anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Nowy haracz a związki zawodowe

#9 Pomysłodawca#

Wszyscy się boją. Weźmy np. przepis regulaminu mówiący, ze nie zwracają prowizji jeśli nie zwrócilismy kasy za pomocą Allegro Finanse. Tyle, ze taki przepis jest rażąco niezgodny z polskim prawem, który pozwala zwrócić częśc kwoty zapłaconej w przypadku gdyby klient zwracał uszkodzony przez siebie przedmiot. Tyle, ze Allegro nie daje takiej mozliwości. Nikt nawet do UOKiKu nie donosi.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@the-foe Zwracają, tyle że nie automatycznie i trzeba się trochę "nabiegać".

#9 Pomysłodawca#

Co to znaczy "nabiegać"? Mi odrzucają wszystkie wnioski i posiłkują się swoim regulaminem, gdzie jest jak wół napisane, ze w takich przypadkach, klienta kupił przez Allegro Finanse, a dostał zwrot przez przelew bankowy, nie zwracają.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@the-foe Odwołujesz się przedstawiając dowód w postaci potwierdzenia przelewu bankowego na konto kupującego.

#17 Koryfeusz#

Pomysł dobry sam o takim czymś myślałem popieram i łapkę daję.

Odpowiedz
Ładowanie...

#3 Debiutant#

Są już w Polsce marketplace inne niż Allegro, z dużo mniejszą prowizją (6-7%) i brakiem dodatkowych opłat i dodatkowych prowizji.

Idąc dalej w tym kierunku za rok, dwa to sprzedający będzie pokrywał koszty  Smart ( już dziś są częściowo pokrywane  przez sprzedających), a za 5 lat sprzedawca będzie płacił prowizję od niesprzedanych towarów.. 

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

słyszałeś o prowizjach 40% za dostarczone żarcie na "pyszne" ?

można pobierać i takie marże... niezadługo na allegro sprzedawca dostanie 10% prowizji od sprzedanej rzeczy a allegro zgarnie 90%... taka filozofia geniuszy... że też rzecznik prawa wszelakiego nic nie robi w tej kwestii monopolu i wprowadzania zmian ewidentnie niekorzystnych dla sprzedających pod ściemą, że to wszystko z troski o nas....

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

a co to za marketplace inny niż Allegro?

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

jedynym sposobem na zachłanność Allegro może być konkurencja, o ile państwo nie postawi jakichś barier w handlu z witrynami typu **piiip**s to chińczyki przejmą większość handlu internetowego, co za problem utworzyc centra logistyczne w Polsce i dostarczać towar w kilka dni zamiast miesiąc+ 

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

>sprzedajemy< kropka pl próbuje wejść na rynek... trzymam kciuki

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

bez żartów, próbują od 2011. Jak wtedy nie zaskoczyli, to dziś już tym bardziej jest za późno.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: 4 stycznia zmiany w Regulaminie Allegro - sprawdź czego się spodziewać

#8 Zapaleniec#

Towar ktory na ta chwile obecna sprzedaje za 99,99zł od stycznia 5% wieksza prowizja, do tego allegro chce zebysmy pokrywali koszty za wysyłke 1-2-4zl... do tego zwiekszona prowizja za promowaniez 60% do 75% i zeby to samo zarobic ten towar bedzie 112,90 kosztował... A gdzie zarobki sprzedawcow? ktorzy chca tez od nowego roku zarabiac wiecej bo zus idzie w gore koszty pracownicze ida w gore a tu ciezko bedzie utrzymac taki sam dochod przy cenach o 12% wyzszych !! .. a sa pewne granice w podoszeniu cen kupujacy w pewnym momencie uzna ze jest za drogo tu nie oplaca sie i klaps.. bedzie wolal zamowic na **piiip** za poł ceny

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

No chyba rejestrować się na A_L_I_E_X_P_R_E_S i stawić warunki wysyłki tylko Polska oraz UE :))))))))

Śmiech histeryczny 😞

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Takiego dziadostwa jak wy uskuteczniacie świat nie widział

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Ja mam takie pytanie do moderatora @nat_not Od początku stycznia mam dokładać do przesyłek inpost 1 lub 2 zł. Czy allegro zwróci mi tą kwotę jeśli klient odstąpi od umowy i odeśle towar?

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@Luxxp NIE , już wypowiadali się na ten temat, przesyłka zrealizowana i nie podlega to zwrotowi 😞

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

No to jak to jest? Przykładowo wysyłam do klienta paczkę z kosztem odstawy. Klient odsyła, a ja mam oddać kwotę za towar + za dostawę? Czy taka dostawa nie została też zrealizowana? Czy nie powinno to działać tak samo w tym przypadku? 

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@Luxxp nie bo to jest dopłata do smarta a tam klient nie płaci za dostawę 🙂 oddajesz za towar i jesteś w plecy 1 - 2 zł 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

To już są jakieś jaja. Nie mam już z czego dać więcej allegro, już teraz ledwo się to spina. Cen podnieś za bardzo nie mogę, bo konkurencja w czasie pandemii duża i nawet już producenci moich towarów otworzyli swoje sklepy i jadą na dumpingowych cenach, żeby wykosić nas ze swoich kategorii. 

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

Podwyższanie prowizji ma zapewnić rentowność i konkurencyjność sklepowi allegro, który będzie mógł oferować te same produkty taniej bo przecież nie płaci prowizji sam sobie

Podobny cel mają manipulacje z tzw trafnością - czyli algorytmem jak nie wyświetlać ofert konkurencji

Kolejnym draństwem jest pobieranie opłat, które nie podlegają zwrotowi

w przypadku gdy Kupujący zrezygnuje z zakupu - promowania czy ostatniej nowości opłat za smarta

Inną opcją dyskryminującą Sprzedawców jest podział na używających api i pozostałych, którzy walczą z niedziałającymi opcjami edytuj w zakładce moje oferty - nie mając uzupełnionych wszystkich parametrów nie zmienisz masowo np: cen

Pomijam już takie drobne kwestie jak wyświetlanie ofert tych samych produktów konkurencji w ofercie Sprzedawcy

czy też sprowadzenie treści oferty do nazwy eanu, parametrów obowiązkowych i zdjęcia - by serwis mógł się podczepić do ładnie napisanej oferty konkurencji

Odpowiedz
Ładowanie...