anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay jest dostępne w Twoich ofertach? Zobacz co się zmieni

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[aktualizacja 07.07.2023 r.]

3 lipca 2023 r. wprowadzimy opłatę za zakupy opłacone przez Allegro Pay.
Opłata wyniesie 0,35% netto (0,43% brutto) od ceny końcowej towaru i kosztów wysyłki, ale nie więcej niż 5 zł netto (6,15 zł brutto). Będziemy ją pobierać od sprzedających na kontach firmowych.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:111434837 sporo, weź sobie wpisz w maila "Metody finansowania zakupów w Twoim sklepie – raport" może uda Ci się odszukać raport z Twojego konta. U mnie za pierwszy kwartał 17% (na jednym z kont) 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@sl-aw-ek 

O dziękuje bardzo 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:40409938 @biosorcerer Możecie pobrać zestawienie sprzedaży w zakładce Zamówienia. W zestawieniu znajdziecie pole "PaymentProvider – operator wpłaty". Dane są do maksymalnie dwóch lat wstecz. Przesyłam link do artykułu: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/co-to-jest-zestawienie...

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Może doprecyzuje pytanie, bo chyba się nie zrozumieliśmy. Twierdzicie, że mamy dostęp do danych, który klient dokonał zakupu z odroczoną płatnością. Proszę o informację, gdzie mogę sprawdzić, które zakupy były kredytowane w ramach Allegro Pay.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@biosorcerer @Client:40409938 @serwis-texas Rzeczywiście, przepraszam Was za zamieszanie! Jeśli chodzi o informacje na temat sprzedaży finansowanej przez Allegro Pay, to takie zestawienia wysyłaliśmy mejlowo co kwartał od października 2022. Dodatkowo wgląd będzie jeszcze w dwóch miejscach: 

  1. w billingu (po wprowadzeniu opłaty),
  2. w Allegro Analytics (nie mamy jeszcze daty wdrożenia). 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:111434837
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź. Liczymy zatem, że wprowadzenie funkcjonalności do Analyticsa nastąpi przed wprowadzeniem opłat. Byłoby fair. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@ko_alka 

W zestawieniu nie ma metody Allegro PAY. Nie ma 🙂

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Kolejna opłata której nie da się przewidzieć a wyłączyć opcji Allegro Pay się nie da. Czyli standardowa podwyżka na wszystkich produktach po równo.

@la_nika 

A może warto by było w końcu jakąś opłatę wprowadzić dla kupujących? Skoro ktoś chce kupować na kredyt to nie za to zapłaci, dlaczego to sprzedawca ma ponosić tego koszty a nie kupujący? 

Już wiem jak będę rekrutował nowego pracownika do obsługi Allegro w najbliższym czasie...pierwsze zadanie to ogarnąć opłaty Allegro i dopasować do nich nasz cennik 😈

oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Bo od tego są sprzedający na allegro żeby przerzucać na nich jak największą ilość kosztów, nie zadawaj głupich pytań.

Według mnie podwyższanie opłat za smarta i allegro pay to zwyczajnie część strategii wypychania mniejszych i średnich sprzedawców z platformy i finalnie zrobienie tutaj drugiego emezjona

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

Wiem że mają takie założenie, ale z czym?.. Wszyscy wielcy gracze mają swoje sklepy, i mają tam taniej. Ci mniejsi też. Ja ostatnio szukając sprzętu, konkretny produkt, model, znaleziony na stronie producenta. No to google i pierwszy lepszy sklep internetowy, cena 679zł z wysyłką, no to sprawdzam na allegro.. najniższa cena 739zł. Ostatecznie najtaniej w innym sklepie znalazłem za 649zł. Czyli allegro vs najtańszy sklep internetowy różnica 80zł, na korzyść tego drugiego.

oznacz moderatorów

kultowezabawki
#8 Zapaleniec#

To jest kpina że sprzedawców 0,5 procent to spora opłata ,do tego znaczące  podwyższenie opłat za smarta !

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kultowezabawki

Sprzedajesz tylko na allegro więc wielkie zdziwienie że pobierają ? Mając w sklepie internetowym szybkie płatności czy odroczoną płatność operatorzy pobierają większą prowizję od sprzedawców !!!

popraw zapisy są nie zgodne z prawem !!!

Odesłanie przedmiotu: reklamacyjne  jak i zwrot odstąpienie od umowy -odbywa się zawsze  na koszt kupującego 

Nie pokrywamy kosztów wysyłki -odesłania 

W przypadku odesłania przedmiotu przez kupującego - zwracamy pieniądze za sam przedmiot -bez poniesionych kosztów wysyłki (ani za wysyłkę ,ani za odesłanie)

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  qrcze zgadzam sie z Tobą że w sklepie niezaleznym też operartorzy pobierają opłaty tylko że to ODE MNIE ZALEŻY CZY JE UDOSTEPNIAM z allegro Pay nie zrezygnujesz. Dodatkowo opłaty w niezaleznym sklepie to powiedzmy 2-3% . A na allegro licząc opłąty dodatkowe, wszystkie prowizje i koszty ? 20-22 % jeśli produkt z kategorii POZOSTAŁE to 27-30%

Wiec to jednak drobna różnica

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 większość sprzedawców na allegro nie zwraca kosztu wysyłki po odesłaniu przedmiotu w ramach odstąpienia od umowy, dopiero gdy się upomnisz to się dowiadujesz, że pracownik pomylił ^^ 

oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

"Ty nie jesteś zgodny z prawem" (akurat może jego zapis jest niezgodny), nie chroń tego allegro bo koszty poniesione przez sprzedawcę porównując rok do roku są zbyt duże (ktoś nie chce Allegro pay powinna być opcja wyłączenia i jeśli klient chce skorzystać z tej usługi powinien ponieść ten koszt... tak samo jak ci bank udziela kredytu czy pożyczki ? to NALICZAJĄ OPŁATY SPRZEDAJĄCEMU czy kupującemu ? dla mnie prosta sprawa chcesz skorzystać z usługi odroczenia płatności itd. to ty jako kupujący ponosisz koszt za usługę... a nie sprzedający bo on nie chce mieć takiej opcji itd... 

 

ps. nie pisz, że masz zwiększone obroty dzięki smart itd. bo to jest śmieszne 🙂 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@akcesoriazagrosz prowadzisz sklep internetowy ? bo mam wrażenie za tylko sprzedajesz na allegro jak przedmówca, któremu zwróciłem uwagę bo akurat wlazłem w zakładkę o sprzedającym bo chciałem zobaczyć czy prowadzi sklep online prócz sprzedaży na allegro 🙂 

Dlatego rzuciło mi się w oczy zapis, łamiące prawo i prócz napisania tego tu nigdzie nie zgłaszam 😉

Mam sklep internetowy i też oferuje szybkie płatności czy odroczone płatności za które płacę prowizję a mam to po to żeby przyciągnąć klientów, ale widzę że nie masz pojęcia o sprzedaży online, zatrzymałeś się a jakieś 10 lat temu 😞 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

to sobie oferuj i ponoś koszty jeśli cie na to stać 🙂 

dlatego odnośnie tego wpisu nic więcej nie nadmieniałem,

posiadamy sklep również internetowy i powiadasz, że nie wrzucasz kosztu w produkt ? tylko bierzesz sobie na klatę z zysku ? 

10 lat temu nie było tylu problemów ze wszystkim tak samo jak z darmowym zwrotem gdzie klient zamawia tylko do smarta żeby była darmowa wysyłka a resztę odsyła przy drobnicowej wysyłce staje się to z czasem nie opłacalne dlatego trzeba wprowadzać towar w zestawach inaczej nie ma racji bytu.

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

@kostas11  napisał(a):

@akcesoriazagrosz prowadzisz sklep internetowy ? bo mam wrażenie za tylko sprzedajesz na allegro jak przedmówca, któremu zwróciłem uwagę bo akurat wlazłem w zakładkę o sprzedającym bo chciałem zobaczyć czy prowadzi sklep online prócz sprzedaży na allegro 🙂 

 


 

Skoro tak ochoczo sprawdzasz swoich rozmówców, to pozwoliłem sobie sprawdzić Ciebie. Nie sprzedajesz ani jednego produktu na allegro.

oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

Czekaj zaraz napiszę, że sprzedaje z innego konta a tutaj tylko na forum się udziela 😄 

Gościu jest niemożliwy 😄

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@akcesoriazagrosz  Ja też piszę z innego konta, ale sprzedaż prowadzę (jeszcze) na innych 😉

oznacz moderatorów