anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro samo zmienia termin wysyłki

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

proszę nie łączyć z innym wątkiem bo to bardzo ważna sprawa, dlaczego allegro samo zmienia mi termin wysyłki , rzeczy szyję po wpłacie mając 10 zamówień dziennie nie dam rady wysłać w 24 godziny,  czas dostawy mam ustawiony na 3 dni robocze, allegro zmieniając te dane wprowadza kupującego któremu zależy na czasie w błąd, w tym momencie mam niby list allegro polecony z dostawa do klienta do piątku 24 stycznia (jest wieczór 21 stycznia) więc zgodnie z moja deklaracją do piątku to powinnam to wysłać, teraz polecą oceny za obsługę bo przeciez miałam wysłać w 24 godziny, to jakaś chora pomyłka, czy chora zmiana? 

Na Stronie oferty kupujący zobaczy czas wysyłki - czyli informację o tym, w jakim czasie wyślesz paczkę (przekażesz ją kurierowi, bądź nadasz ją w punkcie lub paczkomacie). Czas wysyłki podajemy na podstawie Twojej deklaracji

 

z nowości cytat 

Jak działa nowy mechanizm obliczania przewidywanego czasu dostawy

Przewidywany czas dostawy podajemy na podstawie wielu różnych danych. Do obliczeń używamy zestawu obiektywnych algorytmów i wykorzystujemy między innymi informacje, które otrzymamy od Ciebie (na przykład deklarowany czas wysyłki). Masz realny wpływ na to, jaki przewidywany czas dostawy wyświetlamy w Twoich ofertach.

Cały czas ulepszamy nasz mechanizm obliczeniowy. Dzięki temu Twoi klienci zobaczą coraz dokładniejszy przewidywany czas dostawy zamówionego przedmiotu.

to skrawek ze strony allegro więc pytam jaki czas dostawy jest w mojej deklaracji?

i jaki mam realny wpływ na przewidywany czas dostawy skoro , a

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Numery przesyłek uzupełnione w terminie ( W TERMINIE DEKLAROWANYM PRZEZE MNIE CZY W TERMINIE 24 GODZIN KTÓRE ZA MNIE ZADEKLAROWAŁO ALLEGRO? Bo jak w terminie podanym przez allegro to będę miała w sezonie punkty na minusie?  Czy allegro może za mnie zmienić termin dostawy skoro na aukcji mam zadeklarowane 72 godziny)

Procent zamówień, dla których numer do śledzenia przesyłki został wprowadzony zgodnie z terminem zadeklarowanym w ofercie.

Jak obliczamy punkty za Numery przesyłek uzupełnione w terminie

Punkty zdobędziesz, jeśli procent zamówień z uzupełnionym w terminie numerem przesyłki przekroczy 49%.

  • Jeśli uzyskasz wynik 50%, otrzymasz 8 punktów.
  • Za każdy następny 1% powyżej 50% otrzymasz 4 pkt.
  • Maksymalnie możesz uzyskać 200 pkt za 98% numerów przesyłek uzupełnionych na czas.
  • Za każdy 1% poniżej 49% odejmujemy 4 pkt.

Maksymalnie możesz stracić 196 pkt (za wynik 0%)

Przykłady:

88% numerów przesyłek w terminie - otrzymasz 160 pkt:

  • 8 punktów za 50%,
  • 152 punkty za każdy 1% powyżej 50%.

31% numerów przesyłek w terminie - odejmiemy 72 pkt: za każdy 1% poniżej 49% odejmujemy 4 pkt, czyli za 18% poniżej 49% odejmiemy 72 pkt.

Jak możesz poprawić swój wynik

Klienci lubią wiedzieć, co dzieje się z ich przesyłką - aż 90% badanych deklaruje, że możliwość śledzenia paczki ma dla nich duże znaczenie. Możliwie najszybciej po zakupie udostępnij kupującemu numer przesyłki i link do śledzenia - za pomocą zakładki zamówienia  lub WebApi. Unikniesz dzięki temu dodatkowych pytań od kupujących i

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ta, udostępnij możliwie najszybciej kupującemu numer przesyłki a my ci odbierzemy komfort decydowania o czasie wysyłki 🙂 

_____________
Kama
oznacz moderatorów