sami tworzymy.  Jaki im nadać ISBN, Nie wspominając o książkach przez 1970 rokiem ( nie mają ISBN) albo tych co mają krótki ISBN. Ogólnie porażka 😞

oznacz moderatorów