anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay jest dostępne w Twoich ofertach? Zobacz co się zmieni

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[aktualizacja 07.07.2023 r.]

3 lipca 2023 r. wprowadzimy opłatę za zakupy opłacone przez Allegro Pay.
Opłata wyniesie 0,35% netto (0,43% brutto) od ceny końcowej towaru i kosztów wysyłki, ale nie więcej niż 5 zł netto (6,15 zł brutto). Będziemy ją pobierać od sprzedających na kontach firmowych.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika jak wyłączyć allegro pay w swoich ofertach? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek Allegro Pay jest dostępne dla wszystkich kupujących, którzy aktywowali tę usługę. Nie ma możliwości wyłączenia wybranych metod płatności.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@la_nika Czemu osunęłaś to o utrzymaniówkach i stałej prowizji 🙂

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas nie usnęłam 🙂 Jest tutaj.
Utrzymaniówki oraz Zmiany i uproszczenia

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kolejna kłoda pod nogi dla wszystkich sprzedawców . Jest jakiś sposób by uniknąć tych opłat bez rezygnacji ze sprzedaży na allegro? 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika "Allegro Pay jest dostępne w Twoich ofertach?" Nie mam pojęcia jak sprawdzić czy jest dostępne a Pani nie chce mi wskazać co mam zrobić aby nie było 🙄

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

To pobierajcie opłatę za usługę do kupujących!! Skoro oni wybierają metodę dostawy to niech mają świadomość że to kosztuje.

A tak jak sprzedający ma zawrzeć w cenie towaru opłatę za tą usługę? Skoro jeden klient skorzysta z Allegro Pay, a inny już nie? Dlaczego ten drugi ma ponosić koszty, skoro wybrał darmowy sposób płatności i nie obciąża opłatą sprzedającego?

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

jak my możemy zrezygnować aby nie udostępniać allegro pay?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

A czy sprzedający na koncie firmowym może przestać udostępniać tę usługę Allegro Pay?

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

własnie dzwoniłem do allegro w tej sprawie na obecną chile nie ma takiej opcji

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

to powiedz tam swoim przełożonym żeby zrobili taką opcje wyłaczania takiej formy odbierania  płatnosci dla sprzedawców- ja nie mam zamiarów kozystac z takiej formy płatnosci jak odbiorca chce z niejh zrezygnować, dlaczego mam wam płacic za coś czego nie chcę?

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Czyli biorąc pod uwagę, że ja jako sprzedawca nie jestem informowany kiedy ktoś płaci "za swoje" a kiedy płaci przez allegro pay to tą opłatę możecie sobie doliczać do absolutnie każdej transakcji i nikt nie będzie miał podstaw do reklamacji?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AkcOgrod-pl metodę płatności widać wyraźnie w systemie, więc jeśli naliczenia wzbudzą Twoje wątpliwości, będziemy mogli to sprawdzić i wyjaśnić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@la_nika - mogę cię prosić o pomoc w zidentyfikowaniu, który klient zapłacił z Allegro Pay? Niestety, ja nie potrafię tego znaleźć, a chciał bym sprawdzić jak to procentowo wyglądało w ostatnim czasie.

oznacz moderatorów

Client:40409938
#8 Zapaleniec#

@la_nika przyłączam się do prośby biosorcerera o pomoc w odfiltrowaniu zamówień z Allegro Pay. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:40409938 @biosorcerer nigdzie nie ma takiej informacji, jedynie przy odstąpieniu od umowy widzicie, że ktoś opłacił zamówienie przez allegro pay. 
Sprzedawca na allegro jest od płacenia prowizji a nie odfiltrowywania zamówień ... całkiem się wam w #$%&* poprzewracało. 

oznacz moderatorów

Client:111434837
#9 Pomysłodawca#

To daliby chociaż możliwość policzenia sobie ile tego jest. Bo tak to mam podnieść wszystkie ceny? Bez sensu. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:111434837 przecież nie możesz tego wyłączyć ... więc tak musisz podnieść WSZYSTKIE ceny aby się kalkulowało. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Przecież paczki SMART też mają różne ceny więc do ceny produktu doliczasz zawsze najbardziej pesymistyczny przypadek - proste. 

oznacz moderatorów

Client:111434837
#9 Pomysłodawca#

Ale gdybym wiedział, że te zamówienia stanowią  3%, to inaczej bym do tego podchodził, niż gdyby się okazało że 70%. O to mi chodzi.

Nie da się wyłączyć- trudno. Ale żeby dało się chociaż wiedzieć ile tego jest. Chyba że będzie wykazane w zakładce "Podsumowanie kosztów". 

oznacz moderatorów