anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro kurier DPD jakie ceny ?

MA-Odziez
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie jakie dostaliście ceny za paczki od dpd ? ponieważ wydawało mi się, że to będzie jak z pocztą czyli podpsujemy umowę ale ceny narzucone od górnie takie jak allegro daje czyli 11,99 zł . Dostałęm ofertę od dpd i paczki najmniejsze do 2 kg 9,34 zł netto + cena paliwowa. więc nie wyjdzie 11,99 zł brutto tak jak allegro opisuje . oferta przygotowana na 300 paczek miesięcznie. Pytanie mam jak to u was wygląda z cenami czy sugerują się tym co allegro podaje ? Bo ja dostałem ofertę jakby w ogóle nie interesowało ich allegro.pl 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@MA-Odziez Podpisujesz umowę z DPD jaką chcesz i kupujesz paczki za 11,99 zł od allegro będziesz miał to na rachunku allegro Tobie tylko sztuki nadane przez allegro będą liczyły się do limitu, musisz tylko podawać poprawne maile bo po nich dpd rozpoznaje przesyłki allegro i Cię za nie nie kasuje a w dostawach musisz ustawić Allgro Kurier DPD 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MA-Odziez
#7 Wielbiciel#


okej czyli nieważne jaka oferta i na ile paczek, jak paczki będę nadawał przez e maile to dpd nie naliczy tylko allegro opłatę. 

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Oczywiście tylko mail musi być poprawy to skasuje Cię allegro 11.99 zł a w DPD będziesz miał 0 zł oczwiście jak nadasz poza allegro będzie cena z umowy 🙂 i zapłacisz DPD na fv 

A tu se poczytaj o smarcie i dopłatach itp. https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

Jeśli w ramach tej umowy obowiązuje cię:

  • limit paczek - przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie, nadawane z Twojego konta nadawczego, będą się wliczać do tego limitu,

Podczas nadawania przesyłki zawsze wprowadzaj pełny, poprawny adres e-mail klienta. Pełny adres zawiera dwie części połączone znakiem “+” oraz domenę @allegromail.pl. Znajdziesz go zawsze w powiadomieniach o sprzedaży i w szczegółach zamówienia.

Jest to warunek konieczny do tego, żeby rozliczać się bezpośrednio z Allegro, a nie z DPD. System nadawczy DPD rozpozna, że nadajesz przesyłkę właśnie na podstawie adresu e-mail klienta.

Allegro Smart!

Dla metody Allegro Kurier DPD rozliczenie w ramach Allegro Smart! z kurierem będzie teraz dla ciebie łatwiejsze:

  • opłatę 3,99 zł za każdą przesyłkę Allegro Smart! umieścimy w rozliczeniach z Allegro na twoim koncie,
  • nie otrzymasz, tak jak dotychczas, przelewu od Allegro z dopłatą do kosztów dostawy kurierem. Nie będziesz też pokrywać różnicy w formie rabatu dla kupującego.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

JARLAND1
#10 Popularyzator#

Czy te wymagane maile, to nie idą automatycznie? W jaki sposób je wpisywać?

W identyfikatorze kupującego widzę takie prawidłowe maile, więc powinno być wszystko OK, jak mogę wpłynąć na prawidłowe maile?

Nie rozumiem jeszcze tej opłaty SMART 3,99 ALLEGRO KURIER DPD, ja otrzymuję 0 od klienta, czyli klient nie jest obciążany,- a w opłatach do ALLEGRO pojawia się do zapłaty 3,99 .To jednak dopłacam do towaru te kwotę?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@JARLAND1 jak masz poprawną integrację i poprawnie przesyła to z automatu 🙂

W smarcie od marca allegro przy kurierze zwraca tylko 8 zł, na resztę udzielasz rabatu, dopłacasz, jesteś w plecy ( nazwij jak chcesz )  więc dopłacasz 3,99 zł dlatego masz taką dopłatę 🙂  jak klient kupi poza smartem to płacisz 11,99 zł jak w smarcie za 100 zł to masz na rachynku 3,99 zł 🙂

Rozliczanie kosztów Allegro Smart! z dostawą kurierską

Sposób otrzymywania środków od Allegro za dostawę kurierską w Allegro Smart! jest taki, jak dotąd - dopłatę dostaniesz na swoje konto - inna jest wysokość tych kwot.

Metoda dostawy
Maks. cena dostawy
Dopłata od Allegro
Allegro miniKurier24 InPost
10,95 zł
do 8 zł
Pocztex Kurier 48, Allegro Pocztex Kurier 48
9,90 zł
do 6 zł
Allegro Kurier24 InPost, Kurier InPost, Pocztex Kurier24, Kurier DPD, Kurier DHL, Kurier FedEx, Kurier GLS, Kurier TNT Express, Kurier UPS, X-press Couriers, Allegro Kurier DPD
12,99 zł
do 8 zł

 

Uwaga! Jeśli spełnisz warunki i włączymy Cię w nowy model rozliczeń - za każdą przesyłkę Allegro Kurier DPD w ramach Smart! zapłacisz stałą kwotę 3,99 zł. Doliczymy Ci ją do rozliczenia z Allegro. Uregulujesz ją w momencie opłacania faktury za korzystanie z Allegro.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

JARLAND1
#10 Popularyzator#

OK, to rzeczywiście jak zwykle w plecy 🤑

Rozumiem to tak,

3,99 jestem zawsze w plecy, ale jak ktoś kupi bez SMART, czyli za 12,99, to ja płacę 11,99 u Was i jeśli udostępniam inne dostawy z ALLEGRO,  i klienci z nich korzystają, to dostaję rabat na dostawę ALLEGRO KURIER DPD bez SMART ???

oznacz moderatorów