anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd przy sprzedaży przedmiotu przez aplikację google

MAMY ROZWIĄZANIE!
BartekW99
#7 Wielbiciel#

Witam

 

W dniu dzisiejszym otrzymałem wezwanie do zapłaty w wysokości 960 zł. Co jest powodem?

Otóż pod koniec czerwca wystawiłem na sprzedaż przedmiot, który został oczywiście kupiony przez klienta. Zaraz po zaksięgowaniu wpłaty przedmiot zaczał z automatu być dodawany ponownie do sprzedaży. Operacja powtórzyła się 12 razy jednak kupujący opłacił tylko raz. Prowizja została naliczona 12 razy co dało łączną kwotę 675 zł. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Zaznaczę że wystawiałem przedmiot przez appkę, Czy jest szansa cofnięcia tych prowizji?

Nie chcę płatic takich wysokich kwot z nie swojej winy. Czy mogła być to wina aplikacji , czy padłem ofiarą jakiegos oszustwa?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Aditum
#12 Orędownik#

@BartekW99 W jaki sposób 12 razy naliczona została prowizja skoro tylko raz aukcja została sfinalizowana? Jeśli nie dokonano zakupów, prowizji nie ma. Musisz spojrzeć dokładnie w historię, która znajduję się tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro. Spójrz tam i napisz proszę szczegółowo za jakie transakcje zostały naliczone opłaty.

oznacz moderatorów
BartekW99
#7 Wielbiciel#

Witaj

I tu się rodzi problem bo każde następne zlecenie na nowy numer allegro i status rozpoczęcie wpłaty. To się działo na przestrzeni 17 minut w tym samym dniu

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

W końcu ile razy sprzedaleś ten przedmiot ?

oznacz moderatorów
BartekW99
#7 Wielbiciel#

1 raz

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

To prowizja powinna być naliczona 1 raz . Pisz na allegro pomoc ... wyjaśnią .

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@BartekW99 Operacja powtórzyła się 12 razy jednak kupujący opłacił tylko raz

 

To ja już nic nie rozumiem. Kupił 12 razy czy raz ? Jeśli kupił 12 razy a opłacił raz to złóż wnioski o zwrot prowizji za 11 razy. Jeśli 12 razy ponowiła się aukcja a sprzedaż była tylko 1 raz to prowizja została naliczona tylko 1 raz. W jakiej kategorii była sprzedaż ? Jaka kwota sprzedaży ?

oznacz moderatorów
BartekW99
#7 Wielbiciel#

Właśnie złożyłem te wnioski.

 

Sprzedaż telefon komórkowy na kwotę 1250 zl

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli @BartekW99  trafił , Zamówienia - przy transakcji szczególy - zwrot prowizji - powód - zatwierdź 

oznacz moderatorów
BartekW99
#7 Wielbiciel#

Kupił raz i to zostało zaksięgowane .

Następne zlecenia są ze statusem płatność rozpoczęta - wysłałem wnioski o zwrot prowizji

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@BartekW99 Jak minie 7 dni od daty zakupu a płatność dalej będzie nie zakończona z automatu dostaniesz zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
BartekW99
#7 Wielbiciel#

I tu się rodzi problem ponieważ sytuacja miała miejsce 28.06.2020

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak ,teraz zatrybiłem . Allegro nalicza prowizję w momencie kliknięcia ,, kup teraz ,, bez względu na to czy klient zapłacił czy nie i stąd cały ambaras , a wznowienia pewnie mialy źródlo w niewłaściwym ustawieniu oferty .

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BartekW99 Na Twoim koncie doszło do sprzedaży większej ilości przedmiotów. Zgodnie z tym, co napisał @Aditum, szczegóły możesz sprawdzić w tej zakładce.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
BartekW99
#7 Wielbiciel#

Witaj

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Rachunek , który otrzymałes od allegro musisz opłacić bo nalożą ci blokadę na konto . Zwrot prowizji otrzymasz i wypłacisz .

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@BartekW99 Tak, saldo zostanie pomniejszone o koszt prowizji za transakcje, które Allegro uzna za niebyłe. Czyli jeśli 11 transakcji było nieopłaconych to za te transakcje otrzymasz zwrot, jednakże @nat_not wspomniała o innych zamówieniach, które doszły do skutku. Zacznij od przeanalizowania historii naliczanych opłat, Ty będziesz wiedział najlepiej, które opłaty są naliczone bezzasadnie.

oznacz moderatorów