anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie przestrzega własnego regulaminu, nadal można sprzedawać konta z grami

dawal50
#14 Krzewiciel#

W sumie to nic się nie zmieniło od 4 stycznia. Nie wiem czemu się tak oburzacie polityką Allegro‌ 😀 
Przecież handlarze kontami nadal normalnie sprzedają konta, tylko ukrywają to w opisie. Dostępy (współdzielone) w większości zostały zniszczone, ale konta jak najbardziej są obecne.

"GIFT wymaga aktywacji na twoim nowym koncie Steam. nie można dodać gry do istniejącego konta (musi być nowe)". - Taka manipulacja, że niby nie konto tylko gift, ale żeby grać to trzeba nowe konto.

Lub żeby bardziej udawać legitnego - Kody - "Kody należy aktywować na nowo utworzonym przez kupującego koncie steam, nie zadziałają na już istniejących kontach."

Lub "Gra wymaga aktywacji na Twoim nowym koncie steam" to że gra jest aktywowana na nowym koncie steam nie znaczy że nie jest to sprzedaż kont

Są nawet tacy co tak bardzo ukrywają że sprzedają dostępy do kont Microsoft Store, że jedyne po czym można poznać to "Po pobraniu gry grasz na własnym profilu" - czyli logujesz się na zakupiony dostęp do konta, instalujesz, a potem logujesz się na swoje konto i grasz.

Konta CSGO w wersji Prime oraz konta CSGO z innymi CS płatnymi też są legitne. Bo przecież Allegro dostało info że CSGO jest free to play, nie wiedzą że w wersji Prime na Steam kosztuje ponad 50zł.

Nie piszę o popierdółkach które mają po 1-2 oferty z kontami. Mowa o kontach mających po 50-300 ofert.

Allegro zrobisz coś z tym czy nie? 😀 @nat_not @_HolaOla_ @msniezek @mr_oma 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Przecież to było do przewidzenia, nawet w którymś wątku już była podobna dyskusja, w której z mojej strony padło "pożyjemy, zobaczymy". Allegro zakaz wprowadziło, bo musiało, ale co innego teoretyczny zakaz, a co innego praktyka. Podróbek też tu sprzedawać nie można 🙂

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@xyz96 tyle że nadal to jest łatwe do wykrycia. Jeżeli dostają zgłoszenia na te oferty, a nie jest wprost napisane na aukcji co jest sprzedawane - wystarczy że się przyjrzą korespondencji. Od tego mają dostęp do allegromail. Widzą przecież co sprzedawca wysyła klientowi, czy klucz czy dane dostępowe do konta. Gdyby zależało im na pozbyciu się kombinatorów to szybciutko takie oferty by zniknęły, a po recydywach bany. Poza tym samo stwierdzenie w ofercie "trzeba założyć nowe konto" to jasny sygnał co się święci i takie oferty powinny znikać jeśli respektują własne zasady.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Gdyby zależało im na pozbyciu się kombinatorów

Nic dodać, nic ująć 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Podaj nam numery konkretnych ofert. Wtedy prześlemy je do weryfikacji. Jeśli wykaże ona, że sprzedający naruszyli regulamin, podejmiemy działania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@nat_not przecież nic z tym nie zrobicie, bo nie napisali wprost że sprzedają konta. A na logikę po co sprzedawca pisałby "Gra wymaga aktywacji na Twoim nowym koncie steam" gdyby sprzedawał klucz? Czy będą jakieś działania czy zostawicie furtkę i receptę dla przyszłych/byłych konciarzy? Przykładowe oferty 10110256527, 10104660477, 10080840510, 9781583842, 10098698981, 10121057027

Każda dotyczy innego sprzedawcy, więc nie patrzcie tylko na tą ofertę tylko na wszystkie ich oferty. Nie będę przecież zgłaszał 1000 ofert.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Sprawdziliśmy te oferty, ale na ten moment nie łamią one naszego regulaminu. Gratisy w ofercie są dozwolone, więc nie mamy tutaj podstaw do działania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ nie chodzi o żadne gratisy tylko o to, że to sprzedaż kont. Sama Pani napisała w poście https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-allegro-w%C5%82a%C5%9Bnie-zakaza%C5%82...

"Należy jednak podkreślić, że opis oferty nie może wskazywać, że Sprzedający założy konto za Kupującego". Więc chyba występuje tu sprzeczność w Pani wypowiedziach?

Więc tak jak pisałem nic się nie zmieniło. Nawet największy tutaj przeciwnik zmian z 4 stycznia który notabene nazwał mnie trollem sam (na 99% bo podobna nazwa konta) skorzystał z tego tematu i utworzył także u siebie takie oferty z nowymi kontami.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Dokładnie tak i dla przykładu w ofercie 10110256527 nie ma nigdzie informacji, że  Sprzedający założy konto za Kupującego i sam aktywuje ten klucz, stąd na tę chwilę ta oferta nie łamie regulaminu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ to że nie ma informacji nie znaczy że tego nie zrobi (i nie musi to być klucz). Poza tym np w ofercie 10121057027 jest informacja że po pobraniu grasz na własnym koncie (dostęp do konta gdzie po pobraniu wraca się na własne konto). Nie jest wprost powiedziane że po zakupie dostaje się login i hasło do konta Microsoft Store, ale wygląda na to, że tak właśnie jest. Wystarczy zobaczyć na komentarz z 11 stycznia "podaje rozpowszechnione konta". To że w opisie czegoś nie ma, nie znaczy że tego nie robi, wystarczy zobaczyć co wysyła klientom na allegromail.

Ok, rozumiem stanowisko - czyli spokojnie nadal można sprzedawać konta - mamy gotową receptę jak omijać regulamin allegro. Tylko po co były te zmiany 4 stycznia, skoro usunięcie ofert nie zależy od faktycznego przedmiotu sprzedaży, tylko od tego jak to zostanie ukryte w opisie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i już wiesz, musisz zgłaszać, jak podróbki 🙂 Walka z wiatrakami.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 "Konta CSGO w wersji Prime oraz konta CSGO z innymi CS płatnymi też są legitne. Bo przecież Allegro dostało info że CSGO jest free to play, nie wiedzą że w wersji Prime na Steam kosztuje ponad 50zł." - jeśli masz czas i chęci, to nic nie kosztuje, bo wystarczy wbić 21 poziom żeby konto osiągnęło status prime.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

erwino113
#1 Nowicjusz#

Wiem, że to stary temat ale nadal aktualny. Mnie również niesamowicie irytują te oferty których szacował bym, że jest 90% na daną grę. Przez to nie kupuję żadnych gier na Allegro, bo jestem prawie pewien że zostanę oszukany. Klikając w kazdy link jestem kierowany do lewej oferty. Moderatorki tutaj się wypowiedziały, że nie łamią one regulaminu Allegro. Złodziej też nie łamie zabezpieczeń mieszkania, jeżeli własciciel zamyka drzwi na gumkę recepturkę. Przecież to jest oczywiste nawet z samego opisu, że oferty są lewe i nie dostajemy gry, tylko dostęp do jakiegoś konta

oznacz moderatorów

For_Fun
#7 Wielbiciel#

Ostatnio chciałem kupić Baldura ale się poprostu nie da. Sami handlarze kont.

@Allegro nic z tym nie robi. Każde ogłoszenie jest o gifcie na "nowe konto" steam. 

Allegro udaje że nie widzi problemu, a konsumenci cierpią. 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Odnośnie nieprzestrzegania regulaminu Allegro przez sam serwis Allegro - to można by było napisać tutaj niezłe "wypracowanie". A nawet chyba jakąś pracę magisterską. Lecz co to da? - kompletnie nic...

oznacz moderatorów