anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro przesyłka polecona - nie można nadawać nią towarów (co na to Allegro?)

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź Poczty dotyczącą Allegro przesyłka polecona - pytałem z powodu doręczania tych przesyłek tak jak listów tj. poprzez wrzucenie do skrzynki. Jak się okazuje Poczta w sposób jednoznaczny określą tę przesyłkę jako przesyłkę listową, której zgodnie z prawem "nie można umieszczać innych przedmiotów niż: przesyłka z korespondencją lub druk." 

Ponadto Poczta informuje, że "Allegro jest klientem Poczty Polskiej, korzysta z naszych usług i nadaje przesyłki na podstawie zawartej umowy. Zatem wybierając tą metodę dostawy, przesyłka zostanie nadana jako list polecony, który aktualnie może zostać doręczony do skrzynki adresata."

Myślę, że Allegro powinno ustosunkować się do tego.

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Wyd_Eurograf  , @nat_not  W tym tygodniu dla mnie paczkę listonosz Poczty Polskiej podrzucił podczas mojej nieobecności. Zostawił w ogólnodostępnym miejscu bez żadnej opieki ani podpisu.

Wcześniej, przez lata coś takiego się nie zdarzało aby był problem z paczkami. Będę to wyjaśniać lecz spodziewam się odpowiedzi w sensie: możemy i co nam zrobisz, nic nie zrobisz.

oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

A jaki rodzaj przesylki to byl?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

  A naucz się wywoływać po nicku @Wyd_Eurograf

To była Paczka pocztowa (usługa powszechna).

 

 

oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

@__RPM_ W tym przypadku spokojnie można reklamować i żądać dwukrotności opłaty nadania. Ze strony PP - można (oprócz regulaminu usługi) powołaćsię  na ich własne wytyczne na czas koronawirusa dot. paczek:

"W przypadku paczek i przesyłek kurierskich z potwierdzeniem odbioru, z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru, z zadeklarowaną wartością powyżej 100 zł lub z ubezpieczeniem, w których suma ubezpieczenia przekracza 5 000 zł oraz listów poleconych nadanych z potwierdzeniem odbioru, z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru oraz przesyłek wysłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego można odebrać bez pokwitowania. W tym przypadku wystarczy jedynie okazać pracownikowi Poczty Polskiej z bezpiecznej odległości dokument tożsamości, np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy. Pracownik Poczty Polskiej sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu. Wdrożono także procedury bezkontaktowego odbioru i doręczania krajowych i zagranicznych przesyłek paletowych. Szczegóły dostępne są tutaj."

"Dla przesyłek paczkowych i kurierskich, w przypadku, gdy nadawca podał numer telefonu odbiorcy, przed doręczeniem przesyłki Klient otrzyma numer kontaktowy do kuriera. Od kuriera można uzyskać informacje o prognozowanym czasie dostawy lub uzgodnić tryb odbioru przesyłki."

oznacz moderatorów

mota79
#7 Wielbiciel#

Allegro Przesyłka polecona to nie nie to samo co Przesyłka polecona/list polecony. Allegro tak nazwało sobie tą usługę, która w Poczcie jest znana pod nazwą przesyłka firmowa eCommerce - tak jest w umowie z PP i można w niej wysyłać towary

oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

Wszystko fajnie tylko jakby Poczta tak traktowała tę przesyłkę firmową to by jej nie mogła doręczać w uproszczony sposób, a doręcza (więc też traktuje jako list polecony).

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Wyd_Eurograf Przepraszam, że musiałeś długo czekać na odpowiedź. Przekazano mi, że Allegro Przesyłka polecona odpowiada usłudze Poczty – Przesyłka firmowa eCommerce, której zawartość mogą stanowić towary.

Informacje o tej usłudze są w załączniku nr 16 https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/16 oraz https://allegro.pl/regulaminy/zasady-wykonywania-i-korzystania-z-uslugi-pocztowej-niepowszechnej-pod...

Nie ma odniesienia, że zawartość może stanowić tylko druk i korespondencja.

Poczta Polska posiada usługę pod nazwą List polecony, który kolokwialnie jest nazywany przesyłką poleconą i z zawartości wyłączone sa towary. Poczta Polska nie weryfkuje zawartości, ale ma to wpływ przy ustalaniu wysokości odszkodowania z tytułu uszkodzenia czy zaginięcia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów