anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Days - Pomyłka przy Benefitach?

Pengano
#13 Ambasador#

Wyróżnienia na 10 dni kosztują 2,90 zł, a nie 19,90 zł. Wobec tego nieprawdą jest że Spółka przyzna 100% zapłaconych prowizji: "zwrócimy w formie wyróżnień 100% prowizji Strefy Okazji" To nieprawda.

Spółka zwróci jedynie 15% kosztów wyróżnień, jeśli naliczy je po nieprawdziwej cenie 19,90 zł, zamiast 2,90 zł.

Proszę podawać informacje uczciwie i zgodnie z prawdą, bez stosowania podstępów. Jeśli pewnym grupom Sprzedawców zwracane będzie 100% kosztów, a innym tylko 15% kosztów to należy to jasno przedstawić bez ściemniania.

Zrzut ekranu 2024-06-19 151103.jpgZrzut ekranu 2024-06-19 145749.jpg

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-programu-allegro-days-d2EknMdbDsG

"Partnerom biorącym udział w Akcji, Spółka przyzna pakiety opcji dodatkowej “Wyróżnienie” (19,90 zł/10 dni)"

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano Przepraszam Cię, za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. 

Zgodnie z cennikiem opłat Allegro https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iv-oplaty-za-opcje-dodatkowe-dla-ofert-innych-niz-ogl... opłaty wyglądają następująco:

w_kiwi_0-1719398345077.png

 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi Nie, bo na aukcji jest 2,9 zł na 10 dni, z dopiskiem 0,29 zł na dzień.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Kasujecie posty wytykające błędy Allegro, choć są uprzejme i merytoryczne? Czy nie lepiej naprawić błędy i udzielić odpowiedzi?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano na Allegro mamy różne typu wyróżnień. 
Partnerom biorącym udział w Akcji Allegro Days (a do tego odnosi się Twój post) przyznamy pakiety opcji dodatkowej "Wyróżnienie" (19,90 zł/10 dni) które stanowić będą równowartość dodatkowej prowizji Strefy Okazji naliczonej dla tych Ofert podczas trwania Akcji. Nie jest to ani błąd, ani tym bardziej próba oszustwa. 
Poniżej znajdziesz informacje na temat kosztów wyróżnień. 

la_nika_0-1719407657673.png
Jeżeli chodzi o usunięcie posta, to jestem zaskoczona, że uważasz oskarżanie o oszustwo za miły i merytoryczny post. Jest nie tylko niemiły, ale też wprowadza w błąd i dlatego został usunięty. 
Jeśli coś jest wciąż niejasne, daj znać, chętnie to wyjaśnię. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Zadam najpierw takie pytanie pomocnicze: Czym różni się Państwa Wyróżnienie za 19,90 zł/10 dni od mojego Wyróżnienia, które opłacam stale za 2,90 zł/10 dni? Patrz załącznik wyżej.

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@la_nika Nie rozumiemy się 🙂 Może tak:

"Wyróżnienie" (19,90 zł/10 dni) - taka stawka nie obowiązuje we wszystkich kategoriach. Pengamo sprzedaje w dziale "Kultura i rozrywka" gdzie koszt tego wyróżnienia to 2,9 zł na 10 dni po stałej stawce. A Allegro chce jej w ramach promocji "opchnąć" wyróżnienie warte  2,9 zł po cenie 19,9 zł. Ktoś zapomniał, że są działy z kosztami wyróżnień po niższej cenie.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Ano właśnie. Jeśli Allegro zachęca mnie do Allegro Days podając mi jako Benefit zwrot 100% kosztów dodatkowych prowizji w formie Wyróżnień, a potem zwróci mi tylko 15% w formie tych samych Wyróżnień, to jak to kulturalnie nazwać?

@la_nika Proszę odkasować mój skasowany post jeśli mam rację i jednak nie wprowadzam w błąd, tylko to Allegro wprowadza w błąd. Post nie musi być specjalnie miły, musi być kulturalny i merytoryczny. Taki był, a nawet trochę zabawny, bo przytoczyłem jak baca miał psa wartego milion, gdy zamienił z juhasem na dwa koty po pół miliona. Tak Allegro wycenia swoje benefity, aby podstępnie wciągnąć do udziału, wcale nie według realnej wartości jaką się płaci za dane Wyróżnienie, psa czy kota.

No i proszę o naprawienie informacji o Benefitach. Nie 100% zwracacie, tylko od 15% do 100% zależnie od kategorii. Tak żeby każdy widział na co się pisze od razu, bez czytania drobnych druczków, bez podstępów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano dopytuję o sposób naliczania benefitów w Twoim przypadku zespół zajmujący się Allegro Days, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Dzięki, ale jestem przekonany, że z uwagi na kategorię nie otrzymam obiecanych 100% zwrotu w formie opłat za moje wyróżnienia, bo są one tutaj tańsze. Otrzymam tylko 15% zwrotu w formie wyróżnień. Czyli zgodnie z przykładem regulaminowym jeśli będzie mnie kosztować udział w Allegro Days 1990 zł dodatkowej prowizji, to otrzymam 100 wyróżnień o wartości 290 zł. Tyle są one warte w mojej kategorii. Stracę więc 1700 zł. Nieprawdziwa jest informacja że odzyskam 100% kosztów.

Podsumowując: Informacja o benefitach jest niezgodna z regulaminem udziału.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano wracam z odpowiedzią. 
Wartość dodatkowej prowizji przeliczamy na wyróżnienia o wartości 19,90 zł. Nie bierzemy pod uwagę kategorii, w jakiej sprzedający wystawia oferty. Ta informacja nie jest w żaden sposób ukryta, prowizja oraz benefit są tak samo naliczane od dłuższego czasu (nie było zmian w tej opłacie).
Jeśli wartość prowizji wyniosłaby 1990, to oddalibyśmy 100 wyróżnień o wartości 19,90 zł. 
Kampanie w ramach Allegro Days to narzędzie, które pomaga zwiększyć widoczność ofert i podnieść sprzedaż, jeśli te warunki Ci nie odpowiadają, możesz wciąż udział w innych programach np. AlleObniża Allegro Days.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Jest to ukryta informacja. Trzeba szukać zapisów drobnym druczkiem. Nie jest podane wprost, że zwrot 100% kosztów zależy od kategorii. Podajecie Państwo "zwrócimy w formie wyróżnień 100% prowizji Strefy Okazji". To nieprawda. Spółka zwróci jedynie 15% kosztów wyróżnień w mojej kategorii. Nie można podawać że pies jest wart milion bo można go zamienić na dwa koty po pół miliona. Wartość Benefitu jest o wiele mniejsza dla wielu Sprzedawców niż sugerujecie na stronie.

Jak być powinno: W Benefitach powinno być podane "zwrócimy w formie wyróżnień od 15% do 100% prowizji Strefy Okazji, zależnie od kategorii. W mojej kategorii 100 wyróżnień jest warte 290 zł, a nie 1990 zł. Próbujecie więc oszukać niektórych sprzedawców na kwotę 1700 zł w przypadku 100 wyróżnień.

Alternatywnie, aby informacja ze strony o Benefitach była zgodna z prawdą, możecie napisać: "zwrócimy w formie wyróżnień 100% prowizji Strefy Okazji, licząc za wyróżnienia po cenach 19,90 zł". Nie wystarczy napisać że zwracacie 100%, jeśli to samo wyróżnienie macie w wielu cenach. W Regulaminie jest OK, ale na stronie zachęcającej jest źle. Bez tej informacji dodatkowej wprowadzacie w błąd, bo nie wszystkim zwrócicie 100% kosztów w formie ich wydatków na wyróżnienia. Niektórym zwrócicie tylko 15%.

Wiele osób podejmuje decyzje o wzięciu udziału w akcji na podstawie kluczowych informacji na stronie Kampanie i programy/ Allegro Days.  Te informacje nie mogą być wieloznaczne, ani nieprecyzyjne. Wybierając Allegro Days każdy Sprzedawca myśli, OK, są wysokie prowizje, ale przecież 100% tych prowizji zwróci mi się, bo nie będę płacił za wyróżnieniem za które normalnie płacę. Guzik prawda. W mojej kategorii to się absolutnie nie zwróci! Sugerujecie nieprawdę! Nasuwa się też zasadne pytanie czy pozostałe Benefity też zależą od kategorii? Bo może wszystko tu jest wirtualne i pokręcone?

Wstyd że próbujecie tak ludzi wkręcać. Człowiek boi się skorzystać z jakiejkolwiek promocji bo na każdym kroku może być podpuszczony i nabity w butelkę.

 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Jeszcze raz załączam dowód, że nie informujecie o tym, że 100% prowizji zwrócicie owszem, ale przeliczając po cenach prawie 7 razy wyższych niż Sprzedawca za nie faktycznie płaci, czyli dostanie tych wyróżnień 7 razy mniej, niż powinien dostać dla pokrycia 100% kosztów dodatkowej prowizji w danej kategorii.
Zrzut ekranu 2024-06-19 151103.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl w regulaminie, w artykule na temat programu jest to wyraźnie podane. Czy możesz podlinkować skąd pochodzi zrzut, który wklejasz? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Nie mam dużych zastrzeżeń do regulaminu. Regulamin i artykuł, choć nie wprost, to jakoś tam wyjaśnia, że w pewnych działach nie zwróci się 100% poniesionych kosztów. Nie wprost, bo trzeba do tego dojść samodzielnie, przemyśleć temat.

Natomiast na stronie Kampanie i programy/ Allegro Days nie jest podane po jakiej cenie będzie liczony zwrot, co jest kluczową informacją. Jeśli to samo wyróżnienie ma dwie skrajnie różne ceny, to tylko w niektórych działach zwróci się 100% zapłaconych prowizji, a w niektórych tylko 15%.

Co więcej, strona https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kampanie doskonale "wie" komu wyświetla informacje, bo w linku Sprzedawcy zalogowanego jest sellerId. Strona "wie" że temu Sprzedawcy nie zwróci się 100% wydatków na prowizje, a jednak go podstępnie okłamuje, chcąc wciągnąć go programu.

To tak jakby Pani przeczytała ogłoszenie o zatrudnieniu, że Allegro da Pani 7 razy wyższą pensję niż średnia krajowa. Pani podejmuje pracę zachęcona tym ogłoszeniem, a potem odnajduje drobnym druczkiem że tak, ale chodziło o 7 razy wyższą pensję niż płace w Chinach i że to zgodne z regulaminem. Czy rozumie Pani ten rodzaj podstępu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl rozumiem jak to postrzegasz, jedyne co mogę zrobić w tej sprawie to jako sugestię przekazać, aby w zakładce Kampanie i programy przy Benefitach była informacja o koszcie wyróżnień (19,90 zł) tak jak jest w regulaminie i artykule. 
 Czy możesz wrzucić zrzut pełnego ekranu z tej zakładki, na których część dotycząca benefitów jest widoczna? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Doskonale pamiętam gdy kilka lat temu było wiele skarg na to, że Regulaminy Allegro są zawiłe, niejasne, niejednoznaczne, za długie, wprowadzające w błąd. To wtedy Allegro "troskliwie" pytało jak może pomóc i wymyśliło te piękne podsumowania zasad kampanii w kluczowych punktach: Warunki, Benefity, Koszty, tak aby każdy Sprzedawca od razu wiedział co zyska i ile zapłaci.

Teraz okazuje się, że to co miało pomagać użytkownikom, służy naciąganiu i wprowadzaniu w błąd. Wyjątkowo brzydkie metody stosujecie. Ta tabelka sugeruje, że zwrócą się wszystkie koszty poniesione na dodatkowe prowizje, a jest to nieprawda, bo nie w każdym dziale się zwrócą. Powinniście informować uczciwie i jednoznacznie, bez potrzeby grzebania w regulaminach. Jeśli te tabele dezinformują i przeszkadzają, to w ogóle je zlikwidujcie, bo nie spełniają swojej szlachetnej roli.

nikl_0-1719658985642.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl dziękuję, przekażę Twoją sugestię do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów