anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO daj coś w zamian za brak SMARTA

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Jest kilka wątków o kosztach wysyłki i jednocześnie wystawianą oceną przez najmiłościwiej nam panującego kupującego. 

Primo: Przy wysyłce  bezpłatnej kupujący ma zablokowaną ocenę kosztów wysyłki. Nie może jej obniżyć.

Secundo: grupie zawodowej sprzedawców z określonego obszaru sprzedaży a konkretnie aptekom zabrano z urzędu opcje wysyłki Smart, zabrano z urzędu oznaczenie Supersprzedawcy , twierdząc, że to reklama. Z tym akurat nie dyskutuję,  tu może się liczyć tylko prawomocny wyrok Sądu.

Tetrio: Nie mamy zatem smarta, a co w zamian: coraz częściej kupujący obcinają gwiazdki za koszty wysyłki, przy okazji czasem wymyślając za zdzierstwo w kosztach. A to przecież nie nasza wina, niestety przedsiębiorstwo to nie caritas. 

Czyli po nowemu prowizje liczone będą od kosztu towaru + wysyłki, na temat której nie mamy nic do powiedzenia. Z urzędu allegrowego opłaty te będą wyższe.

Dlaczego, skoro przy opcji Smart prowizje mają nie wzrosnąć, to u tych sprzedawców wzrosną urzędowo.? 

Dlaczego traktowani jesteśmy nierówno? 

Uważam, że :

1/ podobnie jak w wysyłkach smart kupujący kupujący u  podmiotów zobligowanych do wprowadzenia zmian wynikających ze zmian regulaminowych wprowadzonych od 18 maja powinni mieć zablokowaną możliwość obniżenia oceny kosztów wysyłki.

2/  prowizja od sprzedaży u tej grupy sprzedawców powinna zostać po staremu  bez względu na koszt wysyłki.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

RED
#21 Demiurg#

pisałem tutaj o tym:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dost%C4%99p-do-smart-a-polskie-prawo/m-p/4...

niestety czytałem Państwa wypowiedzi wcześniejsze o odebraniu smarta

szkoda, że Allegro być może stosując aktualne przepisy - odbierając możliwość wystawiania ofert ze smartem - nie dopisało tego w zakładce dostawa i płatność

wyjaśniając potencjalnym Kupującym, że brak opcji smart nie jest słabością oferty Sprzedawcy tylko zabiegiem serwisu

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Dziękuję za Twój głos w tej sprawie. Doceniamy, że poświęciłaś czas, żeby się z nami podzielić opinią, którą przekazaliśmy do odpowiednich osób.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Allegro jest nastawiona na zysk ,zysk i ma gdzieś sprzedających Tylko kasa ,kasa Pozdrawiam i trzeba żyć 

oznacz moderatorów

dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Jak wejdzie **piiip** do Polski, to Allegro zacznie lepiej traktować sprzedawców. Póki co mają monopol i robią to co chcą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dziarownia_pl Oglądałem reportaż na Discovery i w USA nie są zachwyceni tym Am....nem 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, pipami nie są zachwyceni? dziwni ludzie 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Powtarzasz się tymi pipami Oj co ci w głowie🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, nooo.. Ąmazon.. nooo.. 😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Toś mi humor poprawiła... 😄 Allegro ma dać coś grupie SPRZEDAWCÓW? No weź...ja Cię proszę. "Dziękujemy uprzejmie za sugestię, którą przekażemy dalej, a którą, po pobieżnym przeczytaniu i tak ciepniemy do kosza". 

Nie ma za co 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a potem te wszystkie odmowy trafiają na biurko do sołtysa, który już zbudował całe zoo z origami 😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Później prezes do biura przychodzi i się zastanawia skąd tyle papierowych samolotów 😄

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

No widzisz, od razu masz lepszy humor, słuchaj, to w sumie ich nic nie kosztuje albo mało, dlatego jest do wyszarpania. Czemu więc nie spróbowac? jak nie spróbuję - to nie bede wiedziała. Jak nie zapytam - to tez nie będę wiedziała. A niektórzy sa tak zapatrzeni w siebie, że czasem na lustro trzeba im inny obrazek nakleić.  WYobraź sobie,...widzisz narcyza, ładny. kwitnący Narcyz, a teraz na moment  zamknij oczęta i otwórz po sekundzie .. a tu przed tobą  (mała litera bo nie dotyczy to Ciebie Sołtys, a allegro) morda krowy, albo czegos na co masz fobię,... niektórzy na pająki, no to powiekszone czułki i aparat gębowy pająka , albo modliszki po akcie kopulacji... fajne. To moja "dawkadobregohumoru" na dziś.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

muuu 😮

oznacz moderatorów