anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usunelo nr telefonu z zakladki O SPRZEDAJACYM czy mi sie wydaje?

wrumwrum80
#9 Pomysłodawca#

to teraz kupujacy najpierw klik,a pozniej telefon ze to odcien bialego czy jednak jakis inny kolor.....aaa zielony,a wyglada jak bialy,to ja rezygnuje.......i zarobi oczywiscie allegro bo bedzie problem zeby wyprosic od kupujacego odstapienie od zakupu

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

Knowhere
#21 Demiurg#

@annseb OK, znalazłem temat (przez gugiela, bo ta forumowa wyszukiwarka to jakaś masakra jest), a konkretnie wypowiedź jednej z moderatorek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-usunelo-nr-telefonu-z-zakladki-o-s...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annseb
#8 Zapaleniec#

No to grubo można się skontaktować tylko przez durne wiadomości allegro tylko że niektórzy niestety w ogóle tych wiadomości nie czytają

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Problem poruszany już tu wielokrotnie,telefony na niektórych kontach zniknęły i moderator także to potwierdzał.

oznacz moderatorów

annseb
#8 Zapaleniec#

Żadnego telefonu, żadnego maila, opcja ''pytanie do sprzedającego'' jest cenzurowane przez allegro, nie ma co allegro zrobiło by karierę na Białorusi

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

UOKiK ma wejść do Allegro w sprawie prowizji od kosztów wysyłki i w sprawie odmowy zwrotu prowizji po odstąpieniu od umowy, może i usunięciem telefonów sprzedających się zajmą, bo ustawa dostępny numer telefonu nakazuje zamieszczać w ofertach.

oznacz moderatorów

annseb
#8 Zapaleniec#

Dobrze by było. Tylko że to potrwa, a allegro zrobiło to po cichu i niestety większość sprzedających o tym nie wie aby nie przemycali numerów w innych zakładkach i na dzień dzisiejszy na moim przykładzie gdzie ja non stop szukam części samochodowych i niejednokrotnie muszę dzwonić o zgodność części to znalazłem się w czarnej du.ie

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To dlatego przestali do mnie klienci dzwonić?!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 otóż to. Ustawa nakazuje zamieszczenie informacji dla klienta, PRZED DOKONANIEM ZAKUPU, m.in. o sposobach komunikacji ze sprzedawcą. Więc jeśli teraz każdy sprzedawca sobie zażąda np. tylko kontaktu telefonicznego, to Allegro już ma "dobrze".

Tak się kończy pazerność, podnoszenie prowizji, a później trzęsienie dupą, że klienci się zaczną dogadywać poza Allegro.

Jak Allegro jest takie mądre, to niech wezmą na siebie wszystkie obowiązki związane z reklamacjami i innymi pierdołami, a my jako sprzedawcy zaczniemy tu tylko wstawiać produkty. Niech nam odpalają tyle ile sami zabierają teraz prowizji, a resztę zachowają dla siebie 🙂 Po prostu, odwróćmy role 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie możecie zamieszczać numerów telefonów w innych miejscach oferty, w innych zakładkach? Ustawa nakazuje, Allegro nie może z tego powodu stosować żadnych sankcji przy kontach firmowych.

oznacz moderatorów

annseb
#8 Zapaleniec#

Nie o to chodzi. Większość kupujących  właśnie tam ma telefony bo to rubryka z kontaktem jest. 80 procent sprzedających nawet o tym nie wie że allegro wymazało telefony bo zrobili to po cichu

oznacz moderatorów

Jola070719
#7 Wielbiciel#

dlaczego nie widac nr tel na allegro

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Jola070719 Żeby ograniczyć sprzedaż poza Allegro. Rozmów telefonicznych Allegro jeszcze nie kontroluje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jola070719 Zgodnie z Ustawą konsumencką przedsiębiorcy powinni numer telefonu udostępniać przed zawarciem umowy z kupującym.

Art. 12. prawa konsumenta


Obowiązki informacyjne przedsiębiorcy

1.
Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:
 

adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne,

oznacz moderatorów