anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro/PayU - Skan Dowodu Osobistego od sprzedającego od ok. 20 lat?! Co to za cyrk?!

neo86
#8 Zapaleniec#

Allegro we współpracy z PayU odwala cyrk. PayU aby wypłacić mi środki za dany sprzedany przedmiot żąda skanu dowodu osobistego. Wysłali do mnie maila gdzie w treści jest zaznaczone:

  • Wystarczy nam zdjęcie tylko tylnej strony dowodu osobistego lub tylko strony ze zdjęciem w paszporcie.
  • Widoczne i czytelne muszą być jedynie:
  • imię i nazwisko
  • PESEL (lub data urodzenia)
  • seria i numer dokumentu
  • data wydania i data ważności dokumentu.

Niby napisali:

Na zdjęciu swojego dokumentu możesz samodzielnie umieścić znak wodny lub inny element (na przykład przekreślenie lub napis), który zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa. Takie dodatkowe zabezpieczenie nie może jednak utrudniać odczytania wymaganych danych, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Nie może być przy tym nic zasłonięte.

Co mi da znak wodny?! Są programy do usuwania znaków wodnych bazujące na AI NVidia (sztucznej inteligencji)! Wystarczy, że takim programem przefiltruje jakiś oszust z allegro i ma czysty skan dowodu wymagany do pożyczki online! 

Dzwoniłem do nich w tej sprawie to uparcie twierdzą, że potrzebują skanu dowodu gdzie będzie wyraźnie widać imię i nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu osobistego (dane wystarczające do pożyczki nawet na telefon bez skanu). No chyba ich popieściło. Na skan dowodu toż można brać pożyczki i to już grube! Oni żądają zaufania to powinno być po obu stronach zaufanie a za wysyłanie skanu dowodu to ja im nie ufam.  Na allegro jestem już prawie 20 lat! Kiedyś była tam opcja przelewu bezpośredniego teraz bez tego pośrednika PayU nie ma mowy. A skanu dowodu nie zamierzam im wysyłać (bo miewają wycieki danych).

Rok temu wysyłałem im owszem skan dowodu ale dokładnie wymazałem połowę numeru PESEL oraz połowę Numeru i Serii dowodu osobistego. I sprawa ma cały czas status od roku czasu "w trakcie weryfikacji". Czyli nie przyjmują takiej formy skanu dowodu. Musi być cały i nic nie zamazany i tyle!

Sorry ale tracę zaufanie do Allegro, PayU i temu podobnych.

Kiedyś na allegro kupiłem za jakieś 100 zł pewien obiektyw. Sprzedający go nie wysłał i się rozpłynął. Allegro żądało świstka od policji do wprowadzenia sprawy ochrony kupujących. A na policji stratę 100 zł wyśmiali mnie, że mają poważniejsze sprawy a bez tego świstka allegro sprawę olało.

W kwestii pożyczek na telefon to znam się na tym. Pracowałem w firmie gdzie takie wałki się odbywały i jest to jak najbardziej możliwe do 1000 zł na same dane "na gębę" czyli jak ktoś tylko telefonicznie poda imię, nazwisko, PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego. Natomiast na czytelny całościowy skan dowodu osobistego w tej firmie można było brać do 3 000 zł. Jak to poznałem "od środka" co oni odwalają to uciekłem z tej firmy i sam się zwolniłem bo ja nie chciałem mieć problemów. Gdyż jest to niezgodne z prawem!

Dlatego też nie zamierzam ani do allegro ani do PayU wysyłać pełnego skanu dowodu bez zasłaniania danych istotnych przy pożyczkach online. 

Jeśli chodzi o sprzedaż na allegro to chyba się pożegnam z nimi. Ale ta ostatnią rzecz co sprzedałem u nich to bym chciał pieniądze za to a nie, że mi je blokują!

Ktoś? Coś? W tej sprawie Proszę niech się wypowie...

oznacz moderatorów
102 ODPOWIEDZI 102

Blaksad
#12 Orędownik#

Dzięki, za info. Mam jeszcze pytanie a można zrezygnować z payu a właczyć przelewy24 bo tam jest opcja nie chcę przesyłać skanu dowodu i jeśli jestem osobą fizyczną to mogę zadeklarować dane właściciela konta. Czy na tą ewentualną weryfikację payu mam 90 dni ? 

oznacz moderatorów

rzesio
#7 Wielbiciel#

Ja właśnie tak zrobiłem. Trwało to długo, chyba ze 3 tygodnie (z mojej winy, bo za pierwszym razem przelałem 1zł ze złego konta), ale mam teraz aktywne przelewy24. PayU też jest nadal aktywne, mimo że nie wysłałem skanu. Nie wiem jak to będzie działać, bo nie mogę nigdzie znaleźć ustawienia którym systemem chcę mieć realizowaną wypłatę. No ale aktywować się dało bez problemu i bez żadnych skanów, więc powinno być ok.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

A uzupełniałeś dane osobowe do przelewy24 bo tam jest taka opcja bez wysyłania skanu dowodu - tylko sam potwierdzasz, wpisujesz prawdziwość swoich danych z dowodu. Być może masz jeszcze aktywne payu bo na wysyłkę do nich dowodu jest podobno 3 miesiące - kiedy od nich dostałeś mail o dodatkową weryfikację ? Od kiedy / ilu lat masz konto na allegro i czy dużo sprzedajesz, że payu się przyczepiło do Ciebie ? 

oznacz moderatorów

klufa
#8 Zapaleniec#

Ja napisałem czy mogę zrezygnować z PayU. Napisali że nie ma możliwości. Skanu oczywiście nie wyślę, rezygnuje z allegro jeśli to się nie zmieni. Prywatny użytkownik a nie firma. Ale zachęcam do pisania skarg do instytucji jak urz. Ochr. Konsumenta itp. ja tak zrobię. Przecież jest **piiip** i inne strony. Zagnaj allegro

oznacz moderatorów

klufa
#8 Zapaleniec#

Nawet wypikali (zasłonili) mi nazwę platformy na o.. która i tak każdy zna..... Wstyd allegro, wstyd.....

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

już Ci wyłączyli payu ? po ilu miesiącach od mailu od nich ?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Lepiej datę urodzenia, niz Pesel, a na miejscu twarzy naklej zdjęcie "buldoga" Albo jelllśli chcesz to tygrysa... Zdjęcie nie jest wymagane, może zatem byc dowolne. 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

chodzi o skan do payu ? bo przelewy24 nie wymagają skanu wystarczy samemu podać niektóre dane z dowodu i zaznaczyć, że potwierdza się ich prawdziwość

oznacz moderatorów

Starkrak
#9 Pomysłodawca#

To jeszcze nic. Zakładałem konto na innym portalu który współpracuje z PayU i musiałem tam założyć konto oraz wysłać skan dowodu. Dobra wysłałem. Było to w marcu - PayU otrzymało mój skan dowodu. W kwietniu zgłasza sie do mnie Allegro, że PayU wymaga ode mnie skanu dowodu. Pomimo, że dostali skan miesiąc wcześniej ( z innej platformy) i zostałem zweryfikowany również na podstawie przelewu z konta bankowego takiego samego jak podpięte na Allegro.

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Z tego właśnie powodu również kończę wszelaką współpracę z allegro. Skoro nie mogę normalnie sprzedawać to również nie kupuję.

Zakładając konto na allegro 20 lat temu trzeba było wysłać ksero dowodu, inaczej nie założyli konta a więc mają moje dane.

oznacz moderatorów

klufa
#8 Zapaleniec#

Ja nie wysłałem dowodu. Wywalili mnie z **piiip** ale napisali, że zawsze mogę wrócić..... ha, ha. Oczywiście na ich warunkach. Wcale mi nie brakuje allegro. Ostatnio tak wszystko komplikowali, że miałem dosyć tych kategorii, podkategorii....... warunków ..... ech..... żegnaj allegro

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Mnie też wyrzucili 🙂

Nie zamierzam wysyłać danych online w niezabezpieczony sposób.

Zrobiłam przelew i to im nie wystarczyło.

 

Poza tym wystawienie aukcji to w ostatnim czasie była droga przez mękę. Nie ta kategoria, nie ten numer, załóż nowy produkt itp. Coś co było kiedyś szybkie i intuicyjne zrobiło się wkur..... 🙂

oznacz moderatorów

klufa
#8 Zapaleniec#

Cała prawda..... 

oznacz moderatorów

Livek
#9 Pomysłodawca#

mi zablokowano kilka miesięcy temu możliwość wypłat , oczywiście dawaj skan dowodu, nie dałem po rozmowie tu na allegro gadane dostałem informacje od allegro że wystarczy zmienic w danych allegro imie z Darek na Dariusz i wypłaty zostały odblokowane, niestety payu powróciło 2 miesiące temu i ponownie dawaj dane skan dowód bo ci zablokujemy, dziś zablokowali, znów będe robił awanture bo irytują mnie, nie mam czasu na pisanie dyskusje z nimi, ile można  

oznacz moderatorów

jagoda4455
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry !

Mnie zablokowano dzisiaj  po 14 latach współpracy z allegro. Payu wypowiedziało mi umowę chociaż ja wcale nie potrzebuję ich pośrednictwa ale allegro tylko ich honoruje i dlatego nie mogę dalej sprzedawać . Jestem emerytką i moja sprzedaż to uzywane rzeczy których juz nie potrzebuje a groszę jakie mam z tej sprzedaży na pewno nie kwalifikuja sie do pojęcia " pranie brudnych pieniędzy " albo terroryzm . Nie zamierzam posyłać skan dowodu bo tyle szczegółowych danych żądają , że nie mam do nicj zaufania. Wszędzie pracuja ludzie , dzisiaj w Payu a jutro gdzie indziej  ! Kto mi da gwarancje , że moje dane nie wypłyną i będą używane do różnych celów , które mogą mi zaszkodzić . Jestem ostrożna jeżeli chodzi o dane osobowe i mimo , że np. **piiip** też kusi tanimi przesyłkami ale musi być skan dowowdu , to ja też tam chronię swoje dane . Mam nadzieje , że jak allegro straci sporo użytkowników to się opamięta !

Pozdrawiam wszystkich myślących tak samo jak ja !!

oznacz moderatorów

klufa
#8 Zapaleniec#

Tak trzymać ! Popieram, wcale allegro nie jest jedynym kanałem sprzedaży, tym bardziej że ich żądania wzbudzają wątpliwości prawne......

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Mnie konsultantka namawiała na założenie nowego konta. I twierdziła, że dla nowego konta: " Podczas zakładania nowego konta będzie potrzebne załączenie zdjęcia / skanu dowodu osobistego." Nie jest to prawdą wystarczy przelew weryfikacyjny bez skanu dowodu. Stare konta muszą przesłać skan dowodu, nowe tego nie robią. 

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Spadną im zyski to w końcu załatawią inaczej temat. Musimy być twardzi, zwłaszcza że to nie do końca poprawne praktyki z ich strony.

Mam aktywny kanał Przelewy24 i to im nie wystarcza dlatego sprzedaję w innych miejscach.

 

Dodatkowo skoro nie mogę sprzedawać to bojkotuję i również nie kupuję. Podwójna strata.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Można mieć aktywne przelewy24 a nie mieć aktywne payu i przyjmowanie płatności nie będzie działać bo allegro ma układ z payu.

Śmieszne jest, że payu rozwiązuje z Tobą umowę tylko na przyjmowanie płatności, ale zakupy przez payu są nadal możliwe.

Tak jakby przyjmowanie płatności od kupującego było podejrzane (wołają o skan dowodu na podstawie ustawy AML), a nie źródło pieniędzy z którego wydajesz.

Nawet banki w niewielu przypadkach pytają o źródło pochodzenia pieniędzy choć ustawa AML ich zobowiązuje.

 

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie.

Przecież gdyby chodziło o pranie pieniędzy to mogę je prać poprzez zakupy a nie tylko sprzedaż.

oznacz moderatorów