anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Days - wasze doświadczenia, czy warto?

lewgorzkowski
#10 Popularyzator#

Co miesiąc mamy tzw "allegro days" i masa sprzedawców z tego korzysta, oczywiście jest to dobra okazji żeby kupić coś taniej, ale czy zarobić? 

po1 trzeba obniżyć cenę o co najmniej 10%, co przy obecnych kosztach prowadzenia działalności to już jest sporo
po2 naliczana jest dodatkowa prowizja (wynosi 60 % stawki prowizji od sprzedaży Towaru naliczanej na zasadach opisanych wzałączniku nr 4 do Regulaminu Allegro.), która potem, jak rozumiem, jest rozliczana w formie wyróżnień? I potem przy sprzedaży i tak trzeba za tą wyróżnioną zapłacić prowizje zgodnie z cennikiem.

W moim odczuciu jest to zawoalowana forma sprzedaży wyróżnień, które w porównaniu do adsów są nieekonomiczne...

Chyba, że coś mi umyka? Jakie są wasze doświadczenia? Ktoś np długo korzystał i zrezygnował? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@lewgorzkowski  napisał(a):

Chyba, że coś mi umyka? 


Tak jeszcze jest opłata dzienna za udział w tym czymś, wszystko ma na celu żeby zarobili wszyscy w koło prócz Ciebie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lewgorzkowski
#10 Popularyzator#

@kostas11 lol, to nieźle...no bo jakoś nie mogę zrozumieć dlaczego tylu sprzedawców z tego korzysta, włączają "na wariata?"

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lewgorzkowski bo 

  • 60 % nie potrafi tego wyliczyć, a allegro specjalnie komplikuje cennik 
  • mają duże marże 
  • w celu pozyskania klientów, budowania marki nie dla zysków 
  • liczą że ktoś coś dokupi w normalnej cenie i się opłaci 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Osobiście zrezygnowałem zanim cokolwiek w ten sposób wystawiłem. Doświadczenie podpowiada że obecnie to nic dobrego nie jest tu wprowadzane ,a to co jest ma tylko jeden cel - zabrać resztki tego co jeszcze daje się tu zarobić.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

opłaca się tylko allegro

regulamin tej usługi nie jest napisany prostym językiem, w prosty sposób

@lewgorzkowski jak masz coś kupionego po 1zł , a sprzedajesz po stówie to się może opłacać

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

Po rozmowie z Allegro muyslalm ze będzie się opłacać ale jak się każdy domyśla nie wtajemniczyli mnie we wszystko 😉

zdecydowanie się nie opłaca 

nie wiem czy allegro sobie zdaje sprawę na jakich prowizjach większość sprzedawców pracuje,

domniemywam (po opłatach i rosnących kosztach) że nie wiedzą. 

oznacz moderatorów