anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

A co jeśli droższe przedmioty sprzedawałem taniej ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Linka-2007
#7 Wielbiciel#

Witajcie a ja trochę mam nietypowe pytanie.

 

A co w przypadku kiedy na przykład dany przedmiot miał faktyczną wartość 50,00 zł a ja sprzedawałem za 40 zł ? Mam paragony i w razie potrzeby jestem w stanie to udowodnić iż z tego tytułu nie osiągnąłem w żaden sposób przychodów .

Wręcz przeciwnie .

 

No przecież jakie tutaj jest wzbogacenie ?

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
_Likos_
#21 Demiurg#

@Linka-2007 "z tego tytułu nie osiągnąłem w żaden sposób przychodów ." - przychody osiągnąłeś ( każda cena w jakiej sprzedawałeś przedmioty to przychód) a dokładniej: każda wpłata od kupującego to przychód

Mogłeś nie osiągnąć dochodów ( zysków) - no ale to juz należy odpowiednio rozliczyc w dokumentach skarbowych 

oznacz moderatorów
Linka-2007
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź .

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Linka-2007 Dokładniej rzecz biorąc, to przychód osiągnąłeś - ale nie osiągnąłeś dochodu.

Jednak opodatkowaniu podlega dochód, więc jeśli masz na to kwity, to spoko 😎

oznacz moderatorów
Linka-2007
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.Źle się wyraziłem .

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Linka-2007 Nie przejmuj się, duża część polityków i dziennikarzy wypowiadających się na tematy ekonomiczne nie odróżnia przychodu od dochodu 😎

oznacz moderatorów
Linka-2007
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem 😉🤣

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale jeżeli chodzi o nową dyrektywę DAC-7 to i tak będzie to ujęte.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Linka-2007   W twoim przypadku jest to zjawisko nieuczciwej konkurencji (lub dumping)  i jest prawnie zwalczane.  Jeżeli konkurencja cię o takie działania oskarży możesz mieć kłopoty łącznie z pokryciem strat jakie wywołałeś  u innych sprzedających.

Pewnie że za pojedyńczą  sprzedaż nikt cię nie będzie oskarżał, twoje pieniądze - twoja strata.

Inne aspekty twojego pomysłu wyjaśnili już inni.

oznacz moderatorów
Linka-2007
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź .Nikt mnie o nic nie oskarżył a akurat " konkurencja " w tym konkretnie temacie jest tak ogromna ,że każdy robił co może .Nie zajmuję się już tym a pytam czysto informacyjnie .Bo jak mówię zysków nie osiągnąłem .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤗

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@br. nie przesadzajmy, jak kupisz towar w takiej i takiej cenie, a np. po miesiącu dostawca znacznie obniży jego cenę, to nigdy nie sprzedasz po tej pierwotnej. Musisz pozbyć się go nawet ze stratą, bo będzie tylko zalegał magazyn. W motoryzacji wielokrotnie miałem takie sytuacje, że musiałem sprzedawać poniżej ceny zakupu, właśnie z powodu drastycznej obniżki u dostawcy, która była podyktowana różnymi, trudnymi do przewidzenia czynnikami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza @br.  generalnie o sankcjach mozna mówić dopiero kiedy takie działania mają realny wpływ na rynek.

Pojedyncza wyprzedaż nawet poniżej cen zakupu/wytworzenia nie jest karalna i może być spowodowana różnymi przeslankami: nadpodażą , likwidacją stoków, przebranżowieniem , upływającym terminem przydantości itp 

W takich przypadkach nawet sprzedaż znacznie poniżej cen zakupu nie jest sankcjonowana.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  @mikeza   Pewnie że przesadziłem ale uznałem że wypada pytającemu pokazać również inny  aspekt  takiego pomysłu.

Jasne że w małej skali nie ma to żadnego wpływu na rynek, ba jeśli ktoś kupi i sprzeda (nawet taniej)  to ma to korzystny wpływ na rynek, bo wzrasta obrót a ceny i tak powinny wzrosnąć.

oznacz moderatorów
firmakrzak
#11 Animator#

To jest zarobkowa sprzedaż, czy sprzedaż prywatna niepotrzebnych rzeczy? Jeśli to drugie to się nie przejmuj i sprzedawaj.

oznacz moderatorów