anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro w czasie pandemi

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Witam

co dzień słyszymy o tym jak banki i rząd chcą pomóc przedsiębiorcom aby nie doszło do bankructwa, czy allegro też w jakiś sposób chce nam pomóc ? Może da się obniżyć prowizje do minimum, oraz promowanie? Dla allegro są to miliony, a dla sprzedawców jest to być albo nie być. Ja ze swojej strony zauważyłem spadek, a w czasie gdy zaleca się nie wychodzenie z domu, do mojej firmy co raz mniej klientów przychodzi, dlatego allegro stało się jedynym sposobem na zarobienie na chleb. Czy allegro chce pomóc ?

@nat_not 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Vryko
#18 Luminarz#

Wątpię. Oni tez odczują spadki obrotów. Banki, rząd to ciut inna sprawa, Allegro to podmiot prywatny, nastawiony na maksymalny zysk. Więc zapewne niczego nie obniżą. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

Mam takie oficjalne pytanie do Allegro.

Co wy zrobiliście  w związku z obecną sytuacją ? Nie ma na stronie głównej żadnej informacji o możliwych opóźnieniach w wysyłkach , chociaż Poczta polska ograniczyła pracę a strona Ruchu nie działa.

Ograniczyliście się do instrukcji dla sprzedawców jak maja utrzymać sprzedaż . Bo najważniejsza jest przecież pobierana prowizja , Nie, zdrowie i życie, tylko kasa.

Sprzedawca jak wynika z otrzymanej instrukcji , nie ma prawa zachorować , nie ma prawa trafić na kwarantannę. Jego pracownicy muszą pracować ponad wszystko , dniami i nocami, a nawet jak wynika z instrukcji , maja monitorować wysłane przesyłki i NIEZWŁOCZNIE informować klientów o możliwych opóźnieniach . Bo przecież liczy się kasa.

Nie przyszło wam do głowy ze sprzedawca też człowiek i może zachorować , mogą zachorować jego pracownicy , teren firmy może być poddany kwarantannie lub jest jeszcze milion innych powodów dla których o obecnej chwili  trzeba w danej firmie zatrzymać pracę. 

Dlaczego nie ma takiego komunikatu na stronie głównej?  Dlaczego sprzedawca nie może w trybie natychmiastowym zawiesić  sprzedaży ? Ma ją prowadzić ze szpitalnego łózka podpięty pod ostatni istniejący Respirator ?  Bo najważniejsza jest prowizja ?

Dlaczego nie wyłączono możliwości dodawania negatywnych komentarzy za czas wysyłki ? Przecież sprzedawca nie jest w stanie dostarczyć towaru osobiście . Jesteśmy zależni od firm kurierskich , poczty i innych przewoźników . A oni ograniczają pracę w trosce o zdrowie swoim pracowników .  Jak widać są firmy dla których ważniejsze jest życie i zdrowie  pracowników .

Takich dlaczego jest wiele...

Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga nieszablonowych rozwiązań. 

Ale rozum z zachłannością nigdy nie idzie w parze .... a przykład Allegro jest tego doskonałym obrazem

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Maxsklep24 

W każdym momencie możesz tymczasowo wstrzymać swoje oferty. W ten sposób unikniesz zamówień, których nie będziesz w stanie zrealizować i ewentualnych dyskusji od klientów.

Możesz to zrobić przez zakładkę Moje oferty:
  • Aby zakończyć oferty grupowo, zaznacz wybrane pozycje i kliknij [zakończ] na zielonym pasku na dole.
  • Aby wznowić oferty grupowo, wybierz te zakończone, i kliknij [wznów] na zielonym pasku na dole.

Na wznowienie ofert masz aż 60 dni od momentu ich zakończenia. Gdy wznowisz ofertę,  udostępnimy ją ponownie z tym samym numerem i adresem strony, a także zachowamy jej popularność.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_dałem Ci w punkt bo to super odpowiedź

w stylu: jak się Ci tu nie podoba to spadaj

oznacz moderatorów

Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

Tak . Podnosząc prowizje i wymyślając inne dodatkowe opłaty

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Chyba nie prosimy (sprzedawcy) o wiele,

- obniżenie prowizji

- powrót do "normalnego" smarta

dodatkowo zaproponowałbym  jakiś % zysków allegro na przekazanie na zakup maseczek i środków dezynfekujących dla szpitali ale to już w ocenie allegro. Czas leci a chorych przybywa....

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2A za to plusik dla Alla...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Oczywiście, że Allegro pomoże. W ramach systemowej pomocy przedsiębiorcy otrzymają:

- dodatkowe prowizje do wysyłek już od 2. kwietnia

- kupę dodatkowej roboty  z wpisywaniem nikomu niepotrzebnych numerów EAN od 6.04.

Coś pominąłem?

oznacz moderatorów