anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay, a zwrot wpłaty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Mam kilka pytań.

Czy zwrot wpłaty za zwrócony przedmiot bezpośrednio na konto Allegro Pay (podane przez Allegro) , będzie w jakiś sposób widoczne na moim koncie Allegro, czy będę musiał polegać tylko na wyciągu ze swojego konta bankowego?

Czy będzie możliwość pobrania np. w pdf potwierdzenia takiego zwrotu, tak jak to jest przy zwrocie poprzez Allegro?

Czy w takim przypadku przy składaniu wniosku o zwrot prowizji, będę musiał przesyłać potwierdzenie zwrotu, czy zwrot będzie z automatu, tak jak przy zwrocie poprzez Allegro?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Obowiązują takie same zasady jak przy wszystkich zakupach na raty.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ART_FOTO, tak samo jak w przypadku pozostałych form płatności, wpłatę zwrócisz przez Allegro Finanse, w zakładce Zamówienia. Informację o zwrocie środków metodą Allegro Pay znajdziesz w zakładce Zwroty. Dowiesz się z niej również, jak zwrócić środki - poprzez Allegro Finanse lub na rachunek Allegro Pay.

Jeśli chodzi o zwrot prowizji, to jedynie w określonych przypadkach otrzymasz go automatycznie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433  nie w temacie, chodzi o zwrot kupującemu, a nie za moje zakupy.

@mr_oma  To wszystko to wiem.Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania.Proszę jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć konkretnie.Chodzi o przypadek, gdy na koncie w Allegro Finanse nie ma środków.Podane są wtedy do zwrotu indywidualne konta kupujących lub jeżeli płatność została wykonana poprzez Allegro Pay, konto Allegro Pay.Chodzi o zwrot płatności przez sprzedającego na konto Allegro Pay w przypadku gdy kupujący taką metodą zapłacił i wyraził zgodę na zwrot wpłaty na konto Allegro Pay.

Czy zwrot wpłaty za zwrócony przedmiot bezpośrednio na konto Allegro Pay (podane przez Allegro) , będzie w jakiś sposób widoczne na moim koncie Allegro, czy będę musiał polegać tylko na wyciągu ze swojego konta bankowego?

Czy będzie możliwość pobrania np. w pdf potwierdzenia takiego zwrotu, tak jak to jest przy zwrocie poprzez Allegro?

Czy w takim przypadku przy składaniu wniosku o zwrot prowizji, będę musiał przesyłać potwierdzenie zwrotu (wyciąg z konta),

Dopytam jeszcze o jedno,

Jak to się ma prawnie do korekty paragonu, czy też faktury, skoro w transakcji jako strona przy transakcji/płatności widoczny jest np. Jan Kowalski, a przy zwrocie wpłaty za zwrócony przedmiot jako odbiorca figuruje Allegro Pay sp. z o.o.Grunwaldzka 182 60-166 Poznań?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ART_FOTO jest to tak samo jak byś zwracał dla klienta bezpośrednio na wskazane konto w formularzu zwrotu. Składasz wniosek o zwrot prowizji i jak odrzuca odwołuje się się i dołączysz potwierdzenie z banku. My u siebie do korekty dołączamy formularz odstąpienia/zwrotu od klienta.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:44052296 Tak, to już przerabiałem.Czy dołączacie u siebie potwierdzenie zwrotu wpłaty, co jest wymagane przy ewentualnej kontroli US? Chodzi mi głównie o przypadki, gdy zwrot następuje bez dołączonego do zakupu paragonu.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ART_FOTO przy braku paragonu każą nam dopinać formularz odstąpienia. Co do dalszych kroków to nie wiem pracuje na magazynie a księgowość to inny dział my tylko im wysyłamy kwity i na tym nasza rola się kończy ale przecież na formularzu zwrotu jest podany numer konta Allegro Pay i dane klienta.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ART_FOTO, jeśli będzie to zwrot poza Allegro, nie zobaczysz go na Allegro. W tym przypadku potwierdzenie zwrotu pobierzesz ze swojego konta bankowego.

Ponieważ będzie to zwrot poza Allegro, prawdopodobnie potrzebne będzie potwierdzenie przelewu. Na pierwszym etapie, gdy wniosek o zwrot prowizji rozpatruje system, może on zostać odrzucony z porodu braku informacji o zwrocie. Jeśli się tak stanie, możesz odwołać się od tej decyzji i w kolejnym etapie dołącz potwierdzenie zwrotu poza Allegro.

Ostatnią kwestię powinieneś ustalić ze swoim księgowym/księgową, ponieważ nie udzielamy porad prawnych. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów