anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro minikurier24 - zafakturowane jak zwykły kurier Allegro

UnitechRzeszow
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry,

Zwróciliśmy uwagę, że nasze koszty wysyłki InPost w marcu wzrosły nieproporcjonalnie do ilości paczek. Okazało się, że wszystkie paczki Allegro minikurier24 nadane przez nowe wysyłam z Allegro jako gabaryt A (dodatkowo, żadna z paczek nie ważyła więcej niż 5 kg), na zestawieniu otrzymanym od InPostu mają gabaryt C i naliczony koszt jak za zwykłą przesyłkę InPost Kurier Allegro - czyli do 25 kg.

W formularzu nadawania paczek jedyna możliwość to wybór gabarytu, nie można wskazać wagi innej niż do 25 kg. W rozmowie z konsultantem Allegro otrzymaliśmy informację, że paczki powinniśmy zatem nadawać przez manager paczkomatów - tam też jednak nie można podać wagi, jedynie gabaryt.

Próba nadania paczek przez Webtrucker równiez się nie powiodła - nie działa import zamówień, otrzymujemy jedynie błąd "wystąpił nieznany wyjątek" - pomimo ponownego połączenia konta Allegro z Webtruckerem.

Jak mamy zatem przygotowywać przesyłki minikurier tak by rzeczywiście zadeklarować wagę poniżej 10 kg i nie zostać zafakturowanym jak za paczkę standardową? Dotychczas InPost nie był w stanie pomóc na infolinii, podobnie jak Allegro - mamy jedynie oczekiwać na weryfikację sprawy.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@UnitechRzeszow 

podziękuj specjalistce @mgd_tomczyk i jej zespołowi za te "udogodnienia".

Natomiast tym osobom - @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   za wciskanie kitu, że nowe "WzA" w miejsce starego nie będzie uruchomione dopóki wszelkie niedoróbki nie zostaną usunięte, a wszelkie potrzebne funkcjonalności nie zostaną przeniesione.

W menedżerze Inpostu przesyłki mają sztywną cenę, niezależnie od gabarytu:

mi.jpeg

oznacz moderatorów

UnitechRzeszow
#7 Wielbiciel#

Wiadomo może w jaki sposób nadawać Allegro minikurier Allegro?

InPost przed chwilą na kilka różnych sposobów kazał mi wrócić z tą sprawą do Allegro, bo z ich punktu widzenia to niemożliwe by oni zmienili nam formę usługi z minikuriera na Kuriera24.

Przy tworzeniu paczki w nowym "WzA" mam oczywiście dwóch przewoźników do wyboru:

Opcja 1: InPost Allegro

Opcja 2: InPost Allegro

Mimo wyboru nie jestem w stanie stwierdzić co mam zrobić by nie przepłacać 2,46 na każdej przesyłce kurierskiej InPost Allegro.

oznacz moderatorów