anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro.cz - co dalej?

accadia
#12 Orędownik#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Wiele lat temu Allegro posiadało swoje wersje stron w kilku europejskich krajach - coś na zasadzie obecnego allegro.cz, jednak z jakichs powodow zostaly te projekty zamkniete.

Zastanawia mnie jedna rzecz - czy jest sens ponownie robic to samo? Tajemnica poliszynela jest, ze serwis bedzie chcial stopniowo wchodzic rowniez na kolejne kraje.

Czy nie lepiej byloby stworzyc jedno globalne Allegro, w ramach ktorego:
- wszystkie oferty polskie i czeskie (i przyszlosciowo kolejnych panstw) bylyby ujete w jednym serwisie (teraz chcac cos znalezc z Czech, trzeba wchodzic na strone w ich domenie, placic w koronach itp.),
- gdzie kupujacy moglby ustawic sobie z jakich krajow chce kupowac (a nie chodzic po roznych domenach)
- gdzie oferty bylyby automatycznie tlumaczone na jezyk, ktory mamy podany w ustawieniach (teraz tez sa automatycznie tlumaczone w z polskiego na czeski i ciezko mi pojac, czemu nie mozna zrobic tego w druga strone - i kiepskie jest tutaj tlumaczenie, ze Czesi tez moga wystawiac na polskiej domenie - idac tym tokiem myslenia za pare lat, gdy bedziecie w wiekszej ilosci krajow, sprzedaz do kazdego kraju bedzie wymagala wiele dodatkowej pracy - totalnie bez sensu)
- gdzie platnosci i ceny bylyby automatycznie przewalutowywane przez serwis  (nie czarujmy sie - zarabiacie i tak krocie, wiec moglibyscie poniesc koszty 1-2% z tego tytulu - klient mialbym wygodniej i skloniloby to zapewne wiecej osobo do zakupow od sprzedawcow z innych krajow)


Chcialbym zapoznac sie z argumentami skad pomysl na powielanie bledow z przeszlosci? Nie lepiej isc w strone ulatwien i globalnego serwisu, a nie rozbijania sie na drobne w postaci kazdy kraj traktowany jako oddzielna wersja Allegro?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Nie licz na sensowne działania portalu. Ta logika rządzi się własnymi prawami. Zwykły śmiertelnik - jak ja czy Ty - nie zrozumie.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Posłuchaj wypowiedzi Aleksandra Sroka-Krzyżak, Strategy Director i Chief of Staff w Allegro np. https://www.rp.pl/biznes/art37013461-aleksandra-sroka-krzyzak-ponad-granicami-z-allegro lub ostatnio tutaj https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rusza-allegro-cz-czeski-konsument-rozni-sie-od-polskiego-jak,nId,... . Jest ona zwolenniczką - lokalizacji i dostosowania do specyficznych potrzeb lokalnego rynku wraz z zastosowaniem  rozwiązań które działają wszędzie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@accadia dziękuję za Twoją sugestię! Przekazałam ją do zespołu, który zajmuje się wdrożeniem. Natomiast warto podkreślić, że Allegro działa właśnie w ramach jednej platformy. Z perspektywy sprzedającego oznacza to, że nie musi rejestrować się na każdej z domen osobno, tylko z jednego konta zarządza sprzedażą na wielu rynkach. Analogicznie konsument, wchodząc na platformę Allegro w Czechach zostanie przekierowany na lokalną domenę i będzie widział te oferty, które są udostępnione na jego rynku (w skrócie nawet wpisując Allegro.pl w Czechach powinien widzieć czeską domenę, tak jak w Polsce allegro.com przekierowuje na allegro.pl).
Mimo lokalizacji do rynku działamy w oparciu o jedną platformę.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów