anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro analytics, powiązane konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
sklep_natu_care
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Mam 3 konta na allegro, które są powiązane. W Allegro Analytics chciałbym wyświetlić informacje dla wszystkich kont. Problem: dane nie zmieniają się niezaleznie od tego czy wybiorę Wszystkie konta, czy konto na którym jestem aktualnie zalogowany.

Jak mogę wyświetlić prawdziwe dane dla wszystkich kont?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sklep_natu_care Jeśli dane są poprawnie udostępnione, wtedy powinieneś mieć dostęp do danych ze wszystkich kont i wybór "Wszystkie konta" zwraca raporty z uwzględnieniem wszystkich kont. 

Najważniejszym warunkiem udostępniania danych jest posiadanie abonamentu zarówno przez konto udostępniającego ("dawcę") jak i konto korzystającego ("obiorcę") z danych. Allegro Analytics nie uwzględnia relacji związanych z tym, że kilka kont jest przypisanych pod ten sam NIP - w takiej sytuacji chcąc "brać" lub "dawać" dane każde zainteresowane konto musi mieć abonament.

Ze względów bezpieczeństwa to właściciel danych musi udostępnić je odbiorcy, może także takie udostępnienie anulować. Najczęstszym błędem jest udostępnianie danych w złą stronę - gdy "odbiorca" danych dodaje do kont uprawnionych konta z których dane chciałby odczytywać. Osiąga w ten sposób efekt inny od zamierzonego, mianowicie udostępnienie swoich kont wskazanym kontom, dzięki czemu to one będą mogły odczytać jego dane. Sam jednak nie będzie mógł odczytywać danych od nich.

Drugim najczęstszym błędem jest użycie mechanizmu "kont powiązanych" zamiast "kont uprawnionych". Zdecydowanie należy użyć mechanizmu kont uprawnionych.

W praktyce chcąc na swoim koncie dane z 2 innych kont należy:

  • zadbać o abonament na wszystkich trzech (2+konto które ogląda) kontach;
  • każde z 2 kont powinno udostępnić dane trzeciemu, które będzie to dane oglądać;
oznacz moderatorów
sklep_natu_care
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Gdzie mogę włączyć udostepnienie danych?

oznacz moderatorów