anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro na siłę błędnie przypisuje mi produkt

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Witam. Wystawiałas wczoraj wieczorem kilka aukcji świec bezzapachowych  w kilku rozmiarach.  Jako że są to popularne modele to przypisywalam im od razu produkty. Przy ostatniej o wysokości h15 wyszukiwarka nie wiem dlaczego, ale nie chciała mi wyszukać dokładnie tego wlaaciwego produktu (  Nadal nie wiem dlaczego, bo aż 23 inne aukcje  są z nim połączone.). Odpuściłam więc i stworzyła produkt na nowo. Na końcowym etapie allegro jeszcze zaproponowalo  by połączyć to z innym produktem bo ponoć podobne parametry ( cholera, podobne ale nie takie same. Przede wszystkim wysokość inna). Odpuściłam  propozycje, Ale dzisiaj mimo wszystko dostałam maila że mi połączono z tym błędnym produktem. Efekt taki że  klient klika  na moją aukcję ze  świecą o rozmiarze h15 i widzi produkt h20 co może go wprowadzić w błąd podczas zakupów. Takie cuda często się Wam zdarzają? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Poczytaj tu na forum na pewno znajdziesz sporo lektury na temat powiązań produktów i nie jedno cię jeszcze zaskoczy. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl Cześć. Czy tworząc produkt wpisałaś poprawny kod producenta i model świecy?  Podaj mi proszę numer tej oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

dzięki za odzew 🙂 moja oferta to 11443780441. Sprzedaje świece 15cm (czas palenia 45h) a przypisało mi świece 20cm(70h) którą sprzedaje ale na innej aukcji. inna sprawa że jest produkt z tą właściwą świecą do którego są przypisane aż 23aukcje ale niestety jak tworzyłam moja aukcje to mi nie wyszukało tego produktu.   Chciałam przypisać produkt który jest np również przypisany do tej aukcji : 11037178165. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@barwyflory_pl zauważ, że na komputerze przynajmniej po za górną belką wiązanego produktu 20cm, znajduje się również Twój tytuł aukcji mówiący o 15cm i 45h 

 

a teraz uwaga niespodzianka

sprawdź w aplikacji Allegro na smartfonie - tam już tylko jest "

IKEA FENOMEN Bezzapachowa świeca bryłowa, 20 cm,

Screenshot_20211117-235043.png

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

I właśnie w tym największy problem. Ktoś kupując u mnie słusznie może mieć później pretensje bo używając aplikacji kupujący zostaje wprowadzony w błąd. Dzisiaj już poprzez edycję 2 razy usuwałam  to powiązanie i po jakimś czasie wraca na nowo. Najdziwniejsze jest natomiast to że nie mogę wyszukać tego produktu z którym faktycznie chciałam to powiązać i z którym jest powiązanych wiele innych aukcji innych sprzedających. Nie ogarniam tego kompletnie...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl Bardzo Cię przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi. Świeca jest odpięta od produktu. Jeśli nie wyszukuje Ci odpowiedniego produktu podczas wystawiania oferty, spróbuj proszę wyszukiwać go po wartościach z pól: 
- nazwa,
- GTIN (EAN, ISBN, itd.),
- MPN (dla kategorii Motoryzacyjnych),
- parametry słownikowe (ich wartość można wybrać z listy).

Jeśli szukasz produktu w innym polu (np. Kod producenta), produkt się nie wyświetli. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

agakotas81
#8 Zapaleniec#

m problem próbuje powiązac swój produkt ale najlepiej aby był powiązany z moimi innymi jak to zrobićja ma

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

ciesz sie, że Ci ze swiecą połączylo.Przy tym bublu mozna to uznac za sukces

Jak ja widze propozycje powiazan to sie za glowe łapie

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie... Ja otrzymałem propozycję powiązania z całkowicie innym produktem.

@barwyflory_pl - wpisz sobie "z palca wyssany" kod producenta. Zostanie utworzony nowy produkt w bazie. Tak robi spora ilość "dużych" sprzedających. Dodatkowo  - jako producenta podają nazwę swojej firmy - mniej sprzedawców się wtedy podpina do ich oferty , nie wyświetlają się wtedy na aukcjach oferty z niższymi cenami.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów