anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

30 kwietnia zmiany w dodawaniu klientów do zakładki Moi nieaktywni kupujący

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

28 lutego 2024 informowaliśmy Was o zmianach w dodawaniu klientów do zakładki Moi nieaktywni kupujący. Dzisiaj przychodzimy z kolejnymi informacjami.

Co zmienimy 30 kwietnia 2024

Dodacie klienta do zakładki tylko wtedy, gdy wybierzecie powód z listy oraz wskażecie co najmniej 3 zamówienia z ostatnich 180 dni, których dotyczy wybrany powód. Jeśli tego nie zrobicie, nie dodacie klienta do zakładki i nie ograniczycie mu możliwości zakupu w swoich ofertach. 

Wyjątkiem będzie powód Klient wielokrotnie groził mi działaniami na moją szkodę. W jego przypadku nie musicie wskazywać zamówień, ale poprosimy Was o przesłanie przykładów (na przykład zrzutów ekranu), które potwierdzą co najmniej trzy groźby ze strony klienta. 

Wkrótce takie materiały dodacie bezpośrednio w zakładce Moi nieaktywni kupujący – podczas dodawania kupującego.

Dlaczego to robimy

Wprowadzimy te zmiany, aby dostosować zakładkę do wymagań Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dodatkowo, dzięki temu, że wskażecie konkretne zamówienia, będziemy mogli potwierdzić, że macie podstawy, aby ograniczyć możliwość zakupu wybranemu klientowi. Będzie to przydatne między innymi w sytuacji, gdy ten klient skontaktuje się z nami i poprosi o wyjaśnienie.

nat_not_0-1713342406893.png

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

A dlaczego trzy razy a nie dwa lub cztery, na jakiej podstawie i logice sie opieracie?  Czyli wedlug was mozna narazac druga osobe na straty finansowe w przypadku nieodebrania Pobran 2 razy, albo zniewazac druga osobe 2 razy jesteście pewni ze chcecie tak to zrobić?

 

Rozumiem ze te koszty tych dwóch pobran bedziedzie zwracac jesli sprzedawca nie bedzie mial mozliwosci blokowania.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZakupyMaawSport zgodnie z komunikatem, wprowadzamy te zmiany, aby dostosować zakładkę do wymagań Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

Szczerze Wam dziewczyny (moderatorki) współczuję. Jesteście na pierwszej linii Allegro - Klienci (sprzedawcy). Musicie świecić oczami za "kuriozalne"decyzje na które nie macie wpływu.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@la_nika Proszę o podanie podstawy prawnej, na której opierają się wprowadzane zmiany. UOKiK to nie podstawa prawna. Ja pytam o ustawy. Skoro twierdzicie że to wymagania UOKiKu, to w korespondencji będą podane dokładnie przepisy.  Jakiś problem z przedstawieniem aktów prawnych? 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Taki zmiana (w praktyce jest to likwidacja czarnej listy) to była kwestia czasu. Sprzedawcy sami do tego doprowadzili wrzucając tam klientów z byle powodu. No to allegro wylało dziecko z kąpielą i nie będzie tam można umieścić prawie nikogo.

oznacz moderatorów

Common-Rail
#8 Zapaleniec#

Prosimy o udostępnienie tych "wymagań Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów".

Gdyż do tej pory żadne wymagania nie zostały udostępnione.

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Nie wierze ze ten Prezes UOKIK o takim czyms jak trzykrotne, jesli chcecie podstawe na jakiej ktos dodaje kupujacego do listy wystarczylo by uzasadnienie jednokrotnie. Inaczej jest to bezprawie

Odkiedy to wlepiaja mandaty za co trzecie przejechanie na czerownym swietle, albo ktos idzie do wiezienia po trzeciej kradziezy??

Te zmiany w praktyce sa po to aby zlikwidowac ta liste a jaki jest tego cel, przyzwolenie na nisczenie srednich firm przez cwaniakow? Teraz 1000 losowoch pojedynczych osob moze bezkarnie narazic na szkode sprzedawce, a zablokowac mozemy tylko ta co 3 razy cos u nas kupiła co w praktyce sie rzadko zdarza. 

 

Oczywiscie w teorii allegro powie ze czarna lista istnieje.

oznacz moderatorów

alicja15-16
#7 Wielbiciel#

Ciekawe jak by to na konto allegro trafiło ze nagle 10 osób robi numer i kupuje 3 różne przedmioty wystawia 3 negatywy rozpoczyna odrazu dyskusje wymyślając nie stworzone rzeczy  albo ze towaru nie było chyba muszą sie sami przejechać ...

oznacz moderatorów

sklepklekle
#9 Pomysłodawca#

Jeśli ktoś mnie oszuka to niekoniecznie jestem w stanie to udowodnić i to jeszcze 3 razy. Podam taki skrajny przykład: miałem zatarg z hydraulikiem oszustem poza Allegro później odwdzięczył mi się negatywem - jak mam to udowodnić Allegro? Ktoś pisał, że to blokowanie nie ma znaczenia bo może założyć drugie konto - uważam, że większości osób nie będzie się chciało tego robić, zawsze jest to jakieś utrudnienie. Ja takiej osobie towaru nie wyślę, nie stać mnie na sponsorowanie oszustów poza tym to jest niemoralne, tak więc będę zwracać pieniądze (np. brak produktu), nie będę tych zamówień realizować (przesiew po nicku przez skrzynkę mailową). Tak, wiem, że taki delikwent pewnie walnie wtedy z radością negatywa a Allegro będzie upominać...a może zablokuje mi konto? Zobaczymy. Dzięki Allegro za partnerskie podejście, jak zwykle można na Was liczyć....

oznacz moderatorów

sklepklekle
#9 Pomysłodawca#

NIECH ALLEGRO LEPIEJ ZAJMIE SIĘ BAJZLEM W WIELOWARIANTACH bo od roku nic się nie zmienia, automat nie działa prawidłowo i rozłącza oferty jak leci (kategoria odzież niemowlęca). tu można zrobić dużo dobrego dla kupującego jak i sprzedawcy. Teraz jedyne wyjście to stworzyć katalog produktów i przesłać do wgrania...ale to wymaga dużej ilości czasu a przecież Allegro ma wszystko na tacy - w ustawieniach wielowariantów mamy wszystko ustawione prawidłowo.

oznacz moderatorów