anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd w produktyzacji - dyskusja z klientem - jak sobie poradzić?

Pirania_Lublin
#7 Wielbiciel#

Aktualnie prowadzę dyskusję z kupującym, kupił produkt zgodnie z moim opisem i tytułem o wadzę 500g, ale w produktyzacji przedmiot widnieje jako 1000g. Oczywiście oznajmił, że sugerował się tylko produktyzacją.  

Przedstawione zostały screeny z moim tytułem i opisem jak również screen z panelu sprzedaży ze sprzedanym produktem, ale to nie pomogło.

Klient twierdzi, że został oszukany i domaga się dosłania odpowiedniej ilości produktu (zgodnie z produktyzacją) 

Zaproponowane zostało rozwiązanie anulowanie transakcji i zwrot środków, ale klient się nie zgadza i domaga się dosłania produktu. 

Co w tej sytuacji zrobić? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Dosłać albo oczekiwać "mało gwiazdek", uważam że Allegro z tym katalogiem to tylko narobiło bałaganu. Odpowiedź > za ofertę odpowiada sprzedajacy.🤗

oznacz moderatorów

Pirania_Lublin
#7 Wielbiciel#

To jest najlepsze, że tego produktu już nie mam i podobnych też nie. Negatwy już jest na koncie za tą transakcje. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

A to nie powinno sie posprawdzać swoich aukcji po wystawieniu? Taka dodatkowa weryfikacja?

oznacz moderatorów

Pirania_Lublin
#7 Wielbiciel#

Tylko, że zmiany później  mogą zostać wprowadzone przez innego użytkownika i później ciężko taki błąd wyłapać. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystkich nie dasz rady wyłapać, trudno zweryfikować, moim zdaniem winne jest Allegro ale koszty poniesiesz Ty.😒

oznacz moderatorów

Pirania_Lublin
#7 Wielbiciel#

No właśnie a co w przypadku jak nie mam jak dosłać produktu klientowi bo go nie mam? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mediacje zostają!!! @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Pirania_Lublin Podaj link do oferty.

oznacz moderatorów

Pirania_Lublin
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

O taką kasę toczy się ta "wojna". Oj kupujący przesadzają!!!!

oznacz moderatorów

Pirania_Lublin
#7 Wielbiciel#

Jak to kupujący ujął ,,Nie chodzi mi o pelet i te parę groszy liczy się fakt jasne"

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433 I w tym przypadku nie chodzi o parę groszy co wynika z ceny w ofercie.Klient wystawił Sprzedającemu nega, co niesie za sobą większe konsekwencje.Ma to wpływ na przyszłe transakcje, pozycjonowanie itp. W przypadku kolejnego czy tam dwóch utrata Smart  i tak dalej.

Tutaj nie chodzi o przesadę tylko o cwaniactwo, którego uczy Kupujących Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No właśnie i bym odpuścił jako "kupujący".🤗

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Niestety ale Kupujący nie odpuścił i wystawił komentarz jaki wystawił (bez uzasadnienia).A w takim przypadku nie ma znaczenia czy jest to transakcja za 9 czy 2k złotych.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Pirania_Lublin Już znalazłem.Produktyzacja produktyzacją.Tłumaczenie klienta świadczy tylko i wyłącznie o tym, że nie czyta opisu oferty, co jest mało prawdopodobne w przypadku zanęt wędkarskich.Nikt nie kupuje zanęty na chybił trafił tylko pod konkretną rybę.Wiem co piszę bo wędkuję od ponad 40 lat.Tytuł umieszczony przez Ciebie, plus opis w aukcji wyraźnie wskazuje na 500g.Nikt normalny nie dokonuje zakupu tylko i wyłącznie po tytule aukcji figurującym nad zdjęciem (katalog produktów) nie wchodząc w opis."I w tym przypadkiu @Client:104371448  wiedząc o tym jak funkcjonuje produktyzacja na Allegro, nie powinieneś czepiać się Sprzedającego".

@Pirania_Lublin  Trafiłeś na typowego wyłudzacza, który za parę złotych dałby ogolić się na sucho.Skontaktuj się ze mną na priv, podpowiem co i jak.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Mialam tak i musiałam kupić u innego allegrowicza se środków własnych z dostawa do klienta 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiadasz za treść oferty a wiec za wszystko co masz możliwość sam w ofercie ustawić, dopisać, zmienić. W parametrach pisze 500g, w opisie pisze 500g, a tytuł oferty pochodzi z produktyzacji na którą nie masz wpływu. Skoro wystawił negatyw niech się goni po bandzie i pyskuje allegro bo w sądzie przegra bo to nie ty dokonałeś zmian na aukcji tylko durny algorytm

oznacz moderatorów