anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro odleciało. 20%

www_retrok_pl
#9 Pomysłodawca#

Zmienimy opłaty za sprzedaż na kontach firmowych

Od kiedy: 18 lipca 2022

W podkategoriach o nazwie Pozostałe zmienimy prowizję z 17% na 20%.

 

Handluję w 'starych komputerach'. Większość skategoryzowanych produktów to kategoria `pozostałe`.

Konta zwykłe i allegro lokalnie to mają kilka procent prowizji.

To już wygląda na nadużywanie swojej pozycji i nie wygląda w ogóle na uczciwe podejście do tematu dla uczciwie sprzedających.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

matYs307
#11 Animator#

Meble z 350 zł prowizji od sprzedaży jednych podnieśli na 400 zł. Niedługo wszyscy uciekną stąd i zostanie samo allegro ze swoimi chińskimi produktami. Gdyby moi klienci wiedzieli, że płacą 400 zł do allegro ...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To że nie wiedzą to też trochę twoja wina ,trzeba informować nauka w las nie pójdzie . 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

tak samo wygląda kwestia dopłat do wysyłki inpost, którą znowu rośnie. Zadziwiające jest tylko to, że jednocześnie dostawa do allegro onebox nie ma żadnej dopłaty.  Jeżeli koszty kurierskie rosną w wysyłkach smart, to jak to się dzieje, że te preferowane przez allegro onebox są tańsze?????

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU rośnie i będzie rosnąć docelowo będziemy płacić całość za smarka, kwestia kilku lat 😄 co do One nowa usługa i trzeba jakoś przekonać do korzystania z niej za darmo jest do końca roku 🙂  A potem zapewne będzie obowiązkowa co wywoła wojnę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To był wielki błąd że sprzedawcy zgodzili się udostępniać tego smarta , jak by go od początku nie udostępniali to umarł by śmiercią naturalną a tak robi teraz coraz większą szkody.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety ja wiem czy on robi szkody, trzeba go wkalkulować w towar i będzie git 😄

Popatrzmy na to szerzej, allegro przywiązało do siebie kupujących, klienci nawet nie patrzą że przepłacają i jest widoczny wzrost kupujących, a serwis tym samym walczy z konkurencją, oby tylko nie przedobrzyli bo granica jest cienka 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Patrząc szerzej to można dalej udawać że tak jest lepiej ,ważne że klient się cieszy ale ten klient też na oczy zaczyna przeglądać i przynajmniej na swoim podwórku gdzie w sezonie letnim sprzedaje również na giełdach i mam możliwość kontaktu z tymi co dotychczas kupowali przez neta są bardzo ale pozytywnie zdziwieni że towar może być sporo tańszy . Wielu trzeba tłumaczyć ale z rozmów z nimi widzę że większość już rozumie idee smarta i działań allegro i myślę że z czasem to się odbije na wynikach portalu .

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Tylko czekać,  jak klienci  się  zorientują,  że  lepiej kupić  w zwykłym  sklepie internetowym  i zaplacic za przesyłkę..bo nawet z tym kosztem cale zakupy wyjdą  taniej.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Większość już wie, że taniej w pi pi pi

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

To może  allegro powinno zmienić  narrację,  że  smart to bezplatne przesyłki?

A allegro już  ma coraz slabsze notowania..i będzie  jeszcze gorzej, bo sprzedawcy te prowizje będą  przenosić  na kupujących, i zaczną  się  spore różnice cenowe w tych samych produktach - w zwykłych  sklepach internetowych będzie  po prostu  dużo  taniej- wtedy nawet smart nie pomoże 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU o tym właśnie napisałem 🙂  ale na razie jest pok, klient ma wszystko w jednym miejscu, a jak allegro tupnie nogą to sprzedawca osrany po pachy i to trzyma tu kupujących 😄

Ja co podwyżkę podnoszę ceny i nie widzę spadku obrotów cały czas na stałym poziomie bo ma ten sam asortyment nie rozwijam tu sprzedaży z wiadomych powodów.

Więc liczyć odpowiednio marżę co by zarabiać i czekać na rozwój sytuacji 🙂 A jak przeholują kto będzie płakał klienci nie znikną tylko zaczną kupować w sklepach internetowych lub na innych portalach 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Współczuję, w kat. stare komputery brakuje podkategorii "PC" i to jest problem 😞

oznacz moderatorów

czesci_truck
#9 Pomysłodawca#

Pazerność tego portalu już dawno przekroczyła granice przyzwoitości .

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Równie dobrze mogli by zrobić prowizje 50%, po co się rozdrabniać. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@czesci_truck @majster_man puki są sprzedający i płacą a z drugiej strony są kupujący i płacą to będą podnosić opłaty, oni mają analizy, wykresy, słupki i z ich wyliczeń wychodzi że i tak zapłacimy bo gdzie większość sprzedawców odejdzie ?, a przejście na sklep internetowy to rok - dwa pracy nad stroną, pozycjonowaniem itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Patrząc  na politykę  allegro to mało  rozsądnym  jest ograniczanie sprzedaży  tylko do tego miejsca. A co do słupków,  to tak się  składa,  że  wyniki allegro spadają- nie bez przyczyny spadają  też  ich wyniki giełdowe 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU akurat giełda odbiła 🙂 a to nie zawsze idzie w parze z serwisem bo żadnych informacji o sprzedaży nie publikowali 😞

Dlatego ja rozwijając sklep internetowy równolegle ze sprzedażą na allegro śpię spokojnie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów