anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro niesłusznie odmawia zwrotu prowizji

MAMY ROZWIĄZANIE!
fightshop24
#7 Wielbiciel#

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem, ze Allegro dorabia sobie przez przywłaszczenia środków ze zwrotów prowizji.

Jeden z przykładów to Klient zwrócił do mnie towar, otrzymał obuwie zgodne z opisem, jako powód podał "niezgodny z opisem" co jest nieprawdą, wybrał po prostu pierwszy lepszy powód, dodał on informację, która nie wskazuje na jakąkolwiek niezgodność tj.

"Wszystkie buty noszę w rozmiarze 45,5, bałem się, że będą za małe, a te które przyszły są o wiele za duże."

Przypominam, że każdy producent ma inną rozmiarówkę, a to że kupujący nosi buty 45,5 nie wiadomo jakich producentów to nie jest niezgodność z opisem. Kupujący nie wskazał, ze dostał inny rozmiar czy model. Niestety konsultant Allegro tego nie zrozumiał. Odmawia zwrotu niesłusznie pobranej prowizji

Czy Wy równiez jesteście okradani w ten sposób?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

@fightshop24 Tam jest kilka warunków zwrotu prowizji, nie tylko zwrot towaru ale możliwe że odmawiają z jakiegoś im znanego powodu. Pisałeś odwołanie?

oznacz moderatorów
fightshop24
#7 Wielbiciel#

Tak, zobaczymy czy Allegro jest chodź trochę uczciwe

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@fightshop24 Czy Wy równiez jesteście okradani w ten sposób?

Nie bo to jest usługa która została poprawnie wykonana przez allegro i się należy 🙂

Usługa rozpoczęta i wykonana nie podlega zwrotowi !!!

A zgodnie z regulaminem który znasz :

  1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy Sprzedający zawarł umowę sprzedaży a Transakcja nie naruszała Regulaminu Allegro, Spółka może przyznać Sprzedającemu w bieżącym okresie rozliczeniowym rabat transakcyjny na świadczenie usług w ramach Allegro.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-vii-procedura-przyznania-rabatu-transakcyjnego-w-zwia...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
fightshop24
#7 Wielbiciel#

Kupujący nie wskazuje konkretnie niezgodności przedmiotu z opisem, kupił zły rozmiar i zwrócił towar.  Nie ma podstaw do odmowy zwrotu prowizji

oznacz moderatorów