anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne rozliczanie salda

CASEOWNIA_COM
#8 Zapaleniec#

Włączyłam automatyczne pobieranie należności za usługi Allegro, sądząc, że ta opcja ułatwi mi metodę rozliczania z Allegro. Na swoim koncie miałam zarezerwowane środki na zwroty klientów, jednak system automatycznie pobrał wszystkie pieniądze z konta na rzecz zapłaty za usługi Allegro.

 

Na stronie Allegro znajduje się błędna informacja https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/automatyczne-pobieranie-naleznosci-za-nasze-uslugi-z-pieniedzy-...  ,

że "Nie będziemy pobierać pieniędzy z zarezerwowanej kwoty. Pobierzemy ją z Twoich dostępnych środków, które możesz sprawdzić w sekcji Dostępne w zakładce Środki i historia operacji".

 

Zgłosiłam wyłączenie usługi i dostałam informację, że może to potrwać nawet cały dzień. Nawet jak "doładuję" saldo na poczet zwrotów, jaką mam pewność, że zaraz nie zostaną automatycznie rozliczone, a stan konta wyzerowany? Rozliczanie następuje automatycznie co godzinę. A nierozliczone na czas zwroty wpływają na ocenę sprzedawcy.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

abazurpl
#9 Pomysłodawca#

Ja również zgłosiłam wyłączenie tej funkcjonalności. Sytuacja wygląda tak, że po włączeniu tej opcji zostały mi zabrane wszystkie wpłaty od klientów na poczet czerwcowej faktury. Byłam przekonana, że pobierane prowizje będą na poczet lipcowej faktury. NIESTETY NIE!!!. Zabrali wszystkie pieniądze i dopóki wysokość pobranych prowizji nie osiągnie kwoty czerwcowej faktury - nie mam kasy za sprzedaż. Czy to normalne?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To nie jest normalne ale tu jest allegro i logika nie obowiązuje .

oznacz moderatorów

abazurpl
#9 Pomysłodawca#

Poza tym w regulaminie jest mowa o pobraniu prowizji a nie pełnych kwot za transakcje. Faktura za czerwiec ma termin 14 dni a pieniadze zostały zabrane już 3 i 4 dnia. 

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

U mnie to samo. Gdzie zgłosić wyłączenie usługi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Najlepszy absurd jest taki że można włączyć pstryknięciem palca, a wyłączenie to droga przez mękę gdyż trzeba do Allegro pisać e-mail lub kontaktować się w inny sposób

oznacz moderatorów

TechnikaMaszyn1
#1 Nowicjusz#

To jest chore.. Żeby pobierać na raty z  wpłat małe kwoty, zamiast w ostatnim dniu zapłaty za rachunek

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Chyba jeżeli jest włączone automatyczny zwrot pieniędzy po anulowaniu zakupu to pieniądze zabezpieczone na zwrot nie powinny zostać zabrane.

oznacz moderatorów

CASEOWNIA_COM
#8 Zapaleniec#

System pobrał WSZYSTKIE pieniądze z salda, a od Allegro dostałam informację, że na ich stronie znajduje się błędna informacja, że teoretycznie system nie pobiera zarezerwowanych pieniędzy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @CASEOWNIA_COM @Client:44052296 @primed1 a zwróciliście uwagę na jeden szczegół ? Po otworzeniu strony do wypłat widoczny jest tylko jeden pomarańczowy przycisk , do przycisku ,, wypłać ,, trzeba przewinąć stronę w dół , nie wiele brakowało i sam nieświadomie bym włączył .

oznacz moderatorów

ArantesArt
#9 Pomysłodawca#

Również skorzystałam z tej opcji i bardzo szybko pożałowałam 😕  W historii tworzy się mega dużo pozycji które sa zbędne. Myślałam że lepiej allegro to rozwiązało. Założyłam że dostanę kwotę już pomniejszoną o prowizję a w opisie transakcji będzie widać ile było za całość, ile prowizja, ile wysyłka itp) A tu wpłata za chwilę kolejna pozyjcja potracenie prowizji i kolejna pozycja wysyłka ... Masakra Wyłączyli mi ta usługę na szczęście dość szybko ok 2 dni (na maila to załatwiłam) i nigdy więcej do tego nie wrócę.

oznacz moderatorów