anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automaty Allegro One – problemy ze zwrotami i nie tylko

kilowat_net
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę moderatorów o ustosunkowanie się do poniższych problemów, które jako sprzedawca zauważyłem po kilku miesiącach korzystania z Allegro One.

  1. Nadając przesyłkę w automacie nie dostaję emaila z potwierdzeniem nadania przesyłki i nie ma tej informacji również w statusie paczki. Status pozostaje „przygotowana”. W przypadku Paczkomatów impost dostaję email z potwierdzeniem i w statusie jest informacja „umieszczona w paczkomacie”. Problem zgłaszałem kilka miesięcy temu – brak reakcji.
  2. Jakiś czas temu dostałem email o treści mniej więcej „kupujący zgłasza brak paczki w Automacie”. Skontaktowałem się z kupującym, który powiedział, że paczkę normalnie odebrał z automatu. Allegro wyjaśniło, że kupujący musiał nie kliknąć na ekranie „to wszystko” i osoba trzecia, która podeszła do automatu otworzyła ponownie skrytkę i zgłosiła brak paczki – czy ten problem został rozwiązany, czy nadal może się tak zdarzyć?
  3. Kupujący zgłosił zwrot towaru za ponad 400zł i kilka dni później otworzył dyskusję, że nie dostał zwrotu pieniędzy, a status paczki nie zmienił się na „w drodze”. Tak jest do dzisiaj, status paczki to „zgłoszony zwrot”, nie wskoczył status „w drodze”, a minęły ponad 2 tygodnie. Allegro prosi kupującego o potwierdzenie nadania zwrotu, ale skąd go ma wziąć, skoro tak jak pisałem w punkcie 1, takie potwierdzenia nie przychodzą na email? I do dzisiaj nie wiadomo gdzie jest ta paczka.
  4. Dziś otrzymałem zwrot od innego klienta. W paczce zamiast zwracanych oprawek GU10 były spodnie. Kupujący twierdzi, że żadnych spodni nie zwracał, w automacie umieścił jezdną paczkę z oprawkami GU10, czyli to kurier wyciągnął oba zwroty z automatu i nakleił nieprawidłowe etykiety zwrotne. Podejrzewam, że podobnie mogło być w przypadku paczki z punktu 3, że kurier nakleił nieprawidłową etykietę. Pytanie tylko gdzie jest paczka, na którą miał tą etykietę nakleić?
oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0